Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 139
  • 734
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: X
След годинката остават вече сол, захар, мед и прясно мляко.

Може би и белтък?

Аз не опитвам, в началото опитвах, ама мн са ми гадни особено готовите пюрета, а той ги яде. Сега само гледам срока и душа. Grinning

# 271
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Ние сме на държавна кухня с АМ.За тея пари бива, но често подобрявам, каквото са направили.Особено на десертите задължително добавям пресен плод.Пробвам всичко, което му давам, защото въпреки написания срок не съм сигурна как е съхранявано.
Вчера ни излезе трети зъб и дори не съм разбрала.Дай боже така да излизат вече.

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 580
След годинката остават вече сол, захар, мед и прясно мляко.

Може би и белтък?

Аз не опитвам, в началото опитвах, ама мн са ми гадни особено готовите пюрета, а той ги яде. Сега само гледам срока и душа. Grinning

Имам чувството, че колкото е по-безвкусно, толкова повече й се услажда на мойта мома. На ДК готвят адски вкусно, с огромно удоволствие й ги дояждам, а тя - да не ги погледне. Защо ме мъчи това дете с яденето така, незнам  ooooh!  Tired Днес само като усети, че има парченце в храната,и веднага изплю цялата лъжица. След това нищо не беше в състояние да я накара да си я отвори отново. А уикенда яде пюрета за бебета /4+/, супер пасирани. Е, нямаше такова лапане.

# 273
  • София
  • Мнения: 1 538
Момичета, благодаря ви за съверите относно партито. Вероятно неговото няма да го правим в парти център, но може да го направим отделно с малко дечица на наши приятели у нас и после с роднини (баби и дядовци само).

И моят мъник яде с наслада пюретата. Яде и тези с парченца - за 8 месеца. Като сготвя аз пак го яде, но сякаш не с чак такъв ентосиазъм, готовите пюрета направо ги омита. А все си мисмех, че домашното ще е по-вкусно ...

За след годинката са също горските плодове (основно малини и къпини, а боровинките даваха, че може и по-рано), също цитрусовите (лимони, портокали, грейпфрут), както и киви.

# 274
  • Мнения: 584
След годинката остават вече сол, захар, мед и прясно мляко.

Може би и белтък?

Да, и белтък! Само то ми убягна Simple Smile Мерси, Сиси Simple Smile
Цитрусите и киви също след годината.
Аз малини вече въведох и смятам тези пюрета на дм с малини, къпини и боровинки и такива подобни да ги въвеждам вече.

# 275
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
А какво остана за след 2рата годинка?  newsm78

# 276
  • Мнения: 543
Жулиета, бебка е със седем зъбчета, седмото изби тези дни, започнах да ги "мия" отскоро. Взех напръстник за миене от ДМ на Канпол май беше - не дава с него да й бъркам в устата. После взех паста Бочко с банан - пастите бебешките са без флуорид и се гълтат ; не я хареса на вкус и не даваше да й бъркам в устата, и на мен не ми е вкусна. И взех Ненедент за под четири години с плодов вкус и бингоооо, хареса я  Sunglasses слагам малко паста на пръста си и й натривам зъбчетата, после давам да пийне вода. Четох за тази паста по форумите, че майките я хвалят. Търсих я в ДМ и Кауфланд, но я нямат, купих я от аптека; има Ненедент с накрайник вътре( на мен не ми трябва) има за под 4 години и трети вид за по-големи деца, но го пише отзад, трябва човек добре да го прочете, че да не вземе тази с флуорида. И така, сега мисля да купя малка четчица и да пробвам дали нея ще я приеме бебка. Иначе веднъж или два пъти дневно й натърквам зъбките, след храна.

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 23:36 от Lucile5

# 277
  • Мнения: 543
Иначе и бебка иска всичко да е супер гладко пасирано, днес направих грис с плодове и имаше топченца вътре - отказа напълно да яде, пробвах след час, като го пасирах - не пожела изобщо да си отвори устата, след няколко часа и за попарата отказваше да отвори уста, добре, че татко й дойде да й прави маймунджилъци, че да си отвори устата и да види, че вече й давам нещо добре пасирано...
Мами, а има ли дечица, които нямат белег от БЦЖ ваксината, но педиатърът е казал, че е ок и няма нужда от Манту?

Последна редакция: пн, 08 авг 2016, 23:37 от Lucile5

# 278
  • София
  • Мнения: 1 538
Иначе и бебка иска всичко да е супер гладко пасирано, днес направих грис с плодове и имаше топченца вътре - отказа напълно да яде, пробвах след час, като го пасирах - не пожела изобщо да си отвори устата, след няколко часа и за попарата отказваше да отвори уста, добре, че татко й дойде да й прави маймунджилъци, че да си отвори устата и да види, че вече й давам нещо добре пасирано...
Мами, а има ли дечица, които нямат белег от БЦЖ ваксината, но педиатърът е казал, че е ок и няма нужда от Манту?

Да, с каката бяхме така - аз нищо не виждах на рамото й, но лекарката каза, че има и не направи манту. Скоро я гледах и като се загледа човек, се вижда съвсееем леко по-светло от другата кожа кръгченце, но почти незабележимо, а като релеф няма никаква разлика с другата кожа - идеално гладко е, само леко по-светло. Не се тревожи, явно знаят какво да гледат.
А при малкия си стана пъпчица с връхче в първите месеци. Сега ясно си личи белегчето.

# 279
  • Мнения: 584
Жулиета, бебка е със седем зъбчета, седмото изби тези дни, започнах да ги "мия" отскоро. Взех напръстник за миене от ДМ на Канпол май беше - не дава с него да й бъркам в устата. После взех паста Бочко с банан - пастите бебешките са без флуорид и се гълтат ; не я хареса на вкус и не даваше да й бъркам в устата, и на мен не ми е вкусна. И взех Ненедент за под четири години с плодов вкус и бингоооо, хареса я  Sunglasses слагам малко паста на пръста си и й натривам зъбчетата, после давам да пийне вода. Четох за тази паста по форумите, че майките я хвалят. Търсих я в ДМ и Кауфланд, но я нямат, купих я от аптека; има Ненедент с накрайник вътре( на мен не ми трябва) има за под 4 години и трети вид за по-големи деца, но го пише отзад, трябва човек добре да го прочете, че да не вземе тази с флуорида. И така, сега мисля да купя малка четчица и да пробвам дали нея ще я приеме бебка. Иначе веднъж или два пъти дневно й натърквам зъбките, след храна.

ДМ също имат паста за зъби без флуорид. Аз слагам обаче бебешка с флуорид много малко, колкото оризово зърно вечер защото е като хранителна добавка и не пречи в малки количества.

# 280
  • Мнения: 1 453
Иначе и бебка иска всичко да е супер гладко пасирано, днес направих грис с плодове и имаше топченца вътре - отказа напълно да яде, пробвах след час, като го пасирах - не пожела изобщо да си отвори устата, след няколко часа и за попарата отказваше да отвори уста, добре, че татко й дойде да й прави маймунджилъци, че да си отвори устата и да види, че вече й давам нещо добре пасирано...

И ние сме така. Пробвах да му дам едно пюре пилешко с кус кус за над 8 мес. Викам си, ние нали сме почти на 11, но то падна едно давене, едно кашляне и бяхме до там. Взех да се чудя ще прояде ли някога нормална храна?!?!? А пък сам да си гризне - абсурд! Едни големи парчета обелва, чак не може да ги глътне и от страх просто не му давам цял плод.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 538
Изобщо не се притеснявайте, че искат пасирано. Аз лично голям човек не съм видяла да не се е научил да дъвче. Wink И аз на каката й давах пасирано до доста късно (тя и зъби нямаше до 11 месеца де, но не е от това, защото познавам други деца без зъби дето на 9 месеца ядяха сами солети без проблем). И аз си ги задавах с нея тия въпроси. Обаче всичко си е наеред - сега си й давам от нашата храна, салата като за нас, цяла филийка, всичко си яде. Направете го по-лесно за вас и детето, пък нещата си идват на мястото с времето.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 538
А къде се загуби Юна?  newsm78

# 283
  • Мнения: 9 896
Здравейте мами  Hug Hug Hug
аз купих сандалки на моето вчера, и доста ходихме. Крачетата сами научиха пътя до пързалката, където го чакаха двамата баткоеци, и се пързаляха на влакче.
На 2 пъти исках да поемем в посока към количката, обаче то не, та не - влаче ме към пързалката. И на Н-тия път след спускането просто го взех на ръце и го отнесох до количката. Че се изморих от неговото ходене.
Но е много сладък.

Но..тази нощ какъв ужас ми спретна - като ревна - рев, рев, тръшкане, мятане, рев и пак тръшкане, мятане - ужасен ужас - и така 2 пъти по 20 минути. Ще взема да го глобя с едни обувчици май-май ..  Mr. Green

# 284
  • Мнения: 9 896
Мами, а бебчетата ви на гърда ли заспиват? Аз трябва да измисля как да я уча да заспива без мен през деня и се чудя дали да не почна да я уча на биба, че я отказва? Румка, ти като ходиш на работа, твоят сладур без теб ли заспива през деня..?
[/quote
Да, сам заспива - но само бабите знаят как става този номер. Защото аз като съм наоколо, не става.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт