Лигаво дете-използвачка!

  • 11 883
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,майки!Днес искам да споделя едно нещо с вас.През лятната ваканция моите дъщери си играят с едно 8 годишно момиченце,което ги върти на малкия си пръст.Тя си играе ден за ден с който и както и е забавно.Винаги трябва да има една излишна от тях трите.До онзи ден тя изхвърляше малката от игрите им,а сега голямата е изолирана.Ще ви разкажа по-подробно.Вчера с голямата ми дъщеря отидохме на фитнес и оставих малката с това момиче да играят.След като се прибрахме те ни срещнаха и започнаха да дразнят голямата с някакво приложения за броене на крачки,диети и др..И това момиче е казала на дъщеря ми че тя има нужда от диета.Общо-взето,когато излиза само едната с това момиче тя говори зад гърба на другата.Тя прави така, че дъщерите ми да се скарат.Много ми е било чудно не могат ли да си играят и трите или трябва едната да е излишна!Какво да направя?Да им забраня да играят с нея ли?Просто не знам!!! Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 705
Аз категорично бих направила така, че детето ми да не се събира с такава особа. Намери им други приятелчета.

# 2
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 526
Абсолютно, подкрепям горното мнение. Peace

# 3
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
 newsm78
Че кой те кара да оставаш децата си при това момиче?
Особено да гледа малката ти дъщеря?!?
Намери на децата си други забавления.

# 4
  • Мнения: 60
Намери по-подходяща компания на децата си. Например някое детенце на приятелско семейство или някое братовчедче или роднина. Ако се познаваш с родителите на децата, с които играят дъщерите ти, може да контролираш донякъде отношението на другите спрямо твоите деца. Децата са си деца и надали това момиченце ще си промени отношението. Това е просто характер както самата казваш лигаво и манипулативно дете. Не можеш да му въздействаш или да го превъзпитаваш. Това е било работа на родителите му - явно несвършена.

# 5
  • Мнения: 10 995
Моят син също попада в такива комбинации, но предвид пола, манипулациите са различни. Аз го оставям той да избира с кого да си играе, не се меся, той когато ми сподели за проблемите му излагам моята гледна точка. Не знам дали така е по-правилно, но считам че този вид комуникации са част от порастването и част от умението да си силен и самостоятелен.
Например около нас има доста заможни момчета със скъпи вещи. Моят все ми ги сочи за пример и ми казва как се хвалят. Аз го съветвам да се похвали, че има зелен колан по таекондо и им превежда клипчета от английски - а те не могат. Аз по принцип съм си сноб и се имам за повече от другите, та не знам дали е правилно така да си възпитавам и детето.

# 6
  • Мнения: 30 802
Що бе, такова дете си е идеална тренировка, тоя тип жени ще ги срещат още десетилетия- и в училище, и в работата...и като сложиш гаджета в уравнението- женски свят.

Време е да се въведе старомодното и задръстено правило на моята баба и майка- с някои деца не се играе. Щото не всички са равни и еднакви, човек трябва да си подбира средата, дори още от дете.

# 7
  • Мнения: 10 995
Сирен съгласна съм че в живота все такива хора ще среща, но не знам дали ограничаването ще помогне или ще навреди. Моите са момчета, не го мисля колко са наранени, писна ми от чувствителни мъже и майки орлици.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 614
Трудно е. Ние в момента се разправяме с едно такова чудо на 13. Уж беше много добра приятелка на моята, а всъщност и посяга. Почти никой не може да я понася. Поради това, използва моята дъщеря, за да се вклини в нейната компания, с която движи от години.

# 9
  • Мнения: 7 325
Имам опит с подобно дете. Преди много години синът ми имаше такова за *приятел*. Най-неприятното беше, че майката на въпросното дете беше активен участник и учител.
А в случая на авторката бих обяснила на децата, че те двете са си достатъчна компания и нямат нужда от трети за да им е весело. Бих им поговорила и за връзката помежду им, защото изолирането на едната става с участието на другата.

# 10
  • Мнения: 477
Не мисля, че трябва да им се месиш в отношенията, нали са на по 8 години, не са в детската градина. Но щом сами не се оправят...
На твое място може би бих поговорила с децата си относно кое е подходяща компания и какво да допускат като отношение към себе си. Има деца лидери, има и деца, които следват. Твоите очевидно следват 8-годишното лидерче (не разбрах защо я наричаш лигава и използвачка, като от описанието ти личи единствено, че е лидер и уверена - нещо, върху което може да поработиш с твоите деца).
Може да ги заплашиш с наказание - "ако видя още веднъж да се изключвате така от играта, няма да излезете една седмица". Нещо, което ще ги сплаши повече от лидерката, за да могат после противопоставянето да им идва отвътре - като са по-уплашени от перспективата да не излязат една седмица, отколкото от гнева на лидерката.

Ако моите деца се водеха така по някакво 8-годишно, щях да им се скарам, че са мекушави и да ги питам докога смятат някаква лигла да ги води за носа.

# 11
  • Мнения: 673
Бих използвала номерата, които крои това момиченце, за да консолидирам двете сестри. Когато това момиченце използва нещо, което да скара сестрите, бих се опитала да им обясня, че това не е причина за скарване, че те са сестри и не трябва да се карат, а да се обичат и че не трябва да са една срещу друга. Бих ги учила да не се обиждат от всяка една обида и съответно да ги скарва една с друга. Бих ги учила да са екип двете сестри и после да приемат външни хора.
Дори и да избягат двете сестри от тази компания, в живота могат пак да срещнат подобна. И това не трябва да ги настройва една срещу друга, а трябва да се подкрепят.
Знам че не е лесно, а децата сигурно са малки и трудно разбират това. Но пък от друга страна сега трябва да се заложи онова сестринско чувство, онази любов между сестри, за да се обичат и подкрепят занапред.

# 12
  • Мнения: 4 270
А в случая на авторката бих обяснила на децата, че те двете са си достатъчна компания и нямат нужда от трети за да им е весело. Бих им поговорила и за връзката помежду им, защото изолирането на едната става с участието на другата.
+1
Две сестри винаги трябва да се поддържат в едни такива отношения, ако трябва те да изолират, а не едната да става съучастник на лиглата срещу сестра си.
Ти какво направи, когато прибирайки се с едната си дъщеря срещнахте другата и момичето? Извинявай, тук твоята грешка е голяма. Не разпитвай по форумите, а поговори с децата си.

Писали сме по едно и също време с ornelam.

# 13
  • Мнения: 46 552
Това си е често срещано, и по наше време имаше такива, много бързо сте забравили.
Сега е идеалното време за сухи тренировки за отношенията в живота. Коментирайте, обсъждайте различни варианти на реакция като изпадат в такива ситуации, подбор на приятели и т.н.

...Моите са момчета, не го мисля колко са наранени, писна ми от чувствителни мъже и майки орлици.
А аз последните години след толкова самоубийства на мъже около мен (не млади момчета, 35-45 и нагоре), вече се замислям за ползите от това да се гледа на мъжете като не на нормални хора, с чувства и всичко друго около тях...

# 14
  • Мнения: 10 995
Да именно за да им спестим разочарованията в по-късна възраст май не е добре да ги държим в идеална среда далеч от използвачи и агресори. Нека да знаят, че такъв е живота. За това не ограничам неприятни според мен деца от компанията на моето. Но те днес не са повече приятели, утре пак са заедно. Забелязвам при моето, че колкото повече го оставям сам да прецеини, толкова по-добри решения взима. Ако се опитам да го ограничавам в нещо прави на пук.

Общи условия

Активация на акаунт