Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 041
  • 734
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 509
И Рая иска да взима лъжицата, но тя прави толкова резки движения, че ако и я дам ще има храна и по тавана  Joy, за това за сега и давам друга лъжица да държи, но не и давам да гребе от храната.

# 196
  • Мнения: 543
При нас това с лъжицата е от няколко дена и ми е странно, защото тя яде със страшен зор и увещаване... Но татко й два пъти я учи да яде сладолед от кутийка с лъжичка, научи се и да гребе и на нас да дава  Joy А устата добре си уцелва. И вчера случайно набара една лъжичка и празна кутия и хоп, гледам я - гребе от празното в кутията и си слага лъжицата в устата, и си приказва  Joy Чак не можах да повярвам, даже клипче й направих  Laughing Явно искат да са все по-самостоятелни. Ще пробвам да й дам сама да си гребе кашата, но не тая надежди, че с яденето наистина е страшен зор. А, също по принцип дохранвам с АМ вечер, но тя от почти месец отказва изобщо вечер АМ, бях спряла да й правя. Но снощи пак направих малко, давам й шишето - абсурд, не иска! Хвърлих шишето на леглото и сменям памперса и познайте - бебка си набара шишето, сложи си го в устата и сама си изпи млякото  Joy

# 197
  • София
  • Мнения: 1 538
Лусил, твоята госпожица и тя е с характер. Възможно е след време да се случва да иска да направи нещо, но като не може да се ядосва, а като искаш да й обясниш или покажеш, да се ядосва още повече.  Grinning Моята е такава. А малкия си го храня аз и рядко иска да пипа. Вероятно чак като се е понаял започва да любопитства, но като не му дам и бързо му минава. Една приятелка, която е логопед и се е занимавала доста с деца, ми беше казала, че било много полезно да се оставят децата да се омазват, да пипат храната и да усещат сами какво да направят. Обаче когато трябваше Ели да я оставя да се омазва, бях бременна и много ми тежеше и това да чистя след нея, затова предпочетох да не си го причинявам. Заради моя отказ да се цапа, тя започна да се храни сама много късно - около 2 годинки. Един ден реших, че не смогвам вече да ги храня и двамата, колкото и бързо да ми беше да я нахраня аз, и й дадох сама. Оказа се, че се храни много добре, без почти нищо да капе от лъжицата. Незнам дали не съм навредила на нещо, като я спирах. Дано просто да съм забавила самостоятелното й хране, а не нещо друго.

# 198
  • Мнения: 156
Има такъв метод за приучване към самостоятелно спане на дечица, но ключът е в това, че се влиза при детето на определени и интервали, за да види то, че не е изоставено, че мама е тук и това просто е време за сън. Първо се влиза след 5 минути, после след 10 и така постепенно  се увеличават интервалите. Като влезеш при детенцето може да го успокоиш, погалиш,попееш, за да се отпусне, но без да го вземаш на ръце. Това, което описвате ми звучи жестоко. Увереност е нужна, но не знам какво имате предвид под твърдост.

Разбира се, всеки има различно мнение. Под твърдост имам предвид, ако някой е решил да учи детето си да заспива само( а и на каквото и дa е), веднъж започне ли се да не се дава назад, тоест не един ден по един начин, на другият ден, защото ти е жал или нещо друго - пак по стария начин. Моят мъник определено не се драл, по-скоро примрънкваше и беше на отворена врата(тоест ме чуваше), докато посвикна за няколко дни. Определено не е мъка за него това, че заспива сам- не е имал по-неспокоен сън, а напротив, като дойде времето за сън ляга с удоволствие. Определено си е до детенце...Плюс още нещо- преди да започна да го уча да заспива сам, много дълго време му говорех, обяснявах - и да, според мен децата дори и да не разбират думите,някак си усещат какво им се говори. Та така, не знам дали е жестоко, но определено детето ми е доволно, а аз още повече. Разбира се, всеки преценява според детето си и собствените си разбирания  Peace

# 199
  • Мнения: 509
Лусил, твоята госпожица и тя е с характер. Възможно е след време да се случва да иска да направи нещо, но като не може да се ядосва, а като искаш да й обясниш или покажеш, да се ядосва още повече.  Grinning Моята е такава.
....
Моят големият син е точно така. Еее голям нервак...

# 200
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Да сменим малко темите.Вие с какъв препарат миете пода след прахосмукачка, че в нас няма килими и минавам набързо с мопа?

И някое друго бебче имали зачервявания под устата от лиги и с какво мажете?

# 201
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Да сменим малко темите.Вие с какъв препарат миете пода след прахосмукачка, че в нас няма килими и минавам набързо с мопа?

Аз мия с обикновен препарат за теракот и ламинат, не съм вземала специален. И у нас нама килими лятото, по удобно ми е за почистване. А как ми иде да подстрижа кучето нула номер....... Simple Smile

# 202
  • Мнения: 495
Аз също нямам постелки и мия с обикновен препарат за ламинат. Устенцата мажа ако се обрине или зачерви нещо от лигичките с кремчето на Биодерма. Едното е точно за това!

# 203
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Да сменим малко темите.Вие с какъв препарат миете пода след прахосмукачка, че в нас няма килими и минавам набързо с мопа?

И някое друго бебче имали зачервявания под устата от лиги и с какво мажете?


Мия с Доместос пода,и у нас няма килими.

В момента няма зачервявания под устата,но когато имаше мисля,че май беше от слънцезащитния крем Thinking.Минава за 1 ден,само с водичка го мих.

# 204
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
При нас е от лиги.Поли, кой точно крем на Биодерма е за тази цел?

Атето, разбирам те за кучето.Нашата персийска котка посети фризьора като си я прибрах преди месец и е по-добре положението.Нищо, че ММ,сега му вика "ей, грозен"  Stop

# 205
  • Мнения: 584
Аз мажа с на Нук някакъв органичен без химикали препарат за под.
Като се изрине Никола по лицето го осъзнавам че е защото съм спряла да му почиствам лицето с мицеларната вода на Биодерма за деца. Много съм доволна от нея. Ако го почиствам с мокри кърпи се изрива.
Само да добавя за спането, че изреваването на напрежението не е дране и разстрисане от рев, а помрънкване  или пререваване за минута-две. За съжаление мисля, че вече не му е удобно без възглавница и затова не може да заспива. Досега беше без но май вече е време да му взема.  newsm78
Аз също го приспивах по едно време лежейки с него на спалнята но става много по бавно. Подрусвам го на ръце след кърмене ако не е заспал и по друг начин не става. Иначе реве твърде много и няма как да го оставям да заспива сам.

На вас дечицата ви имат ли си възглавнички. За атето вече разбрах, че да Simple Smile

# 206
  • Мнения: 156
Моят дребчо като новороден имаше една съвсеееем тъничка възглавничка, почти се сливаше с матрачето, след това я понапълних като поотрастна, но пак е доста тънка. В момента обаче му слагам в леглотооще една квадратна пухкава възглавничка на която често го намирам да спи( принципно я ползва да си качва краката отгоре), намирала съм го да спи и на обиколника, явно си търси вече по-височка и мека възглавничка. На една приятелка детенцето на същата възраст изобщо пък не иска възглавница. Трябва да се пробва Simple Smile

# 207
  • Мнения: 495
При нас е от лиги.Поли, кой точно крем на Биодерма е за тази цел?

Атето, разбирам те за кучето.Нашата персийска котка посети фризьора като си я прибрах преди месец и е по-добре положението.Нищо, че ММ,сега му вика "ей, грозен"  Stop



Peri-oral  е кремчето, аз щом излезат пъпчици от лигичките мажа и много бързо отшумяват.

# 208
  • Мнения: X
Няма възглавница, той обикаля цялото легло спейки и няма как да се задържи на нея и да има. Simple Smile

# 209
  • Мнения: 509
Мия пода само с вода. Даже никога не съм купувала препарат за под. Ако има нещо разсипано и размазано, може само конкретното място да мина с веро или Циф и изплаквам многократно.

Лиги при нас за сега не е имало и обриви около устата също. За това пък е с дерматит, но това е друга тема.

Възглавничка не съм и сложила. За сега не виждам да има нужда. Иначе имам от баткото една малка от мемори пяна, около 3-4см висока, на Бертони. Той спеше на нея до 4 годишен. Но не помня кога му я сложих...

Общи условия

Активация на акаунт