И понеже знам, че сте печени мами и татковци...

  • 29 761
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 927

И аз като тебе........ Sad Откога ми трябва за един сладкиш, дето си го гледам само на снимката и.
: Анджелина, чудесна питка!  bouquet

labrex,
потърси с търсчката - рецептите на Хонда са си тук  Wink, нищо че тя не пише вече  Sad

# 46
  • Мнения: 484
Благодаря на Vache за питката ,страхотна е,направих я за прощъпулника на сина ми

# 47
  • Мнения: 484
и даже за нова година

# 48
  • Мнения: 4 447
Днес и ние имаме прощъпулник!

Нещо не са ми в ред хормоните и като видях снимката на стъпващото мънинчко краче в питката и щях да ревна  Crazy

Страхотни питки и рецептата е супер! Ще се търкаля слънчева пита днес!  Hug

Имам един генерален въпрос за млякото - може ли да бъде с кисело мляко, защото нямам прясно? И ако да, то пак ли се спазва 200 мляко и 200 вода?

Предварително благодаря мами, докато чакам да ми кажете, отивам да ситя брАшно  Mr. Green  chef

# 49
  • Мнения: 276
Айде и аз наново да повдигна темата с няколко въпроса:
1. По схемата, която е дала Ваче, извинявайте, ама не можах да разбера: втората кора по-малка (като диаметър) ли е от първата (защото така е нарисувано на схемата), или е с размерите на първата?
2. Нещо, което много ме вълнува: Много искам дъщеря ми да стъпи в питката, за да е по-"автентично" всичко, но ме притеснява следния факт - няма ли при печене отпечатъкът от крачето (крачетата) да се подуе и заличи? И ако някой знае, моля ви, кажете ми как да го направя?
3. Ще има ли проблем да направя една пробна питка с отпечатък (след като, разбира се, ми кажете как), или според някакви си там суеверия не може и трябва да е направо за оригиналната питка (надявам се, че ме разбирате) - имам предвид, дали е лошо детето да стъпва 2 пъти в питката?

Извинете за леко глупавите въпроси Mr. Green и благодаря предварително за всички отговори!  bouquet

# 50
  • Мнения: 3 405
Mimoze,  на въпросите:
1. аз направих втората кора със същия размер като първата
2. не знам Simple Smile
3. защо не, направи пробна питка и виж как ще стане; аз правих, няма суеверия тук, само радост и забавление.
 Hug

# 51
  • Мнения: 276
Анджи, ти просто си навсякъде! Shocked Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet
Сега обаче правих "макети" от хартия Mr. Green, и по моите "изчисления" втората кора трябва е с по-малък диаметър от първата!   Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Иначе рецептата за питката е същата като на баба ми. Laughing

# 52
  • Мнения: 4 358
Леле, да не влезе мъжа ми отнякъде и да види, какви работи можете да правите, че ще ме засили през терасата и край - без мен! Cry
Аз купих пита за 40-то дена на моето дете и така смятам да процедирам и като проходи Wink

Ох извинете не се стърпях hahaha,но се смях с пълно гърло.
Ти да видиш какви неща има в тортената тема - нечовешки просто ooooh! Не мога да ги стигна тези момичета там и срущу тях да бягам. А ако разгледате темата за питките
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251018.msg6795581

# 53
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Да благодаря на Vache за прекрасната рецепта и да добавя някои тънкости за начинаещи.
1. При месенето мажем ръцете с масло, за да не ни се лепи тестото.
2. При точенето на корите поръсваме кората и точилката с брашно пак поради същата причина.
3. Печем на 200 градуса и като се запече отгоре пускам само долния реотан.
Питата стана просто върха. Шашнах всички, като се има в предвид, че ми е за първи път.   chef

Общи условия

Активация на акаунт