Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

  • 39 224
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 8 694
Чела съм твърдения(не мога да си спомня къде), че акото е твърде "меко", а и кърмата се усвоява много добре и логично остатъка е малък.Затова е нужно да се натрупа по-голямо количество, за да окаже натиск отвътре и да се задвижи перисталтиката.
Може и да е пълна глупост, но някъде съм го чела.
Та е възможно ако е хапнало АМ, което е по-тежко, да се е понасъбрало ако и да е задвижило нещата.
Казват, че дори да пропусне 3-4 дни, ако при изакването си е меко, значи не е запек, просто е било нужно време да се изака.Запекът е с твърди изпражнения. Добре е също количеството да съответства на пропуснатите дни, т.е. да е повечко.

# 736
  • Мнения: 4 500
Съвпадение е! Кърмата разхлабва, а адаптираното мляко до колкото знам запича. Може ако се притесняваш за детето да даваш пробиотик, консултирай се с педиатъра за вида. Не е толкова важно да ака всеки ден, важно е корема да е мек и да  виждаш че не се мъчи детето, макар че ако има колики, иди разбери какво го мъчи.

# 737
  • Сф
  • Мнения: 4 784
Моля за помощ и съвет. Притеснявам се вече.
Август месец ми намаля кърмата, но с чайове, помпане,рицинус комунис за 4 дена пак се налях. След това почна да ме домързява да се цедя и 2-3 седм. само кърмих без помпа. Кърмата сега пак ужасно много намаля, но вече над седмица не мога да я увелича. Последните няколко дни през 40-50мин я кърмя, я помпя. Чайове, мнооого вода, жито, храна и спокойствие са в изобилие. Малката е постоянно гладна, ръцете са й в устата нон стоп [знам, че не е критерий], не е акала от миналия вторник, пишка долу горе. Преглъща 2-3 мин и спира. Сменям гърди, но няма ефект. Цедя по 10-20мл, след това на сухо по ок 15мин на гърда. Имам много замразена кърма, но категорично отказва шише. Какви ли маймунджолъци,пози,и какво ли не, но го лапа без да смуче. С лъжичка за около 30мин. едвам 20мл поема. Освен сонда друго не се сещам. Лошото е, че съм в провинцията и тук такива "технологии" няма. Не знам какво вече да правя. Искам да я отбия (вчера направи 4 мес), но като не иска шише как да го направя? Наистина ли може толкова много да ми намалее кърмата, че да не се възобнови?

# 738
  • Мнения: 4 500
Сонда може да си поръчаш, няма значение къде си.
За увеличаване на кърмата изчакай поне седмица, да може тялото да реагира.
За шишето може да пробваш с друг биберон, на различна марка и  различен материал. Гладно дете може и да се предума.

# 739
  • Мнения: 2 328
Моля за помощ и съвет. Притеснявам се вече.
Август месец ми намаля кърмата, но с чайове, помпане,рицинус комунис за 4 дена пак се налях. След това почна да ме домързява да се цедя и 2-3 седм. само кърмих без помпа. Кърмата сега пак ужасно много намаля, но вече над седмица не мога да я увелича. Последните няколко дни през 40-50мин я кърмя, я помпя. Чайове, мнооого вода, жито, храна и спокойствие са в изобилие. Малката е постоянно гладна, ръцете са й в устата нон стоп [знам, че не е критерий], не е акала от миналия вторник, пишка долу горе. Преглъща 2-3 мин и спира. Сменям гърди, но няма ефект. Цедя по 10-20мл, след това на сухо по ок 15мин на гърда. Имам много замразена кърма, но категорично отказва шише. Какви ли маймунджолъци,пози,и какво ли не, но го лапа без да смуче. С лъжичка за около 30мин. едвам 20мл поема. Освен сонда друго не се сещам. Лошото е, че съм в провинцията и тук такива "технологии" няма. Не знам какво вече да правя. Искам да я отбия (вчера направи 4 мес), но като не иска шише как да го направя? Наистина ли може толкова много да ми намалее кърмата, че да не се възобнови?
Има една мека чашка на Медела,която е за хранене на кърмачета.Евтина е,вече и в бг сайтове я има,но в момента не мога д ти дам линк,че съм с телефон.За кърмата яж ядки лешници,орехи,бадеми,бразилски орех.Хидратирай се добре и се довери на тялото си.Пауър пъмпинг всяка вечер,поне три вечери подред.Успех!!

# 740
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 440
Момичета, нова тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=942615.new#new

Общи условия

Активация на акаунт