Прахосмукачка робот - 10 тема

  • 135 414
  • 746
  •   1
Отговори
# 180
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Polina_Regenberg , заповядай
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202240316353535&l=207f8bd306
От този тип са всичките ни килими.
Ето линк към модела:
https://www.tehnomix.bg/miele-scout-rx1-RED
Аз съм чела, че някои от прахосмукачките не работят добре на тъмни повърхности. Миеле-то го пуснах в кухнята, която е с черни плочките и си се разходи и събра подобаващо трохи и солети.
upload picture

Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 22:15 от betray

# 181
  • Мнения: 28
на тъмно кафевите плочки в спалнята нямаше проблем но сложа ли го на килима или иска да го изместя и не тръгва изобщо или ако го сложа на светлата част само обикаля цветята и до там много кофти... незнам как да си взема миле като незнам дали ще тръгне и то...  Cry Cry Cry Cry

# 182
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
на тъмно кафевите плочки в спалнята нямаше проблем но сложа ли го на килима или иска да го изместя и не тръгва изобщо или ако го сложа на светлата част само обикаля цветята и до там много кофти... незнам как да си взема миле като незнам дали ще тръгне и то...  Cry Cry Cry Cry

Принципно, аз не съм тествала на тъмен килим- черно и червено имам един, но е прибран. В момента нямам как да тествам на килим с тъмни шарки. Но си мисля, че си заслужава- удобство си е роботчето. Помисли и прецени дали ще ви върши работа. Ние сме с 3 деца и вечно има трохи от солети, хляб, бисквити, а имаме и 2 броя дакели, които ръсят косъмчета...Та за нас инвестицията си е удачна.

# 183
  • Мнения: 28
Толкова много исках такъв робот но пък не ми се сменят килими и незнам дали има как да тествам другите модели роботи... благодаря ви много за инфото за сега ще го умувам и докато не го измисля ще си чустя с моята си прахосмукачка...

# 184
  • Мнения: 51
Днес ми доставиха прахосмукачка - робот Сузука. Сложих я да се зарежда и по-късно ще я пусна. Искам да попитам тези, които я имат, отложеният старт всеки път ли трябва да го настройвам или като го настроя примерно в 12:00 ч. и всеки ден ще се включва в този час? И кои функции използвате? От клипчетата в ютуб разбрах за функция ъгли, какви други има? Предполагам, че като я пусна няколко пъти ще ми се изясни, но за съжаление в книжката нищо не е описано.

# 185
  • Мнения: 2 301
Днес ми доставиха прахосмукачка - робот Сузука. Сложих я да се зарежда и по-късно ще я пусна. Искам да попитам тези, които я имат, отложеният старт всеки път ли трябва да го настройвам или като го настроя примерно в 12:00 ч. и всеки ден ще се включва в този час? И кои функции използвате? От клипчетата в ютуб разбрах за функция ъгли, какви други има? Предполагам, че като я пусна няколко пъти ще ми се изясни, но за съжаление в книжката нищо не е описано.
Аз отложен старт не съм ползвала, най - вероятно няма и да ползвам.
Тъй като имаме едни кабели между коридора и хола и се заплита в тях и спира да работи...зависи как реши да преминава праговете между вратите, веднъж ги мине без проблем, другият път не може и отново спира да работо, трябва да я пуснеш от копчето...та за това няма смисъл да я пускам и да спре до едната стая, тя не е толкова шумна, та мога да я изтърпя, докато съм вкъщи и върша нещо друго да я пускам.
Това ти го казвам, за да видиш при теб как ще е, ще може ли сама да минава през праговете...и други препядствия без да се заклещи и да спре да работи. Иначе не мога да дам отговор на въпроса ти за почистването, но може би ще е ден за ден...
Обикновено използвам автоматичната функция, която си е нагласена, когато стартираш робота си работи на нея, в кухнята, когато изкарам разни столове и табуретки от стаята, пускам режима спот, доколкото разбрах, той е за стая без мебели. За ъгли е режима edge...незнам дали има други (тези са изписани на сензорното меню, след стартиране на робота и мисля са достатъчни.
Честита придобивка, надявам се да ти върши работа и спестява поне малкп усилия в домакинстването.

# 186
  • Мнения: 104
Привет на всички Hug
От няколко дни чета, чета и не мога да реша какво искам, затова се обръщам към вас Sad
Аз имам Румба 780, доволна съм от нея, но вече не ми е достатъчна, а и незнайно защо в голямо помещение 70м2(досега я пусках само в 30) не го изчиства както трябва, остава по ъглите и тук там. Може би трябва да я разглобя и почистя основно newsm78
Искам да си купя прахосмукачка-тук се двоумя между Miele и Neato(понеже имам Румба иска ми се да опитам и другите как се справят) като основното ми е да чистят повече площ с едно зареждане, не ми трябват екстри, които оскъпяват така или иначе ще се пуска стая по стая.
За подомиячка виждам, че е вариант само Braava заради повечето квадрати. И робот за прозорци ми трябва, ако има скорошни отзиви от този Hobot ( клоня към 188 и то заради четене на ревюта).
Miele има 1 модел, но за Neato се чудя заслужава ли си скъп модел или и по старите ще ми вършат работа? Та въпросите са ми заслужава ли си робота за прозорци?
Кой робот покрива и чисти добре най много площ?
Решила съм да ги взема от тук, защото с амазон не се справям, а чета, че има и измами, има ли значение от кой сайт или големите вериги магазини ще ги взема? Благодаря ви предварително! bouquet

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
В Амазон измами няма.Пазарувам над 10 год онлайн и това е най-сигурната платформа.Ако пазарувате от Амазон като продавач -издънки никога няма.Дори стока да се повреди те ти връщат парите .Има търговци ,които са некоректни,но и тогава Амазон поема щетите.Ако гледате от кого пазарувате и какъв му е рейтинга проблем няма да имате.
Помощ не мога да окажа ,аз имам LG.

# 188
  • Мнения: 791
Привет на всички Hug
От няколко дни чета, чета и не мога да реша какво искам, затова се обръщам към вас Sad
Аз имам Румба 780, доволна съм от нея, но вече не ми е достатъчна, а и незнайно защо в голямо помещение 70м2(досега я пусках само в 30) не го изчиства както трябва, остава по ъглите и тук там. Може би трябва да я разглобя и почистя основно newsm78
Искам да си купя прахосмукачка-тук се двоумя между Miele и Neato(понеже имам Румба иска ми се да опитам и другите как се справят) като основното ми е да чистят повече площ с едно зареждане, не ми трябват екстри, които оскъпяват така или иначе ще се пуска стая по стая.
За подомиячка виждам, че е вариант само Braava заради повечето квадрати. И робот за прозорци ми трябва, ако има скорошни отзиви от този Hobot ( клоня към 188 и то заради четене на ревюта).
Miele има 1 модел, но за Neato се чудя заслужава ли си скъп модел или и по старите ще ми вършат работа? Та въпросите са ми заслужава ли си робота за прозорци?
Кой робот покрива и чисти добре най много площ?
Решила съм да ги взема от тук, защото с амазон не се справям, а чета, че има и измами, има ли значение от кой сайт или големите вериги магазини ще ги взема? Благодаря ви предварително! bouquet

Предложението ми е - Neato Botvac 85D или по-стария модел 85. По-стари модели не препоръчвам, защото серията Ботвак е качествено по-добра. Девойка тук във форума има Neato Connected,  но е по-скъпа. Като собственик на Нийто Ботвак аз го препоръчвам като бранд, той е мой домашен Любимец наравно с котките ни.

# 189
  • Русе
  • Мнения: 3 711
lariva, пробвай с по-основно почистване. Не мога да повярвам, че не се справя с толкова квадрати. Батерията как е (мисля, че е по-скорошна от моята. Като взе да се скапва батерията, взе да не чисти сякаш толкова добре), виж идолната космата четка, за ъглите жълтата (да не е останала без косъмчета. Сега взех от 6-торните четки, но още не съм ги пробвала.)

# 190
  • Мнения: 104
Meggysan,  сега проверих, ноември ще стане на 5 Simple Smile Аз не се отказвам от нея, за това време е чистена веднъж основно, 7-8 пъти обдухвана с компресор и сменяни четки по веднъж. Ползвана е 3-4 пъти седмично, но на 40м2. Ще я разглобя и почистя основно Simple Smile Купувана е от немски сайт, но вече не предлагат тази марка Sad
Gifty , благодаря bouquet ей такъв ориентир за модели ми трябва
 renydent  bouquet абсолютно си права, просто не съм пазарувала от амазон, но винаги има 1 път Simple Smile Нямам против и за LG,ако можеш да ме ориентираш за модел ще съм ти много благодарна!Надявах, се че от бг ще избера и получа по-бързо, но поразмислих Simple Smile
Огледах австрийския сайт заради 5 годишната гаранция-но се оказва като потърся по модел, че намаленията не са чак толкова големи- в амазон също има на такава цена, но пък гаранцията е по малка, но и на двете места в сравнение с цената в бг определено си заслужава чакането и търсенето. Никой ли няма да ми похвали робот за прозорци?

# 191
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Бъркам се значи, малко по-стара е от моята. Батерията как е, колко издържа с едно зареждане?  Моята я смених на 3 г и нещо, но пък е работила абсолютно всеки ден на поне 100-ина кв, а често и по два пъти на още 50 примерно, така че беше тотално амортизирана, не можеше да тръгне чак. Според мен е от нея.

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 3 636
https://www.amazon.es/gp/product/B00GUJZTCY/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1
купена 2014 год-307 евро
https://www.amazon.es/gp/product/B00A4B7HJC/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1
купена 2014 за 386 евро.
Разликата е само в мопа,но той става и на двете-иначе е за сухо почистване.
Скоро не съм гледала за цени и не знам дали има изгодни.
От австрииския сайт купих косачка робот.Супер доволен е мъжът ми.
Робот за прозорци не мога да похваля.Отзивите са че са добри само за витрини и големи френски прозорци.Аз имам много ,но на всеки 2 кв да го прехвърлям ще ме хванат лудите.Аз ползвам това
https://www.amazon.de/gp/product/B00L25FFOS/ref=oh_aui_detailpag … ie=UTF8&psc=1

# 193
  • Мнения: 1 633
Записвам се да следя, че се заглеждам напоследък. У нас е изцяло ламинат, 80 квадрата, имам куче. Приемам акъл всякакъв, не ми се иска да се изхвърлям в бюджета.

# 194
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте,

Току що ми пристигна прахосмукачката LG, но нямам упътване в комплекта. Може ли да ми кажете колко трябва да е първото зареждане, пак ли 16 часа?

Общи условия

Активация на акаунт