машина за сладолед

  • 2 038
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Преди дни си купих машина за сладолед от ЛИДЛ и вече 3-ти път правя, но не ми го замразява.Снощи я включих да работи във фризера и пак нищо. А върти ли върти?
Не зная къде греша.
Бихте ли ми помогнали точно как да я ползвам!
Четох тук във форума добри отзиви за подобни машини. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 158
Привет Simple Smile

Не съм сигурна точно какъв тип е машината, но на повечето видове за домашна употреба, купата се държи във фризера, предварително, за 24 часа. Вадиш, правиш си сладоледа, почистваш и всеки път така Simple Smile

# 2
  • Мнения: 17
Наближава сезона на сладоледа и аз реших да си купя машина за сладолед. В един известен онлайн сайт за продажба ми направи впечатление, че има такива от 50 до 250 и други над 1300. Каква е принципно разликата между по- скъпите и коя бихте препоръчали?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
По-евтините са с купи, които трябва да стоят 24 часа в камера, има течност между двете стени на купата, която замръзва и после охлажда сместа за сладолед. По-скъпите имат собствен генератор, има модели с доста по-големи купи - над 1 или около 2 кг. Когато ти трябва сладолед, пускаш я веднага, няма ограничение във времето за работа, прави се един вид сладолед и после веднага може да се зареди с друг вид. Нашата има и функция за поддържане на студено - като стане сладоледа, ако още не сме готови да го хапваме, пускам тази функция. Иначе евтините при горещо време бързо се стопля купата и не може да замрази добре сладоледа, някои я слагат да работи в хладилника, но трябва да е включена в ел.мрежа отвън. Ние преди години имахме такава, пластмасовата перка бързо се счупи, освен, че и сладоледа беше в количество 0.4 л. и не ни стигаше. Следващата покупка беше машина с генератор. Ако човек има финансова възможност, и ако често консумирате сладолед - нашето дете  през лятото всеки ден, пък и ние големите Grinning - машината с генератор е точното решение.

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 18:23 от nati_nat

Общи условия

Активация на акаунт