Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 108
  • 734
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: X
Момичета, доста се писали и то по бая теми.
Малкият е все така мрънкащ. Решихме с баща му да отидем няколко вечери (преди банята) на заведение, но се оказа, че с малкото човече е невъзможно. В количката вика и се сърди, а хората само ни гледат и се мръщят. Като го извадим на ръце, започва едно извиване на цялото тяло и гърчене или пък иска да се покатери по масата и да пипа вилици, ножове....всичко най-опасно. Направо си тръгнахме единия път гладни. Май заведенията ги спираме засега, а хич не ми се готви всеки ден. Вчера даже ми беше лошо + всички екстри, за които се сетите. Не знам къде го лепнах, но дано малчо не прихване.
За пълзенето сме царе. Ходи навсякъде и по всяко време и само иска да дърпа шкафове и кабели. Мерак за ходене няма.
Искам да попитам тези, които са на кухня, каква избрахте - с АМ, с кисело мляко или със сухо мляко? Честно казано нито единия вариант не ми харесва. Все още не искам да му давам кисело мляко, а и педиатърката така ме посъветва. Ако все пак го запиша на кухня, там има тристепенно меню. Второто ще давам на обяд (13-14ч.), третото - следобяд (17-18ч.), а тази супа кога да я давам??? Нали вечер трябва да е на АМ? newsm78

И нашия е такъв. Обаче всеки ден съм по заведения. Днес даже го пуснах да пълзи в заведението. Еми и аз съм човек!

Иначе давам основното към 12 + 1/2 пюре, че не му сига, после в 15ч супата, пасирана с 2 сухара и 19ч десерта, като после към 23 пие АМ

Кисело мляко се дава след 10м, не виждам защо се притесняваш.

# 256
  • Мнения: 509
Здравейте,
За РД ще сме само в тесен кръг и най-вероятно на заведение, тежко ми е да се организирам да посрещам гости пък и нали за това са ресторантите Simple Smile. За детски център е малка, нищо няма да разбере и то си губи смисъла. На баткото чак на 5 години му напраихме рд в клубче. Той сам си пожела и дори поиска да е маскарадно парти Simple Smile

Бебка я оставям да си пълзи наволя като я наблюдавам, тя си се занимава. Но се къпя само когато мъжът ми си е у дома, вечер демек Simple Smile. Бих могла да я оставя в бънджито и да и пусна бейби тв, но съм го правила един-два пъти.

Празниците и на мен не са ми много празнични. То и ние все пътуваме и багажи стягам, товарим, разтоварваме. Тази година дори яйца за Великден не успях да боядисам Sad Единствено покрай децата ми се създава някакво настроение. Мисля, че е от преумора и това монотонно ежедневие. След година две ще се промени ...надявам се Simple Smile

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Искам да попитам тези, които са на кухня, каква избрахте - с АМ, с кисело мляко или със сухо мляко? Честно казано нито единия вариант не ми харесва. Все още не искам да му давам кисело мляко, а и педиатърката така ме посъветва. Ако все пак го запиша на кухня, там има тристепенно меню. Второто ще давам на обяд (13-14ч.), третото - следобяд (17-18ч.), а тази супа кога да я давам??? Нали вечер трябва да е на АМ? newsm78

Аз й взимам безмлечна кухня. От трите яденета й давам на обяд /13:30/ - от всичко по малко. Най-много десерта яде. Което остане, аз изяждам. Следобед /17:30/ дояжда десерта или плодово пюре, или кисело млеко с бисквити, или я кърмя, ако е заспала много бързо на обяд и не ми е дръпнала достатъчно количество, че да ми облекчи гърдите, а вечерта /21:30/ е на кърма и АМ при нужда.

От 3 дни пие чай от лайка - правя й го почти студен и тя взе, че го хареса. Изпива около 80 мл за деня. Не е много, но за Викче е голям напредък Wink

# 258
  • Мнения: X
Нека пие чайче, полезно е.

Ама аз не бих яла детската кухня, макар да мирише вкусно. Мама е претенция, ако остане - отива за кучо. :Д

# 259
  • Мнения: 822
Хахах, ако искате ми вярвайте и аз не ям бебешка храна. Нищо не опитвам дори.  ooooh! Каквото са преценили и сготвили това яде и бебо.  Sunglasses Купувам Хип, Бебивита и ДМ. На кухня мисля след първата година да мине и изобщо не знам с какво мляко готвят за мой срам.
Жулиета, аз мога да съчувствам, моят младеж е примерен човек и стои доста в количката. Като му поомръзне го вземаме и естествено вършее по масата, но това е съвсем естествено за едно бебе.  Mr. Green После си тръгваме и те минали няколко часа.  Grinning

# 260
  • Мнения: 543
Моята педиатърка каза кисело мляко чак след годинката, каза да не бързам с него изобщо.
Кухня не взимам, но бих взела с АМ.
(мисля да й взема веднъж да пробва).
Жулиета, пак са ни бебчетата едно към едно. Но при нас не е проблем кой знае какъв, защото и преди рядко ходехме по заведения. Но като решим да идем, си е цяло изпитание. И бързо си тръгваме. Сега вече освен, че иска да вършее по масата, след две минути и това й омръзва и иска да я пусна да ходи и съответно започва едно обикаляне сред масите и съответно аз дори не мога да седна и за малко  ooooh! Иначе за хората не се притеснявам изобщо, не ми пука кой какво ще каже. А и има много по-шумни деца, а родителите дори не им обръщат внимание. Та сега е още по-сложно, дано станат малко по-кротички по-натам  Laughing

# 261
  • Мнения: X
Питайте в кухнята, повечето са с АМ>

# 262
  • Мнения: 509
...

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 08:57 от ekumcheva

# 263
  • Мнения: 509
Аз още не съм въвела краве млечни продукти и взимам от Вълшебник меню за алергични деца. То е без глутен и с специалното мляко, като го има само в някои десерти.
Храната я опитвам. Няма как да ми е вкусна без сол, но пък искам да знам какво и давам.

# 264
  • Мнения: 543
А, да, и аз опитвам абсолютно всичко, преди да й го дам, включително пастата й за зъби, гелчето за зъби също го пробвах... Mr. Green

# 265
  • Пловдив
  • Мнения: 580
А, да, и аз опитвам абсолютно всичко, преди да й го дам, включително пастата й за зъби, гелчето за зъби също го пробвах... Mr. Green

+1

# 266
  • Мнения: 495
Аз също съм от тези, които опитват всичко - храна, гелчета, лекарства...Каквото трябва да дам на детето първо минава през мен! Има някои пюрета, които опитвам с голяма неохота, но точно тях тя си ги хапва с удоволствие, което ми подсказва да се доверявам не на моя, а на нейния вкус, когато правя менюто Simple Smile

# 267
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 И аз всичко пробвам, може да е развалено, люто, солено и пр. Няма как да съм сигурна, ако не пробвам.  Simple Smile

# 268
  • Мнения: 1 452
А, да, и аз опитвам абсолютно всичко, преди да й го дам, включително пастата й за зъби, гелчет
о за зъби също го пробвах... Mr. Green
Lucile, Hug и аз това забелязах за нашите деца. Хихихи. Даже ми прави впечатление, че и педиатърките ни са на едно и също мнение. Моята също каза да избягвам киселото мляко и да не го записвам на кухня с такова.
Я ми кажете за тези пасти за зъби. Ние вече имаме почти 6 зъбчета, а с нищо не ги "обработвам". Много съм заспала, направо съм забравила. Каква да си купя и колко пъти на ден да ги търкам? А изплаква ли се? Въобще не съм наясно.
Ekumcheva, и аз към това меню на Вълшебник се ориентирах. Там обаче пише, че има морска сол или е толкова малко, че не се усеща??

# 269
  • Мнения: 584
Здравейте, мамчета. Ние сме на море и сега малчо спи, та мога да драсна някой ред. В менюто на Вълшебник пише сол и захар но като говорих с тях ми казаха че за под 12 месечните не слагат. Мен киселото мляко не ме притеснява. Всичко млечно е въведено без прясно мляко. Въвеждам всичко смело докато все още кърмя защото и кърмата е антиалергенна. След годинката остават вече сол, захар, мед и прясно мляко. Естествено има някои неща които се въвеждат след 2-рата годинка, та и за тях ще чакам да ги навърши. Ние също хапваме Вълшебник от нормалното меню и слагат кис. мляко от време на време. Всичко което използват в менюто си съм го въвела. Аз реших да правя кис. мляко вкъщи и добре се получава. Мн вкусно, използвам го за закуска най вече с плодове и бисквити.
За рд и аз се чудех дали да е с деца, но те като са големи няма много да си общуват и затова може да го отложа за втората годинка. Сега само с по близки хора и торта разбира се  Grinning.

Общи условия

Активация на акаунт