Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 192
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Изобщо не се притеснявайте, че искат пасирано. Аз лично голям човек не съм видяла да не се е научил да дъвче. Wink И аз на каката й давах пасирано до доста късно (тя и зъби нямаше до 11 месеца де, но не е от това, защото познавам други деца без зъби дето на 9 месеца ядяха сами солети без проблем). И аз си ги задавах с нея тия въпроси. Обаче всичко си е наеред - сега си й давам от нашата храна, салата като за нас, цяла филийка, всичко си яде. Направете го по-лесно за вас и детето, пък нещата си идват на мястото с времето.

 Hug Мерси

# 286
  • София
  • Мнения: 1 540
Между другото и аз съм забелязала, че бабите доста лесно ги приспиват. А аз като съм там, малкия пак лесничко заспива, но на гърда. А се чудех те като не могат да дадат гърда как ще го приспят, самоче като ме нямало мен, той и не търсел. А като ме види и веднага протяга ръце натам и започва да хленчи с една миловидна физиономийка ...

# 287
  • Мнения: 543
Благодаря ти, Катя, малко се успокоих за БЦЖ-то...
За пасирането - и мен това не ме притеснява, не давам зор, за да не отказва да яде. Когато, тогава. Плод също е абсурд да яде сама. Хапва сама само нещо, което се топи в устата й като солета, бисквита.
Румка, питай ги, моля те, тези баби да издадат тайната, че много се притеснявам какво ще правим с това дневно заспиване  Praynig Но пък щом казвате, че като я няма мама и може да не търсят гърда...оххх, дано...

# 288
  • Мнения: 5 259
Здравейте, момичета  Hug

Тези дни писах, писах, нещо цъкнах и се изтри всичко  Confused И нямах повече време да започна отначало.

Бяхме на море, върнахме се болни, от всички аз го изкарах най-зле, но вече се оправям и се търпи  Mr. Green

Прочетох чинно цялата тема наведнъж. Много приключения сте имали, хубавото е, че всичко е завършило добре.

Моята госпожица преди месец тотално отказа пюретата. Не ще и да чуе. А си хапваше доста добре по едно време. Сега иска само каквото аз ям. От ръката ми го взема и в чинията бърка. Неспясяемо е. Вече яде мусака, пиле със зеле, ориз със зеленчуци, салата зеле и моркови, варена царевица и т.н. Нищо не е пасирано, както аз го ям, така и тя. Количествата гонят 50 гр  Crazy Само с хляба се престрашава да хапне повече.
Прибори не признава. Всичко трябва да е с ръце. Хубаво да го опипа, да стисне да види дали пуска сок и евентуално да си го намаже по косата  Joy
След всяко ядене следва къпане  Laughing
Лъжицата се опитва да ми я взме от ръцете и да я хвърли на земята. Никакво желание няма да яде с нея, нито има нужната координация. Съмнявам се, че би могла да си уцели устата и че въбще би го имала за цел  Laughing

Все още основно е на кърма  Confused И вода пие едва-едва, на плажа се престраши да пие от капачката на шишето (обикновено за минерална вода) няколко капки.
Само плодове може да яде в големи количества по над 200гр.

Заспива само с кърмене и като се отскубвам трябва да е много дълбоко заспала, за да не усети. Ако усети, следва рев и всичко наново.
Никой друг не е пробвал да я приспива, така че не знам дали би успял, но залагам на Не  Mr. Green Такова нещо като да си легне кротко в леглото и да си заспи - няма начин. Колкото е по-уморена, толкова по-силно реве.
Каката беше от другата порода. Като ѝ се доспи си полягва и заспива. От бебе, та до сега. Като се умори, става една тихичка, започва да гледа в точка и след малко клюмва и затваря очите.
Като ми разказваха за деца, които при умора се превъзбуждали и ставало невъзможно да се приспят без реване, само се чудех къде и какво бъркат в подхода тези родители. Сега знам, че нищо не бъркат хората, просто децата са си такива. Различен тип нервна система, който трябва и различно да бъде третиран.

Това ми е включването и по въпроса с приспиването с рев. При някои ревът е съвсем малко към никакъв и проблеми няма. Други обаче не могат по този начин и настояването на родителите може наистина да им навреди сериозно.

Преди два месеца се сдобихме с първото зъбче, сега излиза десетото. Като се замисля, може би това е причината за толкова интензивното нощно будене в последно време. Сега излизат двата кътника долу. Кучешките ги прескочи.

За обувките - ходи боса. Така е много по-стабилна и даже се пуска за по 2-3 крачки. С обувките много се клатушка и ѝ се извиват краката и много пада, дори когато я държа за ръка. Даже не точно пада, а напрво се усуква. Така че я пускам боса. Тя и без това не ходи навсякъде. Не ми се дават 50-60лв за хубави обувки, които непроходило дете ще носи най-много месец  Confused А и съм чувала, че децата е хубаво да прохождат боси, така им се оформял свода, като усещат гъделичкането на повърхността, по която стъпват. Особено ако е трева. Не знам колко е вярно, ама сега потърсих пак и точно това пише.

Прави много интересни номера, по цял ден се забавлявам с нея.
Ох, поствам, докато не съм го изтрил пак...

# 289
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
 Здравейте! Аз искам скоро да я отбивам мойта хубостница, а незнам как ще стане това.  ooooh! Тя се буди по 10 пъти на нощ и ся адски викове, ако не й дам да си цокне  Sad  Опитвам се с дундуркане, но отива поне четвърт час в крещене и буди неминуемо кака си и от другата стая се почва рев  Sad  Вечер като я изкъпя, облека и слагам в чувалчето и се почва да имитира цокане с уста  baby_neutral А биба не иска, нито шише с мляко или вода. А кърма имам за 2 кърмения нааай-много  Confused Вечер й давам постно ядене или кисело мляко и после я кърмя и от двете гърди и пак се буди постоянно, едва ли е гладна. Само да скръцне леглото и се буди с рев.  Crazy Сега да я уча ли на шише, но ме е страх да не стане както с кака й да пие по литър на нощ  ooooh! Или да се въоръжим вкъщи с търпение и здрави нерви и да я отбия без заместител на цицата? Дайте съвет, моля!  Hug

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте! Аз искам скоро да я отбивам мойта хубостница, а незнам как ще стане това.  ooooh! Тя се буди по 10 пъти на нощ и ся адски викове, ако не й дам да си цокне  Sad  Опитвам се с дундуркане, но отива поне четвърт час в крещене и буди неминуемо кака си и от другата стая се почва рев  Sad  Вечер като я изкъпя, облека и слагам в чувалчето и се почва да имитира цокане с уста  baby_neutral А биба не иска, нито шише с мляко или вода. А кърма имам за 2 кърмения нааай-много  Confused Вечер й давам постно ядене или кисело мляко и после я кърмя и от двете гърди и пак се буди постоянно, едва ли е гладна. Само да скръцне леглото и се буди с рев.  Crazy Сега да я уча ли на шише, но ме е страх да не стане както с кака й да пие по литър на нощ  ooooh! Или да се въоръжим вкъщи с търпение и здрави нерви и да я отбия без заместител на цицата? Дайте съвет, моля!  Hug

Ох, и при нас е подобно, само където от шише с биба пие млеко без проблем. А ти защо искаш да отбиваш?

# 291
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Racel,  искам да я отбивам, защото вече няма нищо почти, цока само, за да се залъгва. А и усещам дискомфорт на  зърната да цока на празни обороти  Sad  Мисля, че вече й е време да спира.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Не мога да помогна със съвет Sad Все си мисля, че бебето само в един момент се отказва да цока, като усеща, че тече незадоволително количество. Успех.

# 293
  • Мнения: 5 259
Сега да я уча ли на шише, но ме е страх да не стане както с кака й да пие по литър на нощ  ooooh!
Опитай се и ако успееш, сподели тайната  Laughing Аз много искам да я науча на шише моята, но нямам никакъв шанс. Пробвала съм безброй пъти.
Също се буди за кърмене нощем и спи много леко. Възможно е отбиването да опраави нещата, но е възможно и да ги влоши. Сега поне имаш лесен начин да я приспиш обратно, а без него не се знае дали няма да е по-трудно.

# 294
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
За каката една педиатърка беше възмутена, че я кърмя толкова пъти през нощта. Аз й споделих мъките със събуждането и т.н. Тя ми каза, че щяло да има 1-2 седмици безсъние и после щяла да се примири и дори да спре да се буди без причина. Не я послушах, но каката като беше на 2 си загуби шишето с биба и имахме 3 безсънни нощи с истеричен рев и О, Чудо! тя спря да се буди през нощта, само вечер приспиването беше много бавно и трудно, но и досега си е така. Та се чудя дали сега така да не рискувам. Голямата ако я бях чакала сама да се отбия, може би още щях да я кърмя, но за мен това с дългогодишното кърмене е неприемливо, но това е друга тема.

# 295
  • Мнения: 1 037
Да ви питам ещо, от снощи Макси е с разтройство и е на диета.
Може ли да замразя детската кухня? И колко дни може да стои в камерата?
С АМ е.

# 296
  • Мнения: 156
Момичета, и аз си мисля че вече толкова големи, децата се будят по навик за сукане и това много им нарушава съня. Със сигурност не е глад, като глад, а навик. Трудно е да го оставиш да плаче, без да му даваш да суче, но с много гушкане и няколко безсънни нощи според мен може да се отучи детето. Да, при някой деца става по-лесно, при други по-трудно, но много зависи и от постоянството на мамата. Трудно е, когато си изморен и неспал, но пък после е по-лесно Simple Smile Успех на мамите с отучването нощем. Междудругото, след много съветвания с близки хора, още като родих , бях решила за себе си, че това с нощното хранене ще го прекъсна възможно най-рано , спрямо ситуацията. На 2 месеца малкия сам се отказа от яденето в 9. На 4 месеца , с моя "помощ" спря и сукането в 3, като го измествахме постепенно до по-късен час. Естествено имало е моменти, когато е сукал единично и през нощта(зъбки , ваксини и т.н.), но определено виждам че има  тенденция при деца, които не сучат през нощта - сънят е много по-спокоен. Това е мое мнение, разбира се Simple Smile

# 297
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Привет момичета, ние сме на морето. Малкия издържа мъжки 6 часов път с кола Simple Smile Морето не му харесва засега, пясъка го опита и той не става за ядене......не е много доволен, но се държи прилично на плажа. Обаче с този глад направо ме побърка. Изяжда си пюрето и като дойде време аз да се храня един рев....  Ам-ам-ам..... Хората си мислят, че аз това дете го не храня..... Държи докато ние се храним и той да дъвка нещо. Дано минем без разболявания почивката. Иначе пък водата е топла, само да ти даде някое дзеврче да поплъваш, ама тц... Simple Smile

# 298
  • Мнения: 5 259
lilitu1, ако ти е първо дете е много лесно да си мислиш, че нещо хубаво, което прави, е твоя заслуга, т.е. така си го научила. Просто е податлив. И на мен първото ми дете спеше 12 часа непробуден нощен сън и заспиваше само като я сложа в леглото, без да е нужно изобщо да оставам в стаята, докато заспи. Слагам, гася лампата и излизам за 3 секунди и тя си заспива. От едномесечна възраст. В 20:00 ч. И спи до 8 на другата сутрин, събужда се за малко, яде, повъртява се и пак заспива до 9:30.
Много обяснявах на хората, че децата им се будят, защото им позволяват и защото не им показват категорично, че е време за спане  Laughing Много обяснявах и на сестра ми как греши, като спи близо до бебето си, защото иначе се будело. И въобще, много ясно и лесно ми изглеждаше всичко, а хората с плачещи бебета смятах, че допускат някакви грешки, защото "не е нормално така"  Laughing
На едни приятели им се роди бебе година преди моето второ и бях много възмутена как го ставят да им се качва на главите, как се налага с рев и как не могат да се справят.
После всичко ми се изясни  Joy

Разбира се, възможно е да се случи човек да има две деца и те и двете да са от този сговорчивия тип. Тогава наистина няма да има възможност да разбере колко неща са до дете, но пък ще е голям късметия с лесни деца, така че тази опция винаги си е за предпочитане  Sunglasses

# 299
  • Мнения: 543
Атето, приятна почивка, да се насладите максимално  Hug
Моята бебка се буди през час и заспива само на гърда, НО не се буди, защото е гладна и е пристрастена да суче нощем, а защото не може да спи от зъби и газове. Имаше моменти на затишие и правеше по 4-5-6 часа пауза нощем, и да, тогава не се будеше да суче. Но тези моменти са били по няколко дена. И не си преставям да я отбия, първо , защото искам да я кърмя максимално дълго и второ, не си представям да я приспивам десет пъти на нощ без гърда, то и с гърда в момента я приспивам по 15-20 мин най-малко. То тогава по-добре изобщо да не си лягам. Но трябва да я уча през деня да заспива без гърда, както вече писах.

Общи условия

Активация на акаунт