Прекъснат полов акт около овулация

  • 18 201
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 318
Чак пък толкова  newsm78
Ние с мъжа ми сме заедно от около 18 години. Само така сме се пазели, с изключение на разни експерименти в началото с хапчета. И като решихме да имаме бебе спряхме и стана. С второто също.
Не съм имала непланирани бременности.

Шансът нещо да се случи при този " метод ",  е 50/50. С други методи предпазването е над 90%. Не мога да си представя как всеки месец треперя ще има ли бебе или не,  и така в продължение на години ... Confused

# 31
  • Мнения: 5 259
Шансът е 50:50 когато нещо се случва в половинта от случаите, а не когато "или ще стане или няма да стане"  Laughing
В случая никак не е 50:50, защото това би означавало при всеки втори сексуален акт да се забременява. А то не става така.
При другите методи, ако говорим за презервативи и хапчета, сигурността е над 99,9%.

Иначе аз изобщо не съм треперила дали ще има бебе. Ако беше станало, нямаше да имам нищо против.

# 32
  • Мнения: 11 363
Чак пък толкова  newsm78
Ние с мъжа ми сме заедно от около 18 години. Само така сме се пазели, с изключение на разни експерименти в началото с хапчета. И като решихме да имаме бебе спряхме и стана. С второто също.
Не съм имала непланирани бременности.

Имаш предвид пазите се с прекъснат полов акт или пазите се с прекъснат полов акт, след това пикаете, миете се и се повтаряте?

Непазенето с прекъснатия полов акт идва от това, че при определен процент от мъжете има предеакулат в смазващата течност. Това не е свързано с неговата опитност, ерекция и мерак, а генно и физиологично обяснено. Също така дори и мъжът да няма този проблем то в 60% от мъжете има единични сперматозоиди в смазващата течност. Също така има значение каква е подвижността на сперматозоидите на конкретния мъж и много особености при конкректната жена /като киселинност, широчина на шийката, тапичка на шийката и т.н./.

Ако се повтаряте обаче след като веднъж е имало ерекция то 100% в смазващата течност има сперматозоиди. Да, не са много като в еакулата, но то и не трябва да са кой знае колко.

Ако това е пазенето, при здрави мъж и жена /под здрави се има предвид нямат никакви проблеми със зачеването/ бременост ще има рано или късно.

# 33
  • Мнения: 70
И ние се пазихме като вас, в 36 седмица и няколко дни съм Simple Smile

# 34
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Ние така бяхме с прекъснат полов акт 9 години - без непланирани изненади и проблеми. Спряхме да се пазим март месец и наЧалото на май веЧе бях бременна.

# 35
  • Мнения: 5 259
И ние така. Явно при някои работи добре, но при други - не.

# 36
  • Мнения: 931
Аз казвам "Човек предполага, Господ разполага". Ако му е писано на бебето, ще се появи и сега. Ако не е, няма да стане толкова лесно.
Ние се пазим само по този начин, 10 години заедно, като двете дечица докато станат не сме пазили и мина повече от година. Преди 4 месеца обаче стана някакъв фал и забременях. Тъкмо се учудихме и двамата колко лесно е станало третото (и как изобщо е станало) и за съжаление се оказа неуспешна, а в последствие и извънматочна, което ме доведе до спешна операция. Казвам го не с оглед да плаша, а с оглед на това, че при нас нещата лесно не стават. И аз все се надявах ей така да станат случайно децата, ама на - почакахме си ги и двете и дойдоха точно тогава, когато трябваше. Пък за третото... ще видим дали ще имаме такова някой ден.

Последна редакция: вт, 12 юли 2016, 22:25 от Lulu25

# 37
  • Мнения: 1 332
Аз два пъти забременявам от прекъснат полов акт. Втория път дори от един единствен Mr. Green
Но си знаехме предварително, че това не е пазене.

Общи условия

Активация на акаунт