"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 23

  • 56 189
  • 731
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 238
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 681
Ivanova, според мен си е положителен. Бледата черта също прави теста положителен. Най-добре отиди на кръвен и ще ти покаже веднага.

# 2
  • Мнения: 12
Ivanova, според мен си е положителен. Най-добре отиди на кръвен и ще ти покаже веднага.


Ето втория

# 3
  • София
  • Мнения: 2 681
Иди и си направи кръвен два пъти през 48 часа, за да видиш дали се удвоява добре. Така или иначе аг ще те прати да ги правиш

# 4
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Записвам се и според мен теста е (+)

# 5
  • Мнения: 21 282
И аз мисля , че тестът е положителен , но за да си по-сигурна , иди на кръвен  Hug

# 6
  • Мнения: 180
Да и за мен е положителен и втория тест. Аз все такива тестове съм имала ☺
При втората ми бременност , тъй като не ми се вярваше,че съм бременна и заради тази бледа втора черта си направих 7 теста.... 😂

# 7
  • София
  • Мнения: 1 676
Положителен е тестът! Hug

# 8
  • Мнения: 368

И моята втора черта беше такава. И ЧХГ ми беше 223  Wink  Положителен е.  Hug
Тихичко честито  bouquet  Бягай за кръвен тест.

dmariela, 7 теста?  Joy  Аз си направих три и мислех, че съм прекалила. Даааа, добре е да сме сигурни!  Hug

# 9
  • Мнения: 180
😂😂😂 да 7 ....и може би щеше да има още ,ако не бях споделила с гинеколожката ми и тя просто ми насрочи дата за преглед ,но си носих и всичките 7 с бледа черта и тя се заля от смях...
Просто не ми се вярваше , не ми се връзваше. Знам , че не щъркела носи децата , но ....някак си не вярвах , че ми се е случило  Joy

# 10
  • Мнения: 14
Здравейте, вече имам 4 теста с мноооого бледи черти. Днес не издържах и пуснах кръвен тест. Преди малко излязоха резултатите. ЧХГ е 10.36. Какво ще кажете за тази стойност? Закъснява ми 3 дни. Благодаря предварително!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 681
След 48 часа пусни пак кръвен, за да видиш дали се развива правилно.

# 12
  • Мнения: 330
Чула съм че е полезно да се печеш като ди бременна но колко време ?може ли да се лежи и от двете страни и по корем и по гръб ?

# 13
  • София
  • Мнения: 11 495
Аз съм чела точно обратното - не е полезно да се печеш. По-добре стой под чадъра.

# 14
  • Мнения: 330
А витамин ,,д,, не се ли получава именно от слънцето?

Общи условия

Активация на акаунт