Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 014
  • 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 452
Румка, добре, че наруши затишието. Май от както бяхме бременни, за пръв път нямаше постове толкова дълго време. Направо ми липсваше нещо в деня. Хихи!
Аз да ви питам как се чувствате здравословно? Децата ни вече понатежават. Мен ме болят и ръцете, и гърба.......Чудя се дали е от малкия или нещо съм изстинала, но пък е от доста време?!? newsm78
И още нещо - на кой номер памперси сте? Ние на Памперс сме 4+, а дори нямаме годинка (нито пък 10 кг) !!!! На другите марки сме 4-ка, но тях не ги харесвам и тъй като имам, гледам да ги избутам през деня (че ако са Пуфис, Молфикс нощем задължително пропускат).

# 466
  • Мнения: 5 259
Ние тази нощ явно няма да спим  Close Обаче май и съседите няма да спят... Какъв е този рев, какво е това чудо, полудявам вече!!!
Като си помисля, че има още поне една година, докато излязт всички зъби и ми идва да вия  Crazy

# 467
  • Мнения: 495
Ние тази нощ явно няма да спим  Close Обаче май и съседите няма да спят... Какъв е този рев, какво е това чудо, полудявам вече!!!
Като си помисля, че има още поне една година, докато излязт всички зъби и ми идва да вия  Crazy

И ние така тази нощ Sad Рев, въртене, люлеене...чудо. Sad Абсолютно същото положение  Hug

# 468
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Жулиета, и мен наболява кръста, но това се надявам да е временно от навеждането покрай малчо. Като проходи пък сигурно ще болят краката..... то сигурно ми е от годинките и килцата...... Simple Smile Да му мисли бабата защото от другия месец и го предавам официално, аз ще се връщам на работа Simple Smile.
За памперсите - ние сме също на 4+ на Памперс, 8,200 кг сме и са ни добре. Всички други марки ни пропускат, така, че си караме само с тях.

# 469
  • Мнения: 9 872
 Hug Hug Hug
и ние сме на 4+ - аз реално съм ползвала Молфикс и Прима. И двете са ни ОК.
Мисля, че и номер 4 ще станат, тъй като разликата е повече от минимална.

И мен ме болят ръцете, особено дясната. Не мога да я извия назад, някой път и да я вдигна не мога. Най-малко имам оплаквания сутрин, след като съм отпочинала /така да се каже/ през нощта.
Незнам, сигурно е от ЕГН-то, или от паметта, но не помня предните пъти така да ме е боляла ръката  newsm78 newsm78 newsm78

Опс, забравих да вметна - ние сме малко под 9 кг.

И - новото от днес - взема мишката на компа, слага си я на ушето и вика с колкото му глас държи "АЛОО, АЛООО" Joy Joy Joy
 

# 470
  • София
  • Мнения: 1 771
И моя е усвоил ало-то. Научил е името на кучето, явно защото все я преследва. Знае още ам, дай, не, от време на време тате, кака, а мама казва сами ако е нещо много на зор. Ходи за ръчичка или с уолкъра. Стои прав, но го е страх още да крачи.
На мен ми дойде за първи път миналия месец на морето. Жори още си цока.

# 471
  • Мнения: 9 872
Че е лепка - лепка си е. Намерих начин как да се изкъпя без да врещи, ако няма кой да го занимава. baby_neutral

У дома банята е много голяма. Слагам го в коритото / сухо и празно/, и вътре пускам някоя изграчка. Докато му омръзнат играчките трябва да съм се изкъпала! Инак изпълзява от коритото с рев, и идва под душа Wink)

# 472
  • Мнения: 822
Хехе, и ние в отбора на ревящите през нощта!  Confused Какво му стана не знам...

Ползвам Памперс 4, с други не съм пробвала, може би е малко над 8 кг. Много "приказва", но само с тата, бау-ба и ам-ам свързвам реални думи.  Grinning

Какво закусват малчовците ви?

# 473
  • Мнения: 495
Мен също ме болят кръст, гръб, крака, ръце, но и ние си тежим,а с това реване нощем и люшкане и гушкане...няма как да е. Мойта щерка нощем не признава никой друг освен мен. Само да усети, че татко й я взима и настава рев  Sad А днес бяхме на консултация и вече сме 10, 700 кг, 74см. Голямо момиче, та скоро не очаквам да не ме боли нещо Grinning

Ние ползваме само Памперс и сме на 4+.


Докторката каза ако искам да й давам Осадент за зъбките. Да питам тези, които ползват има ли ефект newsm78.                   


Иначе казваме тата, мама, баба, дай. Показва колко голяма ще стане, как правят кончето и магаренцето, показва къде са й коремчето и ушенцата и прави други магарийки безброй!

Последна редакция: пт, 26 авг 2016, 15:23 от PoliT

# 474
  • Мнения: X
Кръста ме боли.

Иначе е 9кг, но мн пишка и сме на 5ца.

# 475
  • Мнения: 1 452
Иначе е 9кг, но мн пишка и сме на 5ца.
Сиси, като сте 9 кг с 5-цата не пропуска, така ли? И аз се замислям за този номер, защото вече сменяме памперса 1-2 пъти през нощта!!!!!! А това си е много и още повече го раздразвам, ама какво да направя като пампито е пълно от-до за няколко часа??? Не ми се сменят чаршафи по нощите!

# 476
  • Мнения: X
Не пропуска, ако сме с по - малък номер пропуска, защото много се пълни. Той нощем изпива по 1 шише вода.

# 477
  • Мнения: 9 872
Мами да ви кажа: у дома, ако баща му го прилъже с нещо интересно, ще отиде при него. В противен случай е все до мен залепен.
Но - когато излезем навън и сме на заведение, или сред хора -  Shocked Shocked Shocked моето се измъква всячески от мен, и се лепва при баща си. Ако някой отстрани ни наблюдава ще е сигурен, че това дете го гледа баща му нон-стоп.

луда работа  newsm78

# 478
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Ние сме на Памперс 4-ка,тежи 9.500кг.Досега не са пропускали.

Мен нищо не ме боли newsm78 Но аз хич не го държа у мен.Той постоянно иска в движение и се измъква от ръцете ми.

За закуска му давам към 6ч АМ,после към 9ч или кус кус на Плазмон+АМ,или елда със сирене+ АМ или пък каша с плод.

Няма начин да се изкъпя на спокойствие вече,освен ако не спи.Също и като ходя до тоалетната ме следи hahaha

# 479
  • Мнения: 5 259
О, ситуацията между вкъщи и навън е много различна. Познатите и приятелите смятат, че имаме едно кротко и спокойно бебе, което весело се усмихва на всички, играе си кротичко и изобщо нищо не иска. Горките ни съседи обаче имат друга гледна точка  Laughing Като се прибрахме от почивките, кой знае как са съжалили. "Малкият ревлив динозавър се звърна" - направо ги виждам как са си го помислили  ooooh!

Мъжът ми днес не можа да отиде на работа. Имаше нонстоп рев до 5 сутринта и на другия ден и двамата сме като зомбита.

Иначе на мен носенето на бебето не ми се отразява зле на здравето, защото тя не иска да я нося много-много. Но безсънието ми се отразява на имунитета. Започнах да лепя всеки срещнат вирус и да го преборвам много трудно.

Бебка най-често казва "Виж!", като ми подава нещо, което си е намерила, но и навън се впечатлява от много неща и ги сочи. Много се радва на кучетата, ходи да ги преследва и гушка, ако се завъртят около нея.
Казва "ам-ам", когато иска да яде, като се види в огледалото се сочи и казва "Ти!"  Joy
И най-смешният диалог - когато ѝ забраня нещо и кажа "Не!", тя веднага възразява с "Да!". Аз - "Не!", тя - "Да!", докато не я подгоня да ѝ го взема. Иначе доброволно не се подчинява. Даже като я подгоня, хуква да бяга (лазейки), после го стиска в юмручето или го крие зад гърба си  Laughing

Други разбираеми думи не се сещам да казва.

Памперсите понякога пропускат през нощта, защото ползваме някакъв по-голям номер, а сме на него, понеже само такива памперс-гащи намерих. Обикновени вече не мога да ѝ сложа, много бяга, рита и се върти. Сигурно един час ще ми е нужен за обуване.
Килограмите са около 10.

Къпането първите месеци беше с количката в банята. Постепенно преминахме към съвместно къпане - слагам я във ваната, обаче с вода. Пръскаме се, изстискваме гъби (и си гризваме от тях от време на време  Laughing) и т.н. Може би има 2-3 пъти да съм се изкъпала сама в банята без бебе.
Много е трудно когато съм с шампоан на косата, държа бебето с едната ръка, защото като съм със затворени очи, може да реши са излезе от ваната (тя е на стойка). Определено има тръпка.

Скоро ще стане на годинка, а като се замисля, едната баба я е виждала само три пъти. Не сме в лоши отношения официално, просто тя проявява много слаб интерес към нас, има си по-забавни занимания. Не можем да я впечатлим с бебе  Laughing
Но за моите разбирания това е много странно. Не мога да си представя внучката ми да не ме познава, понеже изобщо не ми се занимава да губя време с някакво скучно бебе...
Но всеки си има разбирания, затова сме толкова различни.

Общи условия

Активация на акаунт