Песен за огън и лед 25 - Unless you take the leap, you’ll never know

  • 65 515
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 012
Джоана е била любовница на Ерис, оттам и омразата на Тивин към него. Тъмнокоси Ланистъри няма. Ехм, ехм....

# 721
  • Мнения: 18 143
" Всички бленуваме неща, които не можем да имаме, Тивин бленуваше синът му да бъде велик рицар, дъщеря му — кралица. Мечтаеше да са толкова силни, храбри и красиви, че никой никога да не може да им се смее.
— Аз съм рицар — отвърна той. — А Церсей е кралица.
По бузата й потече сълза." - точно този цитат имах предвид , благодаря. навежда ме на мисълта, че Джоана е спала с Ерис, преди да се родят Церсей и Джайм.

факт, че като се ражда Церсей, малко след това Ерис прави коментара за гърдите  на Джоана, което означава че е спал с нея, преди раждането.


Тирион е по-вероятно да е син на Тивин, одрал е характера му - умен, хладнокръвен, решителен. Обаче според самия Тирион

"не всички джуджета са копелата, но всички дужета са копелета в очите на бащите си си"
а когато Дж. Сняг му казва, че не е копеле, той присмехулно забелязва, че ще е много щастлив някой да каже това на баща му.

Предубедеността на Тивин, че щом е грозен Тирион не може да е негов, и от друга страна - заслепеността му но в много отношения относно "златното момиче" Церсей, за коятоотказавше да повярва, че е изпаднала в инцест говорят много неща.


П.С. Санса може да има косата на когото си ще. Аз съм коментирал само първородните деца на майките за Справка - и Егон недостойния е имал други наложници преди Барбара Бракен, но коментирах нея, а не него. Ето че нейният син има нейната коса. С Джон е същата работа, броят на съпругите/любовниците на Регар тук не оказав влияние, защото гените на Елия, няма как да се предадат на Джон, през Регар. факт е, че обикновено първородното дете, взима косата на майката.

П.П.С. относон лицемерието - много лицемерно ми се струва, че когато кой мъж обяви дете за копеле (Робърт -десетина, Нед - в случая с Джон,  петир - Санса, Рууз- рамзи) няма проблем, но ако копелето е в случая  на жената (Джоана) детето което подозират за копеле има неприятности за цял живот от баща си, както става с Тирион от Тивин. Значи мъжа може да си го развява, а жената -не. Яко лицемерие.

Последна редакция: пт, 25 ное 2016, 10:41 от Джон Сняг

# 722
  • Мнения: 3 670

П.С. Санса може да има косата на когото си ще. Аз съм коментирал само първородните деца на майките за Справка - и Егон недостойния е имал други наложници преди Барбара Бракен, но коментирах нея, а не него. Ето че нейният син има нейната коса. С Джон е същата работа, броят на съпругите/любовниците на Регар тук не оказав влияние, защото гените на Елия, няма как да се предадат на Джон, през Регар. факт е, че обикновено първородното дете, взима косата на майката.


Много лесно връчваш на теориите си името факти.
Ето ти един факт. Първородният син на Ренира Таргариен е "кафявокос, кафявоок и чипонос". Може би Ренира не му е майка, може би носи перука, или пък се боядисва с Wella color или пък той не е първороден а тя има скрито копеле някъде...Дай да не ровим в книгите, щото теориите ти издишаш от всякъде.

# 723
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
 Joy Joy

# 724
  • Мнения: 18 143

П.С. Санса може да има косата на когото си ще. Аз съм коментирал само първородните деца на майките за Справка - и Егон недостойния е имал други наложници преди Барбара Бракен, но коментирах нея, а не него. Ето че нейният син има нейната коса. С Джон е същата работа, броят на съпругите/любовниците на Регар тук не оказав влияние, защото гените на Елия, няма как да се предадат на Джон, през Регар. факт е, че обикновено първородното дете, взима косата на майката.


Много лесно връчваш на теориите си името факти.

Ето ти един факт. Първородният син на Ренира Таргариен е "кафявокос, кафявоок и чипонос". Може би Ренира не му е майка, може би носи перука, или пък се боядисва с Wella color или пък той не е първороден а тя има скрито копеле някъде...Дай да не ровим в книгите, щото теориите ти издишаш от всякъде.

винаги за всичко има изключение. дал съм 4 случая когато първороден син/ дъщеря наследява косата на майката и дори не споменава Таргите, където масово са с бели коси и се женят за роднини - сестри и братовчедки.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Тя генетиката винаги се изчерпва с 4 примера! И трите деца на Ренира "Съкровището на Кралството" отговарят на горното описание ... жалко, 4:3 за тебе...
Сериозно...това, че се женят помежду си ти обърква чистотата на извадката. Баратеон също си имат баба Тарг, но не се сещам за рус представител от този род. Факт е. че "тъмната коса" е доминиращ ген...

# 726
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
именно

# 727
  • Мнения: 9 144
Гените на първата съпруга не се предават през съпруга в детето на втората съпруга.  Party

О Р'хлор защо така бееееее, я се намеси.

Само един пубер би нарекъл Баристан, древен.

# 728
  • Мнения: 18 143
 90 проценат от мъжете през Средновековието са умирали преди да навършат 50 годин, една значителна част  -преди да навършат 35, какъвто е случаят с  Нед, Робърт, Ренли, джофри - пукясаха на има няма 30-35 години(Джофри и по-млад). Баристан, който е над 60 за времето си е жив столетник. а през моите 34  годинитози мъж е не просто пенсионер - той е направо динозавър. . само баба Лили е по-стараот него. Joy за Баристан важи казаното за Нестор в Илияда, за когото казавт че преживял в  "три поколения".*
тук някой ще опонира че има старци като Хостър Тъли, ама това е рядкост. Идеята на Мартин е, че докато се огледаш те прецакват. Или както се казавше "има смели наемници и наемници, които живят дълго, но не и смели наемници, които живеят дълго"

*"Вече такива герои не съм виждал и няма да видя - никой от днешните хора не би се сравнявал с такива"

# 729
  • Мнения: 18 143
А Ако Церсей е Тарг , а не Ланистър ,смятам ,че Ерис щеше да го знае(или предполага) и на драго сърце би я оженил са Регар , за да си пазят кръвната линия. Имаше 1 много хубав цитат ,какво казва Ерис на Тивин , по въпроса с този брак , и как ги смята за по-ниши.

алайн,  Ерис вероятно много добре е знаел, че Церсей му е дъщеря, все пак изпраща подаръци по случай раждането й. Просто Ерис се бои че Регар иска да му отмъкне престола като се сроди с Тивин - не без основание.
 Освен това не е казал, че Церсей е нисша, а че Тивин е слуга, т.е. по нискостоящ от него което по същността си е  вярно. подозирам, че от една страна е бил ядосан на Тивин, че толкова се е възгордял, а от друга се е страхувал от Регар да не заграби трона, ако получи подкрепата на Тивин, при брак с Церсей.
Бунта в Дъскдейл, показва че Ерис е имал известно основания - Тивин подбутва събитията карайки го да вземе голяма охрана, знаейки че Ерис ще се заинати, а после  търси начин да убият Ерис и да провъзгласи Регар за крал. В този моменат Регар е бил на една крачка от сватбата с Церсей.
за капак случката с Баристан - Сто на сто- Тивин си е мислел че ще убият и Баристан и Ерис, и ще хвърли вината на Баристан. Ама Баристан го е изненадал и се е наложило Регар да се жени за Елия, за да разсее съмненията на Ерис.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 17 960
П.П.С. относон лицемерието - много лицемерно ми се струва, че когато кой мъж обяви дете за копеле (Робърт -десетина, Нед - в случая с Джон,  петир - Санса, Рууз- рамзи) няма проблем, но ако копелето е в случая  на жената (Джоана) детето което подозират за копеле има неприятности за цял живот от баща си, както става с Тирион от Тивин. Значи мъжа може да си го развява, а жената -не. Яко лицемерие.

Не става въпрос само за лицемерие. Трудно може да се докаже, че една омъжена жена е родила копеле.

# 731
  • Мнения: 1 652
А и е значително по- трудно благородна жена да роди копеле, отколкото благородник да го направи

# 732
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Пускам нова тема, пак с пожелание да е последната преди излизането на новата книга.
Според анкетата от тази тема, излиза, че най-чаканата среща е тази между Джон и Денерис. Е, от изтеклите спойлери от сериала, очевидно срещата ще е в следващата книга.

Нова Тема

Общи условия

Активация на акаунт