Стъпване на пръсти, много съм притеснена

  • 749
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 627
Здравейте Simple Smile
Надявам се да не съм сбъркала раздела за темата си , но ако е така - моля да ме извините и евентуално да я преместите , където трябва.

Пиша защото съм много притеснена за дъщеря си.
Тя е на 1 год и 4 месеца и все още не е проходила сама.
Ходи и стъпва само на пръсти , не използва цялото си ходило в никакъв случай.Когато поискам да натисна крачето и в контра шпиц той е страшно стегнат , като камък.
Сякаш има все още има мускулен тонус но рядко го изразява.
В началото не се притеснявах понеже всички казваха , че много деца стъпвали на пръсти.
Когато стана на 1 година и 2 месеца реших да посетя ортопед.
Прегледа беше доста бърз , каза , че не може да постави диагноза преди детето да е проходило само и препоръча да ходи на физиотерапия 1 месец.
Изрази съмнения за къс ахилес.
Ходихме повече от месец на физиотерапия , но ефект няма голям.
Преди няколко дена пак бяхме на ортопед (Венелин Алексиев) , който пък каза , че не става дума за къс ахилес в никакъв случай  , просто мускулите и правили спазъм и трябва на ден по хиляди пъти да се натиска стъпалото за да го отпусне.Детето се спука от рев на прегледа  , в резултат на което сега не иска да се изправя дори Sad
Взех да търся информация в интернет и попаднах на много страшни диагнози с подобни симптоми и не мога място да си намеря от притеснение.
Знам ,че ще препоръчате да посетим детски невролог и ще го направим до седмица - две .Сондирам мнения за специалисти в София или Велико Търново , но ми се искаше да чуя мнения и на други майки с подобен проблем . Как сте се справили , страшно ли е това ?

П.П.  Да подчертая , че детето няма друго изоставане освен в ходенето самостоятелно и да стои сама права.
Лази много бързо , катери се по мебелите  , слиза самичка,  изправя се и ходи държейки се за нещо , казва доста думички , храни се самичка доста често с вилица и лъжица. Има перфектна финна моторика.
Кара всякакви коли и мотори от тези балансиращите и за избутване с крачета.

# 1
  • Мнения: 400
не се притеснявайте пишете ми на лични!

# 2
  • Мнения: 19 296
Идете при доц. Литвиненко в Педиатрията. Той е много добър специалист и ще ви насочи към изследвания ако са необходими.

# 3
  • София
  • Мнения: 627
Идете при доц. Литвиненко в Педиатрията. Той е много добър специалист и ще ви насочи към изследвания ако са необходими.

Имам вече записан час за него , но дотогава сън няма да ме лови.
не се притеснявайте пишете ми на лични!

Писах ви ?!?

Общи условия

Активация на акаунт