ПОМОЩ за казус за ЗАКУПЕНО паркомясто!

  • 4 462
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 18
Здравейте, мами и татковци! Имам нужда от съвет по един казус. Той е следният: Наскоро си закупихме жилище в Пловдив в комплекс от затворен тип. Заедно с апартамента, си купихме и паркомясто (обозначено с номер и с колче с катинар). Да, но разстоянието между двете съседни колчета на две съседни паркоместа е точно толкова, че да се мушне една кола. Разбирайте - спряла е наполовина в едното и наполовина в другото паркомясто. Съответно ние (вече месец) НИТО ВЕДНЪЖ не сме успели да си спрем на СОБСТВЕНОТО паркомясто, за което сме платили няколко хиляди лева! Последната седмица, един ОЛИГОФРЕН няколко дни поред паркира по този начин, въпреки, че всеки път му оставям бележка, че паркомястото се използва! Днес вече побеснях! Исках (не се гордея с това, но чашата преля) да му причиня имуществена вреда, но приятелят ми ме спря. Звъннах на паяк, не било в техните правомощия, понеже е в частен имот. Звъннах на районното, казаха да сме се разберяли по съседски... В крайна сметка склониха (от тях да мине) да ми приемат жалбата, но без снимков материал, понеже съм нямала право да снимам В МОЯТА ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ (по нотариален акт!)!!! Съответно става недоказуемо, че чужд автомобил е навлязъл в мой "имот".
МОЛЯ ВИ, посъветвайте ме какво да направя и към кого да се обърна, за да извоювам правото си, да използвам законно придобитото си паркомясто! Не издържам вече от селските изпълнения на дребни терикатчета!
Извинете за дългия пост!

Последна редакция: чт, 30 юни 2016, 15:00 от FBID10207358267893134

# 1
  • Мнения: 46 526
Да се надяваме, че жалбата ще помогне.
А собственикът на колата знаете ли кой е? Ако не ползвано преди вашето място може да си мисли, че не пречи. Говорили ли сте с него?

# 2
  • Мнения: 18
Не се знае кой е. Комплексът е голям и е чисто нов, съответно няма как да се е използвало от друг преди нас. А за този наглец - няколко пъти му оставям бележка на чистачката, че паркомястото е закупено и се използва, но явно на него не му пука!

# 3
  • София
  • Мнения: 23 165
още едно колче няма ли как да сложите, за да не могат да ползват мястото  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 18
Има... Срещу още 400лв (за 2бр от двете страни) + монтаж!...  #2gunfire

# 5
  • Варна
  • Мнения: 611
Имам чувството, че за да се избавите от подобен род идиоти, които са безчет, единствения начин е да се дебне много внимателно момент, в който не е спрял никой, да си спрете вие и незабавно да поставите между двете парко места или бетонна саксия, пълна с бетон, пръст и т.н. да тежи 500 кила, или да сложите още паркинг скоби, тук ги виждам по 35-40 лв/брой, вз ависимост от това как точно изглежда достъпа до мястото. За какви 400 лв става дума?
И повярвайте ми, с думи няма оправия, тук нещата ги рещихме с колчета, като ги изкривиха, поставихме саксия и напълнихме колчетата с бетон. Срещу простотията лек няма!

# 6
  • Мнения: 18
За съжаление няма как да се сложи нещо бетонно, твърде на гъсто са паркоместата. А за антипаркинг колчетата, по над 150 лв са тези, които се завинтват за земята и не могат да се местят. Искаше ми се да си спестя излишни разходи, с оглед на предстоящия огромен ремонт, плюс, че ми трябва разрешение от собствениците на съседните 2 паркоместа... Абе разправии безумни и излишни. Стига да си имаш работа с интелигентни хора, но уви, вече са такава рядкост, че вероятно са вписани като защитен вид!

# 7
  • София
  • Мнения: 16 199
С подобен казус, в подземен паркинг под блока, на мое паркоместо имаше "пльосната" чужда кола, да не уточнявам колко седмици стоя - там живее дъщеря ми и тя като вас е чакала Михаля да се сети. Със снимките на нарушителя плюс копие от нотариалния акт подадох жалба в полицията, пишете в една тяхна бланка там на място в районното, намериха собственика за един ден и на другия вече я бяха махнали колата.

Ще си позволя малък съвет: с държавни структури  се работи само писмено, да остават следи, че после лесно се проследява кой не се е размърдал.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Щом комплексът е от затворен тип, предполагам, има и управляваща компания - тя не може ли да съдейства?

# 9
  • Мнения: 1 235
Задължително говорете за съдействие от управата на затворения комплекс. Питайте и тях, те знаят чия собственост е парко мястото.

# 10
  • Мнения: 18
Задължително говорете за съдействие от управата на затворения комплекс. Питайте и тях, те знаят чия собственост е парко мястото.
Моя собственост е паркомястото, имам нотариален акт с номера на колчето, ключ за него...всичко! Но управата на комплекса вдигат ръце, понеже вече ние сме собственици и да се оправяме сами, едва ли не. А за съседните паркоместа ще ги питам ако проблемът продължава. Не ми се дават излишни пари засега... Но ще се пуска жалба, то се е видяло. С добро явно не се получава Sad

# 11
  • Мнения: 553
Няма ли как да се заключи с нещо самото паркомясто?

# 12
  • Мнения: 1 235
Мисълта ми е от управата да кажат чие е съседното до вас паркомясто, което е проблемно. Така ще можете очи в очи да говорите с проблемния съсед. Иначе е доста грозно, че вдигат ръце...

# 13
  • Мнения: 18
Мисълта ми е от управата да кажат чие е съседното до вас паркомясто, което е проблемно. Така ще можете очи в очи да говорите с проблемния съсед. Иначе е доста грозно, че вдигат ръце...
Той този приблемният явно няма собствено място и затова спира така. Иначе с колчета да слагам аз, не ми се занимава, а и излишни пари и време нямам. Залепих една бележка на скобата с катинара, да не спират там. Да видим дали ще има ефект... А този хубавец ще си отнесе жалбичката. Дори и да не го глобят, поне ще се разходи до районното. Като не разбира с добро...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
За съжаление няма как да се сложи нещо бетонно, твърде на гъсто са паркоместата. А за антипаркинг колчетата, по над 150 лв са тези, които се завинтват за земята и не могат да се местят. Искаше ми се да си спестя излишни разходи, с оглед на предстоящия огромен ремонт, плюс, че ми трябва разрешение от собствениците на съседните 2 паркоместа... Абе разправии безумни и излишни. Стига да си имаш работа с интелигентни хора, но уви, вече са такава рядкост, че вероятно са вписани като защитен вид!


Този, който спира на половината от вашето място не е ли някой от съседите!? Едва ли човек, който не живее в този комплекс ще влезе да паркира там.
Единствения вариант е да си сложиш от двете страни в границите на вашето място анти паркинг скоби. Така поне ще си решите проблема.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 791
За съжаление няма как да се сложи нещо бетонно, твърде на гъсто са паркоместата. А за антипаркинг колчетата, по над 150 лв са тези, които се завинтват за земята и не могат да се местят. Искаше ми се да си спестя излишни разходи, с оглед на предстоящия огромен ремонт, плюс, че ми трябва разрешение от собствениците на съседните 2 паркоместа... Абе разправии безумни и излишни. Стига да си имаш работа с интелигентни хора, но уви, вече са такава рядкост, че вероятно са вписани като защитен вид!


Този, който спира на половината от вашето място не е ли някой от съседите!? Едва ли човек, който не живее в този комплекс ще влезе да паркира там.
Единствения вариант е да си сложиш от двете страни в границите на вашето място анти паркинг скоби. Така поне ще си решите проблема.

Или по-височки декоративни камъни, саксии...

# 16
  • Мнения: 553
Сложи си анти паркинг скоби със катинари, това място си е твое - можеш да си правиш каквото искаш !

# 17
  • Мнения: 18
Потресена съм, хора!!! Сложих бележка на скобата, че паркомястото се използва и да не спират така! Ефект имаше точно 2 дни!
Сложихме антипаркинг колчета - изкъртени са! Току що ми звънна кумеца (който ни е съсед) и каза, че пак има паркирана кола там! Просто съм потресена до безкрай! Мислех да пускам жалби в районното, но може ли всеки ден да ходя там за поредната жалба за поредния селяндур-терикат?! Явно като липсва мозък и възпитание, не бележки и колчета, ами светещ билборд да сложим, все тая... Просто съм безсилна да се справя с хорската наглост! Sad

# 18
  • София
  • Мнения: 16 199
Потресена съм, хора!!! Сложих бележка на скобата, че паркомястото се използва и да не спират така! Ефект имаше точно 2 дни!
Сложихме антипаркинг колчета - изкъртени са! Току що ми звънна кумеца (който ни е съсед) и каза, че пак има паркирана кола там! Просто съм потресена до безкрай! Мислех да пускам жалби в районното, но може ли всеки ден да ходя там за поредната жалба за поредния селяндур-терикат?! Явно като липсва мозък и възпитание, не бележки и колчета, ами светещ билборд да сложим, все тая... Просто съм безсилна да се справя с хорската наглост! Sad
Можете. Като ги търсят всеки ден от МВР (а и се водят под отчет там) ще им  мине мерака да паркират. Но не се надявайте само да се окултурят...

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 858
Потресена съм, хора!!! Сложих бележка на скобата, че паркомястото се използва и да не спират така! Ефект имаше точно 2 дни!
Сложихме антипаркинг колчета - изкъртени са! Току що ми звънна кумеца (който ни е съсед) и каза, че пак има паркирана кола там! Просто съм потресена до безкрай! Мислех да пускам жалби в районното, но може ли всеки ден да ходя там за поредната жалба за поредния селяндур-терикат?! Явно като липсва мозък и възпитание, не бележки и колчета, ами светещ билборд да сложим, все тая... Просто съм безсилна да се справя с хорската наглост! Sad

Тогава спускай гуми, драскай със спрей или пирон, има толкова много номера за коли......

# 20
  • Мнения: 1 235
Това с гумите и аз си го мислех, ама след това могат да си го върнат на тяхната кола, което е лошото.
Аз съм възмутена от тази наглост. Всеки път една и съща кола ли е? Нямате ли възможност да ги изчакате веднъж и да видите кой слиза/качва се на колата.

# 21
  • Мнения: 18
Това с гумите и аз си го мислех, ама след това могат да си го върнат на тяхната кола, което е лошото.
Аз съм възмутена от тази наглост. Всеки път една и съща кола ли е? Нямате ли възможност да ги изчакате веднъж и да видите кой слиза/качва се на колата.
Всеки път е различен! Имаше един, който няколко дни поред спираше там. Всеки път му оставях бележка на чистачката, че паркомястото се използва. И когато за пореден път трябваше да пиша, го предупредих, че следващия път ще купува гуми и от тогава спря. Но други започнаха... Не искам да правя "мизерии" по колите, защото ще отмъстят на нашата след това... Абе луда работа! Вече започнах да се забавлявам с тези случки. То какво друго ми остава Grinning
Онзи ден сгащих един, който тъкмо си влизаше в колата и му направих забележка, че не е редно да спира на чуждо място, при все че е оставена бележка... Дори не се извини! Как са ги възпитавали, къде са расли... Загадка е за мен! И то възрастни хора! После младите сме били лоши...

Общи условия

Активация на акаунт