Достоен за уважение човек

  • 6 228
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 949
Какъв е според вас достойният за уважение човек?

Трябва ли той да е умен, талантлив, добър, красив и т.н.?
Кои качества са ви най-важни?
Каква е вашата дефиниция за "достоен за уважение"?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 340
Хората, които аз уважавам са : възпитани, готови да направят добро, без да очакват обратно такова и хора, които могат искрено да простят

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Човек, който зачита останалите хора и ги третира като равни. Мисля, че ако всеки от нас се отнася с другите така, както желае да се отнасят с него, това е достойно за уважение.

# 3
  • Мнения: 2 207
Възхищавам се на хора, които имат дар слово, такива, от които можеш да научиш нещо!: )

Достоен за уважение в моите представи е човек, който не е изгубил човешкото в себе си. Добър човек, който се опитва да помогне да по-слабия. Способен да изпитва състрадание. В главата ми веднага изплува образът на Оскар Шиндлер.: )

# 4
  • Мнения: 1 748
Уважа хората, които заслужават
Добринася с труда си на обществото срещу съответното възнаграждение, трудолюбив
Грижи се за семейството си и е добър приятел
Уважава природата, животните, жалостив е към по-слабите, не е злобен и агресивен
Не е материалист
Разсъждава трезво и адекватно, не залита в крайности, не се влияе от чуждо мнение, позициите му са плод на проучване и е отворен за разговори на различни теми, умен е

Всичките да ги има Simple Smile

# 5
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Единственото, което ми е нужно, за да уважавам един човек, е самият той с поведението си да показва уважение към света около себе си. Дали е умен, красив, богат, рус и пр. са категории, които касаят дали ще го харесвам и намирам за привлекателен, дали ще го оценявам, дори може да му се възхищавам, но нямат отношение към уважението.   

# 6
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
честен, лоялен, искрен  Peace

# 7
  • Мнения: 12 473
Усещане е.
Останалото са впечатления на база моята преценка и разбиране на нещата.

# 8
  • Мнения: 1 375
Достойният човек за мен е уважаващия,честния,справедливия,милостивия и зачитащия достойнството и честта на околните,та дори и на противника,умеещия да прощава ....Този,който въпреки постиженията си в някаква област не се е главозамаял,а си е останал човечен,морално чист и верен на принципите си.

Последна редакция: ср, 29 юни 2016, 00:24 от Zhani

# 9
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За мен, хората, достойни за уважение, са интелигентни и задължително имат добра професия (не уточнявам за мен кои професии са "добри" да не стават караници). Уважават чуждото мнение, изслушват, дори да не са съгласни. Хора, които с риск за собствения си живот, спасяват чуждия (спасяват на физическо равнище имам предвид). Възпитани. Могат да се държат добре в обществото. Силно важно ми е да не се чуди какво да прави ако има повече от една вилица на масата, за мен принадлежи към елементарната култура, която, ако липсва, не мога да уважавам човека.

Хората, които уважавам, могат да взимат трудни решения и носят висока отговорност в бизнеса си. Действията им могат силно да бутнат напред или много да дръпнат назад фирмата/организацията, в която работят (независимо тяхна или не).

Дейността им помага ПРЯКО на обществото (тук също не искам да влизам в детайли засега).

Стига толкова, че става дълго.

# 10
  • Мнения: 3 390
Уважавам смелите , борбени хора .
Също талантливите и хората на духа, които с делата си въздействат върху масите и ги променят .

# 11
  • София
  • Мнения: 1 257
Сигурно на първо място трябва пред мен да заслужи човека уважение. А за да го получи най - важното за мен - трябва да е силен, независим човек. Интелигентен, добър приятел, отговорен. Общо взето съдейки по постъпките на човек можеш да прецениш дали някой е достоен за уважение или не. Всички си имаме трески за дялане, въпроса е дали си пасвате с един човек или не. Но никога не бих мога да уважавам слаб човек....крехък, зависим...просто не мога.  Peace EXQUISITE го е казала най - точно (поне спрямо моите разбирания).

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Тези които добавят положителности в
обществото и тези  чийто действия им
одобрявам.
 

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Трябва да е почтен. Това ми е водещото, а и съдържа толкова много ценни качества в себе си.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Според мен достойни за уважение са хората, съхранили квинтесенцията на човечността и това, което ни прави хора  - хуманността, умението да обичаш, да даваш, разумът, състраданието...

Общи условия

Активация на акаунт