Най-неприятен език

  • 31 165
  • 237
  •   1
Отговори
# 195
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
сега щяхме да използваме един много неприятен език.

Ако това беше майчиният ти език, със сигурност щеше да го смяташ за много по-благозвучен.

# 196
  • Мнения: 201
шервуш, права си  Wink

# 197
  • Мнения: 7 519
Странно, че турцизмите в езика ни не ме дразнят, обаче турскияяят... Close И имената им, и песните им. Като завият тези маанета по филмите, изприщвам се.
Не мисля, че е само заради историята, просто езикът е твърд и груб.
В сравнение с българският е доста по- мек Simple Smile. Всичко зависи кой го говори. Слушала съм как го говорят в Бг, как го говори простоват турчин от Турция и как го говори образован турчин...разликата е огромна! Същата разлика има и при нас Wink. Едно е да ти говори бай Иван и съвсем друго Димитър  Игнатиев!

# 198
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Най-много зависи от диалекта.
Тия дни слушах украинци. Звучаха много различно и ги питах защо. Единият идвал от близо до западната граница, другият- източната... първия имал в говора влияние от полски, втория- от руски.
Ама то и в нашата малка България не е по-различно. Едно е да слушаш някой от Русье и друго- от Банско напр.

# 199
  • Мнения: 2 235
По-назад някои бяха отговорили, че не харесват френския език.. Последните две години някои френски песни доста се наложиха, на мен ми харесва като звучене. Simple Smile Въпреки че никога не съм чувала френска реч на живо, не знам тогава как ще е.. Simple Smile

# 200
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Има такива хубави песни, че и на урду да са, ще си останат хубави. Simple Smile
И на мен френският и руският не са ми сред любимите, но имам любими френски и руски песни.

# 201
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Има много красиви турски имена, особено женски.

Например?
Ми например Севда, Сарила, Зехра, Ясмин, Дария, Мира, Айлин, Азра, Еда, Ханде........

# 202
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Ами въпрос на вкус е. Никое от изброените имена не ми харесва, дори и тези, които не са типично турски, а универсални - Дария, Мира...
Сещам се само за две турски имена, които са ми харесали - Елис и Елиф. За мъжко такова не се сещам.

# 203
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ами въпрос на вкус е. Никое от изброените имена не ми харесва, дори и тези, които не са типично турски, а универсални - Дария, Мира...
Сещам се само за две турски имена, които са ми харесали - Елис и Елиф. За мъжко такова не се сещам.

стествено, че е въпрос на вкус. Има хубави мъжки имена също - Енгин, Каан, Кая, Джем, Дениз, Бура, Демир.

# 204
  • София
  • Мнения: 10 369
Турският ми е мелодичен. Много гласни, о, у, ъ. Харесва ми да го слушам.
Смешен ми е сръбският, но не и неприятен. Имам проблеми с унгарския - нищо, ама нищо не разбирам, като го слушам.  Laughing

# 205
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Имам проблеми с унгарския - нищо, ама нищо не разбирам, като го слушам.  Laughing
Със задълбаване в езика се намират доста общи/близки думи с български, но само със слушане най-много една определена псувня да схванеш.  Joy

# 206
  • Мнения: 505
Навремето не понасях много езици, но с годините им посвикнах и малко ги отсях. Сега не ми харесват арабските и производните им, както и унгарския.

# 207
  • Мнения: 81
Обичам романските езици + руския. Българския, разбира се, също  Rolling Eyes  Като цяло харесвам славянските езици. С унгарски, турски и немски нямам проблем.  С английския съм свикнала и си го харесвам. Не се сещам за език, който да ми е чак неприятен. Thinking

# 208
  • Вестерос
  • Мнения: 38 328
Ясмин не е ли арабско име  Thinking

# 209
  • Мнения: 14 478
Ами въпрос на вкус е. Никое от изброените имена не ми харесва, дори и тези, които не са типично турски, а универсални - Дария, Мира...
Сещам се само за две турски имена, които са ми харесали - Елис и Елиф. За мъжко такова не се сещам.

стествено, че е въпрос на вкус. Има хубави мъжки имена също - Енгин, Каан, Кая, Джем, Дениз, Бура, Демир.
Въпрос на вкус е. Не ми харесват тези имена. Хората може и да ми харесват или не, зависи от хората, но звученето на имената им ме дразни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт