Най-неприятен език

  • 31 172
  • 237
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 24 467
Аз съм учудена, че някой може да намери красота в турския език.

Съгласна с Judy за английския. За немския не.  Grinning
И с Елиас за турския.

Мен пък не може да ме учуди нищо, което е свързано с личното възприятие на нещата от страна на различните хора, вкл. и относно звученето на различните езици.
В тази връзка английският ми звучи приятно, просто ми е гаден поради вече написаното.
Немският пък ми е ясен и подреден, но неприятен като звучене.
Романските и руският ми харесват всякак.
Към арабските /не е един, нали?/ и турския нямам категорично отношение. По- скоро са ми приятни като звучене първите. Вторият - нямам никакви усещания за него.

# 181
  • Мнения: 14 478
Турският ми е дебилен и неприятен.
Нищо лично към турците като хора нямам и не искам да обидя никого, но езика им ми е по-скоро смешен, идиотски, неблагозвучен и недоразвит. Като го слушам и си мисля, че поезия и литература на този език не може да се пише.

 Немският ми е много приятен за слушане. Зависи, обаче, кой немски. Че там диалектите им са безкрайни. Много ми харесва как го говорят в Лайпциг-по-меко.

# 182
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз съм учудена, че някой може да намери красота в турския език.
E и аз така се чудя как има хора, които харесват английския примерно, а аз не го понасям. За турския, според мен повечето хора не го харесват, заради историята ни, което ми е глупово, но.. На мен ми харесва. Да не говорим колко турцизми има в езика ни.

# 183
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Странно, че турцизмите в езика ни не ме дразнят, обаче турскияяят... Close И имената им, и песните им. Като завият тези маанета по филмите, изприщвам се.
Не мисля, че е само заради историята, просто езикът е твърд и груб.

# 184
  • Мнения: 1 911
Турцизмите в БГ се използват основно в разговорната реч, когато искаме да придадем допълнителна експресивност. Точно това ми е абсурдно в турския- че за тях това са си нормални думи  Laughing Звученето също ми е нехармонично с това Ъ навсякъде.

# 185
  • Мнения: 14 478
Странно, че турцизмите в езика ни не ме дразнят, обаче турскияяят... Close И имената им, и песните им. Като завият тези маанета по филмите, изприщвам се.
Не мисля, че е само заради историята, просто езикът е твърд и груб.
Турцизмите в езика ни не правят нашия език близък до турския. Напротив. Тези турски думи са обогатили езика ни с едно особено значение.. Wink
Например-едно е да кажеш кьотек, а друго бой. Едно е да кажеш кьор сокак, а друго улица без изход.
Едно е да кажеш балък, а друго риба.. Grinning Едно е да кажеш дете, а друго копиле...

Така чеее. Ние сме взели това, което ни е трябвало. Дали значението на турцизмите в нашия език имат нещо общо с нрава на турците няма да коментирам...
Турцизмите в БГ се използват основно в разговорната реч, когато искаме да придадем допълнителна експресивност. Точно това ми е абсурдно в турския- че за тях това са си нормални думи  Laughing Звученето също ми е нехармонично с това Ъ навсякъде.
Писали сме заедно и сме казали едно и също нещо

# 186
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Съгласна съм, момичета, за ролята на турцизмите в езика ни. Написах "странно", защото от темата "Фраза, която мразя" знам, че има страшно много хора, които ги ненавиждат!

# 187
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Моята неприязън към турския се засилва и от това, че когато говорят на турски почват да крещят като циганите  #Cussing out Само като чуя Сали  или Хасан и се изприщвам  Rolling Eyes

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Едно е да кажеш дете, а друго копиле...
Това е от румънски. Simple Smile

# 189
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Моята неприязън към турския се засилва и от това, че когато говорят на турски почват да крещят като циганите  #Cussing out Само като чуя Сали  или Хасан и се изприщвам  Rolling Eyes
Eто за това говоря - имена, като имена, само, че българите имат различното отношение. Отношение към цялата нация, към религията, а оттам и към езика, имената. Има много красиви турски имена, особено женски.

# 190
  • Мнения: 14 478
Моята неприязън към турския се засилва и от това, че когато говорят на турски почват да крещят като циганите  #Cussing out Само като чуя Сали  или Хасан и се изприщвам  Rolling Eyes
Eто за това говоря - имена, като имена, само, че българите имат различното отношение. Отношение към цялата нация, към религията, а оттам и към езика, имената. Има много красиви турски имена, особено женски.
А ти какво отношение искаш да имат българите към турските имена? На възхита може би.

# 191
  • Мнения: 1 911
Има много красиви турски имена, особено женски.

Например?

# 192
  • Мнения: 201
Като всеки българин и аз бях научена да мразя турците още от училище заради робството и т.н., но сега вече не е така, даже не ми харесва това слагане под общ знаменател на цигани и турци - циганин убие някого и хоп - хайде турците на сапун, смърт за тях, абе много ги демонизират тях. Знам че ако някой турчин чете форума ще му е много криво, ама просто наистина езика им е много неблагозвучен, като цигански (но съм забелязала, че турците в БГ имат по-различно произношение от тези в Турция). Даже съм имала спор в ютюб с една бг туркиня, тя пишеше че турския бил провъзгласен в Европа за най-благозвучния език  #Crazy, аз й бях казала, че сигурно европейските турци масово са гласували за себе си или е имало хакерска атака  Laughing Затова аз благодаря на цар Борис, Кирил, Методи и всички, които са допринесли за това да говорим по нашенски, защото ако не бяха те, сега щяхме да използваме един много неприятен език.

# 193
  • Мнения: 14 478
Затова аз благодаря на цар Борис, Кирил, Методи и всички, които са допринесли за това да говорим по нашенски, че ако не бяха те, сега щяхме да използваме един много неприятен език.
Не знам с какво точно тези за допринесли да не забравим българския. Те май отдавна са били умрели преди да падне Търново...
 Струва ми се че на други трябва да благодариш.

# 194
  • Мнения: 1 911
Аз не мразя турците, никак дори- имам приятели турци, ходила съм на почивка в Турция, обожавам баклава и изобщо всичките им десерти. Много са гостоприемни, при работата си с турци съм забелязала, че за тях е въпрос на чест да оставят бакшиш. Обикновените хора са добри и сърдечни. Но езикът им не ми харесва, никак дори.
Примерно гърците са ми много по-неприятни като раса, но гръцкият език е един от най-красивите, според мен.

Османците никога не са имали цел да налагат езика си на поробените народи. Интересите им са били чисто икономически.

Общи условия

Активация на акаунт