Проблеми с ходенето на градина

  • 2 723
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 798
Темата ми е много интересна тъй като предстои синът ми да тръгне на градина след 1 месец. На ясла ходи от 1г.11м. с желание и без истерии. Проблема е че не говори Rolling Eyes. Просто разликите са толкова големи , а ние майките пак се притесняваме. Berina се притеснява , че много знаел, букви, и др. неща, а аз ще дам банкет ако синът ми каже 2 думи в изречение. И силно се надявам като тръгне на градина да му повлияе положително по отношение на говоренето. Ако има такива истерии и проблеми, не знам. Той е много чувствителен и дано да няма обратен ефект. Той и сега казва  5 думи на кръст , ако съвсем млъкне, след цялото повтаряне и молби ще се  #2gunfireгръмна. Има ли майки, чиито деца са проговорили след като са тръгнали на градина?

# 31
  • Мнения: 1 413
Искам да питам нещо,не по темата.Моето дете от 4 дни е на градина.Първите 2 дни не плака,но вчера и днес-ужас,направо истерия.Аз така го оставям там/дере се откакто стане сутрин,до градината/ Давам го на госпожите и тръгвам,но го чувам как крещи до портала на двора.Супер гадно се чувствам,той така ме умолява да не го водя.Госпожите казаха,че е нормално и ще свикне за 10-ина дена.Там слушал и взимал участие в игрите.Но за мен е ад да го виждам как страда.Кажете как да го преодолеем.

Мама Деси, няколко неща трябва да отчетеш - първите 2 дни не е бил наясно,че ще трябва да ходи там повече дни, че трябва да се съобразява с другите деца и реда в градината и т.н.,но полека започва да осъзнава, че нещата са по-дългосрочни.
От друга страна има и малко театър- мама ме гледа, дай да викам повече - аз съм се връщала 5 мин. по-късно, сина ми пееше гушнат в госпожата и доволен, че е център на внимание.
Наистина за няколко седмици се успокои и сега ми маха през прозореца сутрин.

# 32
  • Мнения: 176
Jeni Моето дете като тръгна на градина и проговори, не че в къщи не говореше но по скоро не му разбирах, а като отиде в детската гр. започна (само за месец) да изговаря думите много ясно Grinning, е все пак за възрастта си.

# 33
  • Мнения: 22 908
Aми сигурно е така,днес плака по-малко.Госпожата каза,че е доволна как се адаптира към обстановката и децата.Засега не иска да спи там,но ще се пробваме другата седмица.И с яденето също,той и у дома не яде,а там само хлебче иска.
Jeni_Madj ,имаме познати,чието момяенце не иска да говори,или по-точно не му се разбира нищо,от малкото,което казва.На възрастта на твоето детенце е.В градината има малък напредък,но ходи и на логопед.Защо не отидете на една консултация,просто да чуете професионално мнение.Може нещата да са решат с няколко посещения.

# 34
  • Мнения: 1 425
Здравейте на всички.Аз вчера пак нямах интернет/ТОКОВ УДАР : ooooh!/Ние засега май сме по-добре. Laughing Вчера малките в градината са боядисвали яйца и моят син беше пак щастлив снощи. easterТази сутрин сравнително добре отидохме,дано да се задържим така.Май успяхме да открием проблема/СКУКАТА Whistling/
Ще посъветвам всички майки ,които имат подобен проблем да разговарят с госпожите и да открият причината,защото такава винаги има. newsm78Що се отнася до това какво учат в градината,ами какво абсолютно елементарни неща/говоря за първа група/-например геометричните фигури,цветовете,тясно и широко,малко и голямо,предлози и местоимения,да броят до 10,оцветяват,моделират,пеят,учат стихчета и др.А за говора и в нашата група има доста деца ,които не говорят,но в нашата градина в месеца веднъж идва логопед,който обикаля всички групи и преглежда всяко едно дете и след това викат родителите на децата с проблеми за да ги консултират.Това е нещо много хубаво Peace Peace Peace

# 35
  • Мнения: 704
той видимо и доста се отличава/в смисъл на 3.5г е и е 115см.висок и тежи 22кг.

Berina, моето момиченце е също на 3,5 г., висока е 120см и тежи 24 кг. Blush  Не посещава детска градина, заради алергии, въпреки че много ми се иска да ходи, защото е много контактна и обожава да играе с други дечица.
Дали, наистина са толкова едри?
В една съседна тема "Да изчислим височината на детето си, когато стане на 18години", излезе, че дъщеря ми ще стане безумно висока Shocked. Вече, май взех да се шашкам.

# 36
  • Мнения: 1 425
Да ти е жива здрава.Ами май наистина са доста едри като гледам приятелите на сина ми ........Но претполагам,че е генетично нашият татко е доста висок ,така че !Но понякога и тази височина ни създава проблеми,защото той се мисли за много голям и се хваща да прави неща,които не са за него .Ама върви разправяй.Проблем има и в градината/по-горе бях писала/ smile3511 smile3511

# 37
  • Мнения: 798
МамаДеси: благодаря за съвета и за загрижеността. Консултирала съм се и с логопед и с психиатър и с педагог. Всички казаха че си е наред детето, просто не иска да говори, и може би пасивно натрупва материал. И аз си го чакам да вземе да каже две три думи и само тайничко се притеснявам. Praynig
Naj_mama : надявам се и моето дете да има някакъв напредък в градината като твоето. Мерси, все пак е някакво успокоение и надежда за мен.

# 38
  • Мнения: 22 908
МамаДеси: благодаря за съвета и за загрижеността. Консултирала съм се и с логопед и с психиатър и с педагог. Всички казаха че си е наред детето, просто не иска да говори, и може би пасивно натрупва материал. И аз си го чакам да вземе да каже две три думи и само тайничко се притеснявам. Praynig
Naj_mama : надявам се и моето дете да има някакъв напредък в градината като твоето. Мерси, все пак е някакво успокоение и надежда за мен.
Mежду другото сестра ми като малка е говорела трудно.Майка ми е споделила притеснения със свекърва си,че детето не говори и иска да отидат на логопед.Баба ми се засмяла и и отвърнала,че баща ми ,като тръгнал ученик само името си можел да казва.Сега баща ми ,ако ме питаш ,говори прекалено. Wink

# 39
  • Мнения: 101
Но за мен е ад да го виждам как страда.Кажете как да го преодолеем.
По - лека ще е раздялата за детето сутрин с бащата. Ако може, той да го води на ДГ.  Нормално е детето да реагира с плач на такава драстична промяна - ще отмине с времето. 

# 40
  • Мнения: 154
При нас се появи същия проблем. Преместихме го от ясла в градина, в група с по-големи деца, защото нямаше места при неговите връстници. Вече 3 седмици е така. Сега като чета направо се плаша. Успокоявах се, че ще свикне и ще започне да му харесва... Смятам, че му липсват децата от яслата и "лелите"... Но след прочетеното вече не знам...

Общи условия

Активация на акаунт