Януарчета 2016-6

  • 39 834
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 337
Здравейте момичета,  Мишо вече има един / два не знам колко точно зъба. Със сигурност един напипах отдолу, но и отгоре мисля че има. Така бая е остър.😂 прояде от скоро и плодови пюрета,  чат пат. Та поне няма да яде две лоши за деня. Продължава да се буди около 3-4 и да иска мляко. Мъчихме се две седмици с вода,  нищо не стана. Отказва на гърне. Иска да ходи и то много. Изправя се в кошарата,  коленичи. На леглото пълзи,  на земята се сурка по корем. Вчера уж на лекар бяхме за раните,  те ни блъснаха две ваксини.😱 тежи 8,500 на 8 м 11 дни. Малко е късичък само 70 см. Батко му по тва време е бил 74.  Долу горе си оправи режима. Напоследък обаче нещо не се кефи на банята,  а толкова я обичаше.  Само разходваме водата 5 мин. Седене в нея. Изписаха ни кортикостероиди крем за крачето, мисля още дали да ги мажа. Верно е зле раната там. Ама пък чак толкова силен крем не знам дали е добре. После пък си мисля - е по добре ли е да го боли и сърби? Та съм в чуденка.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 184
  Здравейте, момичета. Не съм писала от 100 години, но покрай двете девойки не ми остава никакво време.
  Моята бухта вече е 10 200, 74 см. Направо не мога да и намеря дрехи, които да и стават. Да ми е жива и здрава. Седи стабилно, но не се изправя и не пълзи все още. Придвижва се като се влачи по корем. Много е смешна. Кърмим се още, но си има и три хранения за деня. Много обича овесена каша с масло и сирене и плодови пюрета. Не прощава и на пресни плодове. За разлика от кака си, Зори си хапва доста добре и си и личи. Даже аз я ограничавам вече, че много почна да ми тежи.
   Поздрави на всички с пожелание за здрави бебоци и приятни разходки. Да се порадваме на слънчицето преди зимата. Аз Зори ще я обличам с космонавт, но такъв като панталон и обувки. И ще я завивам ако случайно заспи навън, но тя като цяло си спи вкъщи.

# 677
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Циндил, покривалото на количката е това, което върви в комплекта и служи за покриване на зимния/летния кош. Ето моето:
https://www.google.bg/search?client=ms-android-lenovo&ei=zGj … zj9UBINf9u7uiM%3A

# 678
  • София
  • Мнения: 3 802
аха, мерси, сетих се, но мислех, че е част от зимния кош, който пък е само за новородени.  Не знам дали ми се разбра. Както и да е, ще купя чувалчето, за което споменах по - напред.
дайте съвети как се обуват обувки. Аз и ботушите не мога да му намъкна Rolling Eyes аз ли хич не се справям, той ли свива много краката, не знам. Тряват ми обувки, които напълно да се отварят, така че да не се налага да си провира крака newsm78

# 679
  • Мнения: 973
Има обувки,  които са с цип отдолу на подметката. Точно на Колев и Колев гледах такива. Съвсем бебешки,  има и вариант буйки и обувчици,  и нещо като по-височки,  тип кецове,  но кожени.

# 680
  • Мнения: 973
Аз също много трудно обувам наличните. Има ли вариант са са ви малк? При нас и това се получи.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 235
Таня, бързо оздравяване. При нас каката е хванала някакъв вирус с гърло и сополи и аз искрено се надявам малкия да се размине.

# 682
  • Мнения: 159
Здравейте момичета,
 Ние вече се прибрахме в Холандия. Тук облаци , дъжд , студ ... липсва ни слънцето. Ама тъй ще е то .
Полетът  отново мина мн добре . Ади си игра, закачи ВС хора наоколо, стюардесите го поносиха  Laughing , после доволно хапна и поспа час и половина. Сега обаче и ние сме хремави. Давам осцилококцинум, Вит Ц и промивам нослето с физ р-р.
Чакам го да се оправи и ще давам жълтък. След жълтъка -  глутен. А да питам сиренето дали може да въведа преди глутена? newsm78
Ние вече се кърмим само сутрин и вечер . След пюретата и кашите през деня в повечето случай ми отказва да суче. Нощем се буди 1-2 пъти , но даваме АМ . Понякога с бисквитки .не , че има разлика според мен .след 3-4 часа. Е буден пак .
Ние успяваме да му обуем само тези обувки с ципа на Ади (на К&К). За всичко др се свива и се дърпа и е мисията невъзможна .
Мартинела, аз бих мазала. Не мн голямо количество, но бих мазала. Ти си знаеш обаче най-  добре , как е най -  добре заМишо .

# 683
  • София
  • Мнения: 966
Да се включа и аз за да се оплача. Горните зъбки много мъчат малкия... от седмица поне се е подул и е посинял венеца, но зъбче/та няма още. Разбира се бебето е ужасно нервно, мрънкя, не спи, адски много секретира носа и се дави (нали не може да отхрачва) и не може да спи, защото трудно диша и е ужас вкъщи. Секретите били от зъбите каза педиатърката. Слагам капки, давам дентокинд, дърпам с бейбивак, но май няма много файда   Outta Joint че и аз се разболях тия дни и сега само се чудя как да го обгрижвам без да се завира в мен, картинка мила сме вкъщи  Mr. Green
Има ли майки, които планират връщане на работа след 1-вата година? Ако да, как планирате да се гледа малкото? Събирам идеи или мнения/опит  Peace

# 684
  • Мнения: 49
Здравейте,да се обадим и ние..малката проплаква насън и си хлипа заспала,горните зъби не са подути дори още,но яко си дъвче пръстите и всичко около нея,прибрах обувките от коридора все едно имаме куче,а не бебе Joy И ние сме с покривалото за количката,ама като знам тя колко седи в количката по-скоро някакъв космонавт трябва да и мисля..взела съм едно яке,ама като пухенка и това е,няма нищо др за зимата,ще видя този месец как вървим с растежа и тогава.Аз правих вчера и днес каша елда,другия месец глутена и млечните мисля паралелно,или ако съм честна не знам точно как,но имам желание вече повече неща да може да яде.Слушам ви,че и от вашата манджа хапват бебоците,е дайте примери освен задушени зеленчуци какво да сготвя вкъщи,че и ние и малката да хапваме едновременно..много затормозява 2 кухни да поддържаш,а ММ едни запръжки яде...Confused Сложиш я бебка в проходилка да пробваме,ама не знае какво да прави,само седи изправена и след малко се изнервя..искаше ми се 15-20мин там да се забавлява Самичка!Не знам как ще се отучва това дете от цица,колкото и да яде пюре и каша, идва да си я търси ,макар и за няколко минути за разкош Wink От всякъде чувам за гаден вирус със сополи и гърло,явно с промяната на времето..много ми е жал за бебчовците,дано им минава бързо и лесно!!! Hug

# 685
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз ще се връщам, макар, че ако се разберем с шефовете бих работила от нас.
Иначе имаме баба. Малчо я вижда всеки ден и няма проблеми да се гледат. Проблемите са по-скоро в моите изисквания към грижите ѝ по него, но какво да се прави. На детска не бързам да го пускам. Искам да ѝ прехвърля втората година майчинство. Аз така и така детски няма да взимам.
Отделно при нас не съм и сигурна кога бихме се класирали за детска градина.
Планирам да го запиша на английски на година и половина и ще търся и някакъв спорт - плуване има със сигурност за тази възраст.
Ами аз правих на Сами последно телешко варено, облизах си прастите. Риба на пара със зеленчуци, картофи с масло във фурната за нас, но му дадох и на него. Супите като цяло са ок за малчовците, а като отделиш, можеш да си добавиш после подправките и застройка, фиде за вас.
Аз на Сами съм давала копър и целина като подправки. Въвела съм зрелия лук, ще въведа и зелена чушка. Чудя се за домата.
Ще започваме и млечните - до сега само маслото въведох тези дни и предстой глутена.
Момичета, някой меси ли си хляб? С мая или сода ще правите за бебетата?
Сами си цока през нощта още. Понякога два пати, понякога през два часа.
Вече не суче след пюре и не иска пюре след сукане. Прави си примерно час-час и половина пауза между двата вида.
Приспива се обаче почти винаги със сукане. В количката не иска много да заспива.
Така или иначе не планирам скорошно отбиване, та не го мисля въпроса с отучаването Simple Smile

# 686
  • Мнения: 337
Frozy би ли обяснила за английския?  Бебе на 1,5 какво/ как го учат?

# 687
  • Мнения: 159
Момичета , моето бебе не сиче вече през деня . Т.е. Замести си вдички хранения . Кърмим се сутрин , вечер и нощем . Рядко денем и само ако не иска пюре . Притеснявам се дали му стига млякото ? В смисъл дали не го лишавам от най- полезното ? Дали да мъча да сменя 1то хрснене с кърмене пре деня ? Има ли някой в такава ситуация ? По колко пъти давате мляко на бебетата ?

# 688
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз не искам да спираме кърменето, веднъж защото нито аз нито детето сме готови за отбиване, отделно искам да пазя Сами през есенно-зимния период с моя имунитет. Също кърменето по време на въвеждане на глутена и след това, намалява вероятността от развиване на глутенова непоносимост.
От консултанката по кърмене знем, че е важна продължителността на кърменето, дори детето да не е изцали на кърме. Всеки допълнителен ден е плюс за него, тъй че ако самото дете не търси кърмене през деня, а само нощем, и сутрин и вечер няма проблем. Въпросът е да се чувствате добре в процеса.
Относно английския - има бебешки групи в Хелен Дерон. Учат думички, песни, играят. Бях разбрала, че приемат деца от година и половина, но гледам, че групата се води 0-3 години.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 802
Ние с Филип ще си се гледаме и другата година Heart Eyes майка ми работи и идва само уикендите да го разходи, а свекървата е като второ дете когато е на гости. Първоначално много й се дразнех, защото буквално не става от дивана и до такава степен не се занимава с него, че когато той реве на стола си до нея тя дори не го взима да го гушне ooooh!. седи и го гледа като телевизор...
Пробива вече първото зъбче! Най - накрая. бях започнала да се притеснявам. Филип вече и седи стабилно, но категорично не иска да лази.

Общи условия

Активация на акаунт