Опасност от рахит на бебе

  • 2 554
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 909
Днес бяхме на преглед при педиатърът.Бебока ни е на 5 месеца и тежи 8,550 кг. 68см , имаме и един зъб.
Педиатърът ни каза , че може да получи рахит?Според вас има ли място за притеснения?

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 17:03 от yess

# 1
  • Мнения: 35 998
рахитът не  е хрема, за да се хване
давай вит. Д независимо от слънцето вън и не храни излишно или допълнително детето
и да, на практика има място за притеснение

# 2
  • Мнения: 46 536
Ако не го е казал на база изследвания, смени педиатъра.

# 3
  • Мнения: 2 909
Даваме витамин Д още от преди 2 месеца

# 4
  • Мнения: 13 556
Искай от ЛЛ направление за ортопед.

# 5
  • Мнения: 2 909
Според вас дебело ли е детето?

# 6
  • Мнения: 7 325
Днес бяхме на преглед при педиатърът.Бебока ни е на 5 месеца и тежи 8,550 кг. 68см , имаме и един зъб.
Педиатърът ни каза , че може да получи рахит?Според вас има ли място за притеснения?

Не може да получи рахит, може да се разболее от рахит. Почти всички бебета могат да се разболеят. Твоя работа и на педиатъра е да го наблюдавате за симптоми и да му се приложи лечение в случай че се установи рахит.

Според мен не е дебело. Ако се е родила 3.500 приблизително, качва в горната граница.

# 7
  • Мнения: 2 909
А кой са симптомите?

# 8
  • Мнения: 46 536
А кой са симптомите?
Скрит текст:
Проявява се с чувствителност или болезненост в костите на ръцете, краката, таза или гръбнака, понижен мускулен тонус и вялост у детето. Наблюдават се и дентални симптоми – забавено поникване на зъбките и повишена честота на кариеси. Костите стават чупливи и податливи на деформация. Характерно е изкривяването на краката навътре или навън, при което те започват да наподобяват буквата Х или О, съответно. Растежът изостава, ако не се проведе лечение се развива нанизъм. Други потенциални костни деформации са асиметрично развиване на черепа, израстъци по костите на гръдния кош (рахитна розария), изпъкване на гръдната кост напред, деформации в таза и гръбнака – сколиоза, кифоза и др.

http://www.puls.bg/health/children/news_13197.html
Симптомите може да са и безобидни или да се дължат на друга причина, единственият сигурен начин за доказван са кръвни изследвания + снимка.

На 5 месеца дъщеря ми беше с подобни мерки. Педиатърът не ми е казвал нищо. За да е фактор, трябва да е много под или много над нормата. Не мисля, че при вас има такава опасност.

# 9
  • Мнения: 26
С какво се храни бебето? Ако е с кърма, няма как да преяжда. За АМ нямам опит.
Моето бебе до годинка, че и повече, беше над нормите за тегло, но си беше едно здраво бебе. Децата са различни и това, че излиза от таблиците на педиатъра, не е критерий задължително за нещо притеснително.

# 10
  • Мнения: 46 536
Моето беше само на АМ.
Какви са таблиците на педиатъра - по месеци или по ръст? Ако са по месеци е несериозно да се гледат.

# 11
  • Мнения: 26
Не знам какви са, просто моята педиатърка беше много загрижена, че синът ми излизал от таблиците. Явно тя не е изключение. За мен е несеризоно изобщо да се генерализира по този начин развитието на децата, независимо дали по ръст или месеци. Наистина, всяко дете е различно, начинът му на хранене е различен, генетичната му определеност е различна. За мен не е правилно майката да се стресира, че детето може да "хване" рахит на база просто тегло.

# 12
  • Мнения: 2 909
Ами тя това ни каза когато го измери също и главата му измери каза нещо за нея, но не чух.За това се притесних за рахит.

Общи условия

Активация на акаунт