Как забременяхте?

  • 51 024
  • 183
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 954
А, да, какво всъщност е "непланирано, но желано"? В смисъл, ако и двамата желаят деца, как така не ги планират?

# 31
  • София
  • Мнения: 22 945
А, да, какво всъщност е "непланирано, но желано"? В смисъл, ако и двамата желаят деца, как така не ги планират?

Аз си го обяснявам така -  заедно са, обичат се,ако стане бебе знаят,че ще го оставят,но са несигурни как биха се справили като родители,нямат достатъчно стабилни доходи,искат първо да имат собствено жилище или други подобни причини.

# 32
  • Мнения: 2 299
А, да, какво всъщност е "непланирано, но желано"? В смисъл, ако и двамата желаят деца, как така не ги планират?
Според мен се има предвид, че не планират в момента дете, но ако се случи, ще решат да си го гледат и съответно става желано. Непланувано, нежелано - аборт.

# 33
  • Мнения: 4 954
Не се ли пазиш, за мен значи, че планираш. Как смяташ, че не ти е времето, пък ако се случи - е, какво толкова. И как се случва, като се пазиш? Тази опция според мен и излишна и двете непланирани трябва да се обединят без желано/нежелано.

# 34
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
1. Планирано и много желано -  стана на 2-я месец опити  Simple Smile

# 35
  • Мнения: 36
1. Планирано и дългоочаквано -3 години. Бях на 33г.
2. Абсолютно непланирано, предвид твърденията, че няма да мога да забременея втори път, но много желано. Родих на 38.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 645
Планирахме, но се случи случайно.
Правихме опити около 2 години, посещавахме вече репродуктивна клиника и бяхме съвсем в началото.
По това време ходех на фоликуметрия и твърдяха, че нямам овулация, а мъжът ми има други проблеми, които затрудняват правенето на бебе. В онзи месец имахме само един полов акт и се случи.

# 37
  • Мнения: 2 299
Не се ли пазиш, за мен значи, че планираш. Как смяташ, че не ти е времето, пък ако се случи - е, какво толкова. И как се случва, като се пазиш? Тази опция според мен и излишна и двете непланирани трябва да се обединят без желано/нежелано.
Ами например се скъсва презерватива...пазиш се, ама...се объркала работата. Преди да се случи това мислиш за деца, ама нека купим първо жилище, нека ме повишат в службата, за да осигуря повече средства за детето, ама взел че се скъсал презерватива...решават, че съдбата има пръст в това и трябва да задържат бебето. И то става желано...и се стига до още 1,2 деца, но този път планирани. А после си викаш, ама от какво ме беше страх и защо чакахме толкова дълго?  Joy Ето една история...или забравих дали днес си пих противозачатъчните...

# 38
  • Мнения: 1 174
Бяхме си заедно от 4 години, решихме, че искаме бебе и то 1 опит се получи. Аз съм на 33 реших, че не искам деца след 35г и си казахме, че моментът е добър и ще пробваме за второ бебче, едва ли щестанеше да стане отново  от първи опит.... Да, ама не само че стана, ами бяха и 3 бр,  това него  бяхме планирали, не го бяхме и сънували даже .... така май попадам в няколко графи планирано и не съвсем...

# 39
  • Мнения: 2 299
Бяхме си заедно от 4 години, решихме, че искаме бебе и то 1 опит се получи. Аз съм на 33 реших, че не искам деца след 35г и си казахме, че моментът е добър и ще пробваме за второ бебче, едва ли щестанеше да стане отново  от първи опит.... Да, ама не само че стана, ами бяха и 3 бр,  това него  бяхме планирали, не го бяхме и сънували даже .... така май попадам в няколко графи планирано и не съвсем...
#Crazy  леле браво на вас. Направо се чудя как се раждат 3 и как още повече как се гледат...

# 40
  • Мнения: 1 174
Бяхме си заедно от 4 години, решихме, че искаме бебе и то 1 опит се получи. Аз съм на 33 реших, че не искам деца след 35г и си казахме, че моментът е добър и ще пробваме за второ бебче, едва ли щестанеше да стане отново  от първи опит.... Да, ама не само че стана, ами бяха и 3 бр,  това него  бяхме планирали, не го бяхме и сънували даже .... така май попадам в няколко графи планирано и не съвсем...
#Crazy  леле браво на вас. Направо се чудя как се раждат 3 и как още повече как се гледат...
След редукция на ембрионите по естествен път , стигнахме до близнаци ( и това не се оказа толкова лесно), ако не беше се случило така, щяхме да прекратим бременността, аз не съм идеалистка и мечтателка, знам си възможностите, а три бебета и батко с малка разлика, определено  не бяха в мойте .

# 41
  • сф
  • Мнения: 394
първо планирано и желано, а след това изненадващо, но в последствие желано. и помежду тях веднъж планирано и желано, но несполучливо.

# 42
  • Свищов
  • Мнения: 874
Решихме да имаме дете, направихме няколко незащитени опита, но размити през месец-2. Реално бебето е станало на 5-ти 6-ти незащитен контакт в рамките на 5 месеца. Малко ни изненада,  защото мислехме, че може би ще се проточи повече, но бяхме подготвени.

# 43
  • Мнения: 2 757
1. Планирано. Забременях след 4 месеца опити.
2. Непланирано, но желано.

# 44
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Не планирана, спонтанна бременност, след 8 годишно чакане.

Общи условия

Активация на акаунт