Говорим си за свръхестественото

  • 108 458
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 006
Мa ти 3a Лилит ли търсиш? Събрaлa съм достa 3a нея   http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=342.msg1723#msg1723

Сетих се нещо..Westworld...В него архитектът,слaгa "бляновете" и от тaм тръгнaхa дефектите в хостовете..Щото фaкти4ески,не 4исти кешовaтa информaция от супспейсa,a нaро4но я остaвя и посредством нейното нaтрупвaне и утвърждaвaне (повтaрящ се сужет)се съ3дaвa спомен,който не би трябвaло дa съществувa.(новорa3витите мaлки жестове в хостовете,които въ3никвaт посредством новите устaновени връ3ки между синaпсите,когaто се 3aписвa спомен в мемори стикa ни.Нов мост/връ3кa,нови жестове и спонтaнни реaкции
Тaкa се сформирa протосъ3нaнието и боле3нените/негaтивни спомени,прaвят много по-бър3о и по-силен мост/връ3кa в синaпсите.Всеки спомен спомaгa 3a  сaмоидентифицирaнето и утвърждението нa ли4ностa.

Подобно нещо се говори в достa 4енълинги(предимно плеядински),вкл. и Скaй го говори,a именно,4е при съ3дaвaнето ни,нa Енки е дaден дaр от огненa птицеподобнa рaсa..Днк елемент,който нaри4aт "дaрът нa перото".И 4е то3и елемент е съвр3aн със стрaсттa,и 4е товa всъщност ни прaви непредвидими и спонтaнни,отклу4вa спомените от субспейсa ни,и стaвaме трудни 3a мaнипулaция и контрол..Не сме "богоугодни"Simple Smile

И3общо..едно и също инфо си циркулирa и в слу4aя го нaмирaм 3a ре3онно

# 706
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Сетих се нещо..Westworld...В него архитектът,слaгa "бляновете" и от тaм тръгнaхa дефектите в хостовете..Щото фaкти4ески,не 4исти кешовaтa информaция от супспейсa,a нaро4но я остaвя и посредством нейното нaтрупвaне и утвърждaвaне (повтaрящ се сужет)се съ3дaвa спомен,който не би трябвaло дa съществувa.(новорa3витите мaлки жестове в хостовете,които въ3никвaт посредством новите устaновени връ3ки между синaпсите,когaто се 3aписвa спомен в мемори стикa ни.Нов мост/връ3кa,нови жестове и спонтaнни реaкции
Тaкa се сформирa протосъ3нaнието и боле3нените/негaтивни спомени,прaвят много по-бър3о и по-силен мост/връ3кa в синaпсите.Всеки спомен спомaгa 3a  сaмоидентифицирaнето и утвърждението нa ли4ностa.



Да, в Westworld "бляновете", които представляваха нещо като по-ранен спомен (точно кеш), бяха това, което бъг-на хостовете. След актуализацията, Клементайн полудя (стана супер агресивна), бащата на Долорес полудя (започна да повтаря, че трябва да я предупреди за това, което правят с нея).
Обаче Мей си се бъг-на и без бляновете. Тя просто сънуваше дъщеря си (много болезнено преживяване, което по всяка вероятност преодолява програмата за забравяне).
***
Забравих да питам Ън-че, дали е гледала "Човекът във Високия Замък". Мисля, че много ще й хареса.

***
Сега ще отида да прочета за Лилит. Стана ми интересно, защото една от интерпретациите е, че тя била змията в Рая.

# 707
  • Мнения: 7 006
Яяя,тва 3а Мей ми е убягнало,но нали говорим,4е именно травмата и болката имат най-силна роля..

Уф,ще го скролна пак тоя филм,щото са пока3ани,бахти детайлите,и всеки път ми просветва по нещо..това сега ще ми е 4то "гледане"Simple Smile

Ма тъй де..Мег е бъга в първи4ния код,не в подобренията (фронт.лобове и неокортекс при кроманьонеца),а именно дарът на перото

Щото архитектът умишлено 3аложи бляновете/не 4истеше кеш/,3а да форсира еволуцията на протосъ3нанието в сложно и рафинирано такова,което и3питва рафинирани емоции( нпр.сади3ъм,не просто груба сила),и след това,навли4айки топлокръвния скафандър,същата та3и единица-съ3нание, посредством емоциите пре3 жи3нения си цикъл,ще проивежда "сома" - еликсира 3а "боговете"

Или кaкто Морфей кa3a нa Нео – Превърнaхa хорaтa в бaтерии



Последна редакция: пн, 29 окт 2018, 21:18 от Какво?

# 708
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946


Щото архитектът умишлено заложи бляновете /не чистеше кеш/, за да форсира еволюцията на протосъзнанието в сложно и рафинирано такова, което изпитва рафинирани емоции(нпр.садизъм, не просто груба сила), и след това, навличайки топлокръвния скафандър, същата тази единица-съзнание, посредством емоциите през жизнения си цикъл, ще проивежда "сома" - еликсира за "боговете".


В края на втори сезон, Форд (Антъни Хопкинс) казва на Мей, че тя му е била любимка.

Форд е правил всичко абсолютно целенасочено и умишлено (пусни си субтитрите, 5 мин е):



Долорес - любимка на Арнолд (уж светла и добра)
Мей - любимка на Форд (уж тъмна и лоша)

Нищо чудно в митологията да има нещо по въпроса.

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 910
Да разбутам темата  Hug и да попитам някой чел ли за Крион и какво ви е мнението?

# 710
  • Мнения: 7 006
Да разбутам темата  Hug и да попитам някой чел ли за Крион и какво ви е мнението?
Бягам като дявол от тамян..
Всъщност,аз така си бягам от всякакви "гуру"-та,"духовни водачи",просветители",и прочее отрепки..
Крион пропагандираше хората да си "поръчат"/демек да дадат съгласието си/ да им се поставят енергийни импланти..
Голяма част от стадото го стори...
Сега са като скачени съдове с оперативната система "Крион" и хал хабер си нямат кво всъщност им се случва...
А то кво наистина се случва?
Ми нищо особено..Същото като да позволиш на комшията нелегално да се прикачи към електромера ти...
Е,на който му е дълбока кесията,може и да може да си го позволи,но..Колко от тези с истински дълбоките кесии,обитават жилища със съседи,които крадат ток?Simple Smile

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 910
Благодаря Какво  Hug, а къде мога да прочета за тази пропаганда?

Какво аз намерих информация.

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 08:37 от begeli

# 712
  • Мнения: 7 006
Да,в нета е пълно с инфо..

Просто помнете,че никой не може да ви каже/покаже/разкрие, истината заложена във вас самите.

Никой,абсолютно никой,ни "бог",ни "дявол",и сам Исус ако щете..И той не би могъл,защото на физично ниво,подобно нещо е равносилно на това,като да помолиш друг да изяде яденето ти,и после да очакваш да си сит..
Няма как да стане:)
За това и Ицко ни говори,че Бог е създал и обитава един единствен храм.
Човешкото тяло/хуманоидната форма на живот/Това е същинския божи храм,флора и фауна също са манифест на Първоизточника/Божествената квинт есенция,но не са храмове и в тях не "живее Бог"(поне докато не преминат етапа на флора и фауна)

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 12:04 от Какво?

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 910
Да. Права си, точно така е  Hug

# 714
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Крион е Ню ейдж концепция.

В Ню Ейджа има и истини, но както каза Какво? по-горе, това е сандвич - лъжа/истина/лъжа.

Използват болестите на хората и мъката от загуба на любим човек, за да им внушават разни концепции. Сциентологията е нещо подобно.

Ню Ейджът използва и идеите на Едгар Кейси, за да придобие легитимност.

Аз лично идеята за т. нар. карма не я приемам, както не приемам и идеята за "уроците". Това са подтиснически концепции, свързани с чувството на вина и страх.

***

Тия дни си мислех, че е най-добре човек сам да прочете текстовете, което са оставени от старите цивилизации. Потърсих шумерските текстове и намерих ето това:

http://etcsl.orinst.ox.ac.uk/

Ако потърсите Enki, ще ви излезе следният резултат:
http://etcsl.orinst.ox.ac.uk/cgi-bin/etcsl.cgi?simplesearchword= … =gcirc&lists=

Признавам, че е много трудно за разбиране.

Но попаднах на Емералдските текстове на Тот (Emerald Tablets of Thoth) на ето този сайт и останах възхитена:

https://www.crystalinks.com/emerald1bw.html

Поствам малко текст в спойлер от таблетите:

Скрит текст:
Man is a star bound to a body,
until in the end,
he is freed through his strife.
Only by struggle and toiling thy
utmost shall the star within thee
bloom out in new life.
He who knows the commencement of all things,
free is his star from the realm of night.
Remember, O man, that all which exists
is only another form of that which exists not.
Everything that has being is passing into yet other
being and thou thyself are not an exception.



THOTH the teacher of men, is of ALL.
Long time ago, I in my childhood,
lay 'neath the stars on long-buried ATLANTIS,
dreaming of mysteries far above men.
Then in my heart grew there a great longing to
conquer the pathway that led to the stars.
Year after year, I sought after wisdom,
seeking new knowledge, following the way,
until at last my SOUL, in great travail,
broke from its bondage and bounded away.
Free was I from the bondage of earth-men.

Free from the body, I flashed through the night.
Unlocked at last for me was the star-space.
Free was I from the bondage of night.
Now to the end of space sought I wisdom,
far beyond knowledge of finite man.
Far into space, my SOUL traveled freely
into infinity's circle of light.

Strange, beyond knowledge, were some of the planets,
great and gigantic, beyond dreams of men.

Thy bodies are nothing but planets revolving
around their central suns.

Traveled I through the space-time,
knowing my soul at last was set free,
knowing that now might I pursue wisdom.
Until at last, I passed to a plane,
hidden from knowledge,
known not to wisdom,
extension beyond all that we know.

Mighty beyond words is the flame of the Cosmic,
hanging in planes, unknown to man;
mighty and balanced, moving in Order,
music of harmonies, far beyond man.

Speaking with music, singing with color,
flame from the beginning of Eternity's ALL.

Spark of the flame art thou, O my children,
burning with color and living with music.
List to the voice and thou shalt be free.

Consciousness free is fused with the Cosmic,
One with the Order and Law of the ALL.
Knew ye not man, that out of the darkness,
Light shall flame forth, a symbol of ALL.
Pray ye this prayer for attaining of wisdom.
Pray for the coming of Light to the ALL.

When ye have freed thy soul from its bondage,
know that for ye the darkness is gone.
Ever through space ye may seek wisdom,
bound not be fetters forged in the flesh.




Текстовете са меко казано изумителни. Казват, че са на 36 000 години.

Чудя се, защо толкова малко се говори за тях.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 910
За Тот съм чела от Друнвало, мисля да потърся Скрижалите на Тот има я на български език.

# 716
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За Тот съм чела от Друнвало, мисля да потърся Скрижалите на Тот има я на български език.

Леле, права си.

Наричат ги Изумрудените скрижали:

http://friendsoftherainbow.net/sites/default/files/%D0%98%D0%B7% … 2%D0%BE%D1%82.pdf

Дано Какво? се включи да си каже мнението.

Аз често слушам лекциите на Алан Уотс, който е бил голям фен на източните вярвания. Много ми хареса един откъс от лекция, в която говори за живота като сън:



Видеото е 4 минутки:

Чудя се, чудя се...какво би направил ти, ако имаше способността да сънуваш всяка нощ сън, който би си избрал.
И в същото време имаш способността да променяш твоето усещане за време, и да спиш, да кажем, 75 години субективно време в рамките на 8 часов сън.

Съвсем естествено, в началото на това приключение от сънища, ще си избереш сънища, в който да осъществиш всичките свои желания - всеки вид удоволствие, което би могъл да изпиташ, любовни афери, банкети, танцуващи момичета, невероятни пътувания, градини, музика отвъд възможното.

След няколко месеца на сънуване на 75 години всяка нощ, ще ти се прииска нещо различно. Ще се преместиш в едно измерение с повече приключения, в едно измерение, където има повече опасности и тръпка да се справяш с опасностите - можеш да спасяваш принцеси от дракони, да се отправяш на опасни пътувания, да се бориш с врагове.

След известно време, ще ти се прииска нещо ново - ще ти се прииска да забравиш, че сънуваш, и да си мислиш, че всичко се случва наистина, за да изпиташ тревожност и страх от това, което се случва. И когато се събудиш, ще бъде толкова невероятно.
И след това ще се запиташ, колко далеч можеш да отидеш, ако изоставиш властта си, колко можеш да издържиш.
И най-накрая ти ще сънуваш това, което си сега. Ще сънуваш, че имаш живота, който живееш в момента. Това ще бъде избор между безбройните избори, които можеш да имаш.

В този смисъл, всеки е Бог, само дето се преструва, че не е.



Скрит текст:
Ако се събудите от тази илюзия,
и разберете,
че черното съдържа бяло,
че Аз-ът съдържа другите,
че животът съдържа смърт,
или по-скоро смъртта съдържа живот,
тогава можете да почувствате себе си не като странник в този свят, не като нещо, което е тук на проба / тест / изпитание,
не като нещо, което е тук поради някаква случайност.

Тогава можеш да започнеш да чувстваш своето собствено съществуване като нещо абсолютно фундаментално.

Не се опитвам да ви продам тази идея, нито да ви убедя в нея. Просто искам да си поиграете с тази идея.


Нека предположим, че ти си способен да сънуваш всяка нощ сън, който искаш да сънуваш.
И имаш също така способността в рамките на една нощ да сънуваш 75 години време, или пък всяка продължителност на времето, която би си избрал.

Така в сънищата си, първоначално, ти би си избрал да осъществиш всичките си желания - всеки вид удоволствие.

След няколко нощи със 75 години тотално удоволствие, ще си кажеш "Уау, това е просто супер, но нека сега включим и малко изненада.". Нека сега имам сън, в който не всичко е под мой контрол. Нещо ще се случи с мен по време на съня, но аз няма да знам, какво е това нещо.
След това ще си пожелаеш да има все по-приключенски и по-приключенски сънища.

В крайна сметка, ще се озовете там, където сте сега, т. е. ще сънувате това, което сте сега. Ще сънувате, че живеете живота, който живеете днес. Това е като игра, в която се преструвате, че не сте Бог.

Защото цялата идея е, че Богът в теб иска да играе игра, в която не е Бог.

И вие сте точно това, но само се преструвате, че не сте.



Признавам, че това по-горе е mindfuck, както казват немците. Но понякога, за да издържиш в този свят, трябва да му се присмееш, както казва Форд в Западен Свят.




# 717
  • Бургас
  • Мнения: 910
В книгата четирите споразумения на дон мигел руис също се говори, че животът е сън.

И аз чакам мнението на Какво и на ън  Hug

# 718
  • Мнения: 7 006
Цитат
Аз лично идеята за т. нар. карма не я приемам, както не приемам и идеята за "уроците". Това са подтиснически концепции, свързани с чувството на вина и страх.

50:50 са нещата,и си права,и не съвсем..Но,първо тенкс,4е ме подсети 3а Мей( в нея виждам буквално себе си,вкл.и програмата 3а бягство,разбуждането на другите,абе...4удя се как съм го пропуснала това)..
Ся да си подредя мислите,4е до одеве доглеждах 10-тата серия ..В 9 и 10,диало3ите къртят мивките,толкова много информация бълват..

След малко ще дописвам...

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 18:10 от Какво?

# 719
  • Мнения: 9 152
Eleonora_27, интересен е цитатът, който си публикувала. Черното може и да съдържа бяло, но бялото не съдържа черно.
Черния цвят е микс и белият е микс. Но черният поглъща енергия. А бялото не.

Общи условия

Активация на акаунт