Лидл 87

  • 119 481
  • 754
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 4 962
Навсякъде и за всичко има паралелен внос, които имат разлика. Специалто за Uilever гарантирам и за това наистина е хубаво да се гледа, за да нямаш едни очаквания, които са не се оправдаят.




Двете Омо-та са различни и разликата определено не е в полза на лидълското.
Ако е чувала похвали за прах Омо, може да се подведе просто, че това в Лидл е същото като другото...затова уточних.
Пък кой какво ще купи и с какво ще пере.....си е негова работа.

Така е. За това и аз написах уточнение, а не опровержение на теб. Да ви кажа и на мен ми е трудно принципно да различа паралела от официалния на други фирми, но специално при Uniliver имам по-вътрешни познания и връзка и успявам макар и да не купувам нищо от магазинната мрежа. Точно, че не са продукти само на тази компания, а на всичко се прави. Първоначалната разлика е наистина в етикета, въпреки че паралелите и те се научиха да слагат етикети на БГ, защото иначе продават незаконно в страната. Относно качеството и коментираното наистина някой път паралелите са по-добри, а друг път не. Паралелът всъщност е същия продукт на същата марка и предназначен за друг пазар, но вкаран на нашия, което обосновава и съществуването точно на тези малки магазинчета.
Но кое качеството ще е по-добро (съответво производството за кой пазар) се разбира с проба. Един път като пробваш вече знаеш какво да купуваш.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 18:01 от eli70o0

# 166
  • Мнения: 2 826
Кантарчетата дали имат гаранция? Нашият сдаде багажа и взехме един от Метро, който излезе пълен боклук. Тази седмица има в Кауфланд, та се чудя още.

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 2 807
Здравейте, искам да ви попитам какъв е смисълът на тези бутилки/шишета, които продават в Лидл?

# 168
  • Мнения: 5 209
Така е. За гова и аз написах уточнение, а ни опровержение на теб. Да ви кажа и на мен ми е трудно принципно да различа паралела от официалния на други фирми, но специално при Uniliver имам по-вътрешти познания и връзка и успявам макар и да не купувам нищо от магазинната мрежа. Точно, че не с продукти само на тази компания, а на всичко се прави. Първоначалната разлика е наистина в етикета, въпреки че паралелите и те се научиха да срагат етикети на БГ, защото иначе продават незаконно в страната. Относно качеството и коментираното наистина някой път паралелите са по-добри, а друг път не. Паралелът всъщност е същия продукт на същата марка и предназначен за друг пазар, но вкаран на нашия, което обосновава и съществуването точно на тези малки магазинчета.
Но кое качеството ще е по-добро (съответво производството за кой пазар) се разбира с проба. Един път като пробваш вече знаеш какво да купуваш.
Лошото е, че на различните пазари под една и съща марка се продават продукти от различен ценови клас и съответно - качество. В случая е точно така. В България ОМО е продукт от високия клас на същото качество като Ариел и Персил. В Германия (а също Гърция, Франция) обаче ОМО е нисък клас прах. За мен не си заслужава, особено такава огромна опаковка. Който пере с Бонукс, Рекс или Савекс, сигурно ще е доволен.

# 169
  • гр. София
  • Мнения: 26
Момичета, правили ли сте такоси? Купих си, защото съм гледала по кулинарните предавания, много е изкушаващо, но не съм си избрала рецепта. Затоплят ли се предварително или после, след като се поръси с кашкавал или друго сирене? newsm78

# 170
  • Варна
  • Мнения: 236
Здравейте, искам да ви попитам какъв е смисълът на тези бутилки/шишета, които продават в Лидл?
Да пробвам да ти отговоря защо е удобна за мен (тоест - и за сина ми). Първото - половинлитровите бутилки с трапезна вода са за еднократна употреба. Знае се, че при по-висока температура отделят вредни вещества и тровят, затова е редно да се ползват еднократно. Не ми е много изгодно често да купувам такива, пък и у дома сме с филтрираща кана. Второто - обикновената бутилка от половин литър никога не стига за една разходка и трябва да нося поне още една, от която пък винаги остава. Следователно бутилката от Лидл ми задоволява потребностите, защото е много здрава, за многократна употреба, не отделя вредни вещества (забравих им абревиатурата  Laughing) и не на последно място - вместимостта й е достатъчна за разходките и докато е на училище. Пасва идеално и на страничните джобове на всички раници. Дано съм била полезна  Hug

# 171
  • Мнения: 69 244
Само да и беше тясно гърлото и щеше да е идеална. Но моят син все бърза и се олива често...

# 172
  • Варна
  • Мнения: 236
Не знам защо те притеснява широкото гърло. Нали отгоре има тапа с тесен отвор за пиене? Развъртам цялата капачка само за пълнене. Досега не се е случвало да се залива, не виждам и как... Rolling Eyes

# 173
  • Мнения: 69 244
Не знам защо те притеснява широкото гърло. Нали отгоре има тапа с тесен отвор за пиене? Развъртам цялата капачка само за пълнене. Досега не се е случвало да се залива, не виждам и как... Rolling Eyes

Ами щот съм муня, що Joy Сега ходих да видя бутилката.....убягнало ми е някак малкото гърло отгоре Mr. Green

# 174
  • Пловдив
  • Мнения: 2 807
dani_keranova много благодаря за отговора  Hug. Аз също бих ползвала такава бутилка, но като е само за мен ми идва голяма. Тези които са с минерална или трапезна вода като се ползват няколко пъти и се умирисват и не могат да се измият и трябва смяна. И макар да става досадно дали продават подобни на тези, но с по-малка вместимост 500 мл или 330

# 175
  • Мнения: 874
Кантарчетата дали имат гаранция? Нашият сдаде багажа и взехме един от Метро, който излезе пълен боклук. Тази седмица има в Кауфланд, та се чудя още.

Има 3г гаранция Wink моето още си работи без проблем Simple Smile

Този с обявата за стикита не знам какви гъби е ял или какяо е пил, но...очевидно не е много наред...

За обезопасителите - аз съм сложила само на контактите защита и то от тези с ключетата; но не ползвам тези контакти и не ми е проблем. Оставила съм си няколко контакта, които по-често ползвам, без защита.

# 176
  • Мнения: 2 208
dani_keranova много благодаря за отговора  Hug. Аз също бих ползвала такава бутилка, но като е само за мен ми идва голяма. Тези които са с минерална или трапезна вода като се ползват няколко пъти и се умирисват и не могат да се измият и трябва смяна. И макар да става досадно дали продават подобни на тези, но с по-малка вместимост 500 мл или 330
Миналата седмица  имаше по-малки шишета, детска серия бяха- шише или кутия за обяд с някакви картинки, но не бяха прозрачни.

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 21:34 от KokoMira

# 177
  • Мнения: 433
В Джъмбо би трябвало да има такива по-малки шишета.  Peace

# 178
  • Асеновград
  • Мнения: 3 138
dani_keranova много благодаря за отговора  Hug. Аз също бих ползвала такава бутилка, но като е само за мен ми идва голяма. Тези които са с минерална или трапезна вода като се ползват няколко пъти и се умирисват и не могат да се измият и трябва смяна. И макар да става досадно дали продават подобни на тези, но с по-малка вместимост 500 мл или 330

Пускат такива за велосипедисти и за спорт, 500мл.са и са с дозатор отгоре.Малкия пие от такава дори се води термо.

# 179
  • Мнения: 5 388
Изпуснахме шишетата в Пловдив. мм забравил да отиде вчера и в два магазина (до стадиона на Ботев и на Филипово) са свършили. #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт