Ускоряване на метаболизма със суперхрани - как?

  • 25 970
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 117
От скоро започнах да пия спирулина на прах по 1 изкамарена чаена лъжичка в сок (вкусът е просто отвратителен) Дано да завърша опаковката, но следващия път със сигурност ще си взема на таблетки. Това което знам е, че ефект има само таиз спирулина с разбити клетъчни стени, друата не се усвоява от организма в толкова голяма степен, че да има благотворен ефект. Ще следя темата и като мине още малко време от приемането ще пиша резултат Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Не знаех, че има куркума на таблетки. Ползвам я активно като подправка при готвене, много я обичаме. Бих я опитала и на таблетки, заради ползата за черния дроб - аз имам проблеми с него.
Бих опитала и Спирулина, заради детоксикиращите качества и ползата за имунната система.

# 17
  • Мнения: 610
Предпочитам  спирулина,защото тя подпомага детоксикацията на организма, съдейства за засилване на имунната система, спомага за забавяне процесите на стареене и намаляване на негативното действие на замърсителите от околната среда и съдържа много полезни за организма вещества.Освен това тя представлява синьо-зелено водорасло ,богато на ценен белтък със състав от 18 аминокиселини.

# 18
  • На брега на морето
  • Мнения: 614
Спирулина давах на баткото в периода след обиването му, до започване на детската градина, смея да твърдя че доста добре му действаше, а и страшно мноого се забавляваше да дъвче таблетка, при което езика му ставаше тъмно зелен и казваше - " днес съм костенурка нинджа, Леонардо съм", и така всеки ден. Аз също я приемах за известен период с цел  детокс на организма ми след хормонално лечение, останах много доволна. Куркумата до тук я ползвам само в кухнята, като подправка за ястията, не бях се сещала да я потърся под формата на таблетка.

# 19
  • Мнения: 3 546
въпреки че Спирулината също е добър антиоксидант - ползвах я по време на кърмене, а аз кърмих 2 години, че и повече. Като цяло препоръчвам и двата продукта, качествени са.

Как по-точно ти се отрази Спирулината на кърмата, и на бебето отрази ли се по някакъв начин? Бих искала и аз да опитам. Но все не мога да се престраша.

Куркумата е ясно, че всеки я е ползвал поне веднъж при готвене.  Peace

# 20
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Куркума много обичаме, особено на ориз.
Заинтригувахте ме с тази спирулина, как да разбера кои таблетки са "с разбити клетъчни стени" - пише ли нещо специфично на етикета newsm78 От къде ги купувате таблетките, от аптека или здравослевните магазини newsm78
Днес четох, че подтискала и апетита за сладко, а аз умирам за сладко, ако това е вярно ще супер Laughing

# 21
  • Мнения: 9 487
А предвид, че и двете влияят на имунната с-ма, какво става ако имам автоимунно заболяване? Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 16
Куркума много обичаме, особено на ориз.
Заинтригувахте ме с тази спирулина, как да разбера кои таблетки са "с разбити клетъчни стени" - пише ли нещо специфично на етикета newsm78 От къде ги купувате таблетките, от аптека или здравослевните магазини newsm78
Днес четох, че подтискала и апетита за сладко, а аз умирам за сладко, ако това е вярно ще супер Laughing

Здравейте. Клетъчната стена на спирулина е много здрава и играе положителна роля за детоксикиращият ефект. Разбиването ѝ е химичен процес, чиято цел е да "отключи" по-бързо хранителните ѝ качества. Това не означва, че тези качества се губят при продукти със запазена клетъчна стена.  

FOOD не е с разбити клетъчни стени, защото е 100% био продукт, т.е водорасло изсушено на слънце и смляно на прах, оформен в таблетка. С препоръчителната дневна доза на FOOD ще получите всички хранителни свойства, които притежава спирулина.

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 15:14 от VitalConcept

# 23
  • Мнения: 16
А предвид, че и двете влияят на имунната с-ма, какво става ако имам автоимунно заболяване? Rolling Eyes

Спирулина и куркума, които са 100% натурални в тези хранителни добавки, могат да бъдат част от нормалното ви хранене като подправка или шейк например. В този смисъл, ако няма поставени ограничения за тях, не би следвало да е проблем. И все пак - консултацията с лекар, вианаги е най-доброто решение Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 431
Ползваме куркума, защото е полезна и ни харесва на вкус.

# 25
  • Мнения: 6 017
Обожавам да готвя и това е показано видно в кулинарния ми блог.
Използвам всякакви продукти и подправки, но определено спирулината е нещо ново и непознато за мен.
Бих изпробвала с огромен интерес, защото досега само съм чувала за нея, иначе само куркума съм използвала.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 967
   Ползвала съм Спирулина като хранителна добавка, но само една опаковка.
Може би, за да се усети по-добре ефектът се препоръчва по-дълго приемане на продукта.

   Куркума ползвам като подправка и разтворена в  кисело мляко.
Не знаех, че има на таблетки.
 

    Имам два въпроса към по-запознатите:
1.Като разтваряте куркума в кисело мляко добавяте ли и малко черен пипер?
2.Като хранителни добавки колко дълго трябва да се пият?

# 27
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Здравейте! С две ръце гласувам за спирулина. Отдавна я използвам за подобряване на имунитета и мога да кажа, че съм страшно доволна. А куркумата я използвам като подправка, особено за пълнени чушки с ориз е божествена!

# 28
  • Мнения: 1 476
Използвала съм само куркума за готвене. Чела съм за спирулина, но не съм имала възможност да я ползвам.

# 29
  • Мнения: 16
   Ползвала съм Спирулина като хранителна добавка, но само една опаковка.
Може би, за да се усети по-добре ефектът се препоръчва по-дълго приемане на продукта.

   Куркума ползвам като подправка и разтворена в  кисело мляко.
Не знаех, че има на таблетки.
 

    Имам два въпроса към по-запознатите:
1.Като разтваряте куркума в кисело мляко добавяте ли и малко черен пипер?
2.Като хранителни добавки колко дълго трябва да се пият?
Здравейте! В повечето случаи хранителната добавка CURCUMA проявява благотворното си действие още през първия месец на употреба, тъй като пиперинът в нея отключва още по-активно качествата на куркумата.

Общи условия

Активация на акаунт