Книгите, които промениха живота Ви

  • 27 266
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Препоръчайте ми книги за личностно развитие със силно въздействие !

Не харесвам книги, в които се повтаря едно и също от първата до последната страница и то е .. да мислиш положително !

Споделете книгите, които няма да забравите никога, защото са Ви докоснали и променили !

# 1
  • София
  • Мнения: 9 920
Пътят на мирния войн
Мартин Идън
Джонатан Ливингстън Чайката

# 2
  • Мнения: 4 500
Моля да уточниш дали да споделяме за книги за личностно развитие или такива, които са ни направили дълбоко впечатление.
Долните ти 2 изречения си противоречат в известна степен.
Препоръчайте ми книги за личностно развитие със силно въздействие !

Споделете книгите, които няма да забравите никога

# 3
  • Мнения: 448
Не си противоречат. Търся книги за личностно развитие, които са оказали такова силно въздействие върху вас, че са ви променили.
Ако решите да споделите и друг тип книги, и те ще са полезни, разбира се, но идеята беше друга. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 448
Приложна психология. Книги за придобиване на самоувереност, самочувствие, преодоляване на срамежливостта, мотивация, за постигане на успех в работата и любовта и т.н.  
НО да са стойностни книги ! За запълване на времето имам достатъчно...

# 5
  • Мнения: 4 500
Възможно е аз да не съм те разбрала коректно. Не мога да се включа с книги за личностно развитие, поне по начина, по който го разбирам аз.

# 6
  • Мнения: 6
Това от, което имаш нужда и търсиш в книгите, е много относително от това, което ние бихме ти препоръчали. Защото всеки има различни виждания, стремежи и разбирания. Не знам до колко бих ти помогнала или пък до колко, книгите, които за мен се били много значими и са ме накарали да се замисля, и за теб биха били такива  newsm78

1.Джонатан Ливингстън "Чайката"
2. Робин Шарма "Монахът който продаде своето ферари"
3. Дъглас Адамс "Пътеводител на галактическия стопаджия"

Това са три от многото книги, които оставят дълбока диря в съзнанието ми след прочитането им. Пак казвам, че много зависи с каква нагласа четеш определена книга и какво търсиш в нея. Но и трите книги са много различни, широкообхватни и силни.

Успех с намирането на твоята книга!  bouquet

# 7
  • Мнения: 448
Мерси !  bouquet
Моята книга не е една, надявам се да са много ! Продължавам да приемам предложения Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Привет на всички и в тази тема.

Ако говорим за книга, която наистина е с особено значение и принос за мен тя си остава "Мъртвата зона" на Стивън Кинг. Не съм била слаба ученичка или калпазанка, но не обичах да чета. Дай ми там лист, молив, задачи за решаване.  Laughing Умът ми беше изцяло обсебен от математика и физика. И така... попадна ми това книжле, зачетох, грабна ме веднага и то така, че буквално на един дъх я прочетох, ако имаше как и под душа щях да влизам с нея. И се започна едно наваксване с непрочетеното от Стивън Кинг. Едва смогвах и със скромните си парички и с времето, той беше вече наиздал една камари романи, че и нови бълва с прилична скорост, доста продуктивен. Учех за да вземам стипендия, която да похарча за някоя друга книга.


Edit:
rozi4kata, извинявай мила, сега се зачетох в коментарите и вече се колебая дали моят е на място. И все пак заставам зад поста си, може да не е в областта на приложната психология, но споменатият от мен има таланта да ти въздейства по един мистериозен начин. След затварянето на  последната страница, просто стоиш и се чудиш къде се намираш, започваш да си задаваш куп налудничави въпроси, едни такива монолози с теб самия и търсене на отговори.  Laughing

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 09:42 от Spirit Crusher

# 9
  • София
  • Мнения: 9 920
Мерси !  bouquet
Моята книга не е една, надявам се да са много ! Продължавам да приемам предложения Simple Smile
Хм, и кои са те?

# 10
  • Мнения: 448
Мерси !  bouquet
Моята книга не е една, надявам се да са много ! Продължавам да приемам предложения Simple Smile
Хм, и кои са те?
Още не знам, нали затова ги търся ! Simple Smile

# 11
  • софия
  • Мнения: 10
По принцип доста чета ,но тези две книги промениха виждането ми за света. Зорбас Гъркът-на Хаджиянис, и На изток от рая на Стайнбек.Прочетете ги Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 9 920
Мерси !  bouquet
Моята книга не е една, надявам се да са много ! Продължавам да приемам предложения Simple Smile
  newsm78 ooooh!

# 13
  • Мнения: 295
Лорна Бърн - Ангели в косите ми
Луиза Ренар - Изворът на женската сила
Дон Мигел Руиз - Четирите споразумения
Джеймс Редфийлд - Селестинското пророчество - 4 книги
Тери Пратчет - Светът на диска, в частност Цветът на магията

Сигурно има и други, но тези са ми най-ярките примери, след които много съм мислила и са дали отговори или са променили начин на мислене...

# 14
  • Мнения: 6
Привет на всички и в тази тема.

Ако говорим за книга, която наистина е с особено значение и принос за мен тя си остава "Мъртвата зона" на Стивън Кинг. Не съм била слаба ученичка или калпазанка, но не обичах да чета. Дай ми там лист, молив, задачи за решаване.  Laughing Умът ми беше изцяло обсебен от математика и физика. И така... попадна ми това книжле, зачетох, грабна ме веднага и то така, че буквално на един дъх я прочетох, ако имаше как и под душа щях да влизам с нея. И се започна едно наваксване с непрочетеното от Стивън Кинг. Едва смогвах и със скромните си парички и с времето, той беше вече наиздал една камари романи, че и нови бълва с прилична скорост, доста продуктивен. Учех за да вземам стипендия, която да похарча за някоя друга книга.


Edit:
rozi4kata, извинявай мила, сега се зачетох в коментарите и вече се колебая дали моят е на място. И все пак заставам зад поста си, може да не е в областта на приложната психология, но споменатият от мен има таланта да ти въздейства по един мистериозен начин. След затварянето на  последната страница, просто стоиш и се чудиш къде се намираш, започваш да си задаваш куп налудничави въпроси, едни такива монолози с теб самия и търсене на отговори.  Laughing

Не знам за rozi4kata, но аз със сигурност ще прочета тази книга! Благодаря ти!  Hug Харесвам много  Стивън Кинг, изчела съм какво ли не от него, но точно тази книга съм я пропуснала.
Ей, как ме улесни...  Laughing на края на книгата съм, която чета в момента и се чудех какво да почвам да чета.

Общи условия

Активация на акаунт