Нашите орхидеи - страсти, радости и грижи. Тема 19

  • 89 274
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 682
Благодаря ви момичета  Hug. Непременно ще покажа какво съм получила. Всъщност аз имам 3 орхидеи у дома от преди 2 години и нещо и оттогава и следя темите, но не съм се включвала - само чета.

Колко е доставката до Варна, знаете ли?? И дали може с наложен платеж
С наложен платеж ми е доставката. Доставката на мен ще ми е малко над 4 лв до офис на Еконт + специална опаковка още 1 лв. Общо всичко ще ми струва около 17 лв. Абе като си разделих разходите по орхидеите на 3 ми излезе бройката за почти 6 лв.  Heart Eyes

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
За новата тема от мен мама орха с бебето от миналата година и сега пак с кейки




Ехааа, страхотни!  Heart Eyes И аз искам такава да взема, но само да свършим с ремонта, че се чудя къде да ги слагам сега.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 677
zari65, много ти е хубава многодетната майка и бебето  Heart Eyes
Аз пак намазах от борсата, минах от там и се отбих да видя има ли нещо преоценено. Предложиха ми орхи с увехнал цвят за по 3лв, веднага нарамих три броя  Laughing
Много е кофти, че са ми наблизо, ММ ще има да мрънка, няма как да не ги види, ако е 1 да я омешам с друите и да не забележи  Joy
Ама пък 3лв са все пак! Спрях да броя колко орхидеи ми станаха, май-май почти 30 бр за 5 месеца  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 390
Моите са към петдесетина, като все повече се присламчват към офиса, вкъщи мястото свърши.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 677
 Joy Ами, сега, като огледах розетките, защото им хвърлих око, преди да ги платя, но не обстойно, защото бях с малкия и мрънкаше, се оказа, че имам - не 3, а 4бр, в едната саксия има две големи орхидеи  Joy






Ето и какви цветове взех, чудя се дали да режа цветоносите и да чакам нов хубав цъфтеж или да мацна с кейки пастата за разклонения?  Simple Smile
Скрит текст:


# 35
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
vitaminka, честити! Много хубави, че и с бонус. Grinning
А тази кейки паста от къде я купувате? Има ли я по цветарските магазини?

# 36
  • Мнения: 6 388
Импала
зигича е прекрасен и вероятно омайно ароматен. Завиждам! моят дребус е решил да се изживява на джунгла и само пуска булби. има едно последно една издънка дето леееко забави растежа, ходя да я меря с линия защото четох че трябва да цъфне когато новата издънка стане 7 см.... еми вече е 7 но пак не виждам цветонос- със или без очила ...
Видях цветоноса, когато беше станал вече десетина сантиметра и толкова се изненадах и зарадвах, че изобщо не обърнах внимание на големината на издънката.
Четох много как се отглежда, информацията беше противоречива. Накрая реших да го гледам както мога, т.е. както фаленопсисите, пък той да се оправя натам Mr. Green . Надявам се да се спогодим и този цъфтеж да не е случайност.

Видях промените и новото инфо в първи пост. Огромно благодаря за труда Hug  bouquet !!!

# 37
  • София
  • Мнения: 1 677
Аз си я поръчах от една жена от Фейсбук - https://www.facebook.com/profile.php?id=100000932298807&fref=ts

# 38
  • Мнения: 13 330
Витаминка, хубавици си си взела.
А с тази кейки паста, имате ли личен опит, чела съм и съм гледала клипове, но не съм ползвала такова нещо.

# 39
  • Мнения: 6 388
Ето и какви цветове взех, чудя се дали да режа цветоносите и да чакам нов хубав цъфтеж или да мацна с кейки пастата за разклонения?  Simple Smile
Аз не бих мазала. Орхидеите са просто в края на цъфтежа. Наесен, след малко почивка, ще си пуснат хубави нови цветоноси. Бих ги оставила на спокойствие, бих им дала време да свикнат у дома, да се развият.


Тази мисля, че е този хибрид. Една от любимките ми, с много едри, красиви и дълготрайни цветове.

zari65,
Наскоро сложих на един фаленопсис с терминален (централен) цветонос, защото не прави нищо от октомври миналата година. Засега няма развитие.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 677
Impala, доста големи са и цветовете, наистина Simple Smile Нямам търпение да я видя в пълна прелест  Heart Eyes
zari65, намазах 3 орхидеи и трите развиха разклонение от по 1 от 3 намазани пъпки на цвете.
Ето тази за два месеца доста дръпна, само дето не знам как ще го прикрепям този цветонос, а той продължава да расте на дължина  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 299
Записвам се в новата тема с един въпрос: Някой пробвал ли е поставяне на орхидеята на тъмно за 5 дни с цел стимулиране на цъфтеж? Моя колежка държа три от орхидеите си в килера и сега и трите имат по два цветоноса. Не знам дали е съвпадение или не, но този метод ми струва доста стресиращ за растението.

Бихте ли ми припомнили името на препарата против памуклийки? newsm78

# 42
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Мале, нова тема, и мен мен няма! doh

Ето тази за два месеца доста дръпна, само дето не знам как ще го прикрепям този цветонос, а той продължава да расте на дължина  Mr. Green


Мога да ти дам идея. И аз имам една, дето не признава гравитация, ама си вързах гащите за всеки случай.  Mr. Green

# 43
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 105
И аз да се похваля, след повечеот година най-сетне не една а 4 орхидеи пуснаха цветоноси. Дано поне първата да цъфне преди да си дойдем в България след месец.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 677
ellisa.s, ще взема да накажа 3бр в банята за 3 дни, тамън и влажно ще им е. Иначе аз знам, че цъфтеж се стимулира с температурни разлики ден/нощ.
Sarcasm, давай акъл  Hug

Общи условия

Активация на акаунт