Искам да кажа ... (83)

  • 61 758
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как се качват, като няма търсене, поне тук. още не можем да продадем апартамента. Вярно, че кварталът е кофти...

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Как се качват, като няма търсене, поне тук. още не можем да продадем апартамента. Вярно, че кварталът е кофти...
ooooh! В Пловдив, забравих да кажа.

# 722
  • Мнения: 14 343
Дано и в Търново да е такава тенденцията с имотите, че се надяваме на висока пазарна оценка на жилището, което ще ипотекираме за къщата.... Заболява ме главата само като си помисля за цялата бюрокрация, която ни чака идната седмица. Да минава и да почвам да се терзая с ремонти и обзавеждане...

# 723
  • Мнения: 6 721
В Бургас за 2 год. цените са скочили с 10 хил евро, има търсене, предлагане-не.

Хайде и тук да пиша за сините сливи Mr. GreenРешила съм сладко да правя, изпробвана рецепта някой да сподели Grinning

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Първо ми кажи делят ли им се костилките на тия сливи?

# 725
  • Мнения: 7 690
Добро утро!

Вчера беше изключително смотан ден.
Скрит текст:
Трябваше да повикам майстор, който да смени двата реотана на готварската печка, да закачи един полилей и да сложи един аспиратор. Още по-телефона ми каза, че нямало да успее да свърши всичко в един ден и че ще остане работа и за днес. Добре, нищо съмнително не видях, пък и какво ли разбирам аз от ремонт на печки или слагане на аспиратори, че да знам колко време е нужно.
 Идва човекът и се започна един малък ад. Този възрастен мъж не спира да мели. Ама не-спи-ра! Изобщо не те чува какво му казваш докато говори той, продължава  да повтаря едно и също поне 6 пъти и после преминава към друга тема.

- Да, да, сега ще видим печката, дай да видим кой реотан не работи, защото може да не работи само единият, но може да не работят и двата, но ще е лошо ако не работят и трите, защото ще сменяме и трите в такъв случай. Я, я включи градусите на фурната 250, на 250 ги включи, включи ги на 250...
- ... включих ги вече.
- ... да, включи ги, включи ги, на 250 ги включи за да видим кой реотан сега не работи - горният ли, долният ли, лъчистият ли, защото може да не работи само единият, но и двата може да не работят, само дано не са повредени и трите. Включи ли ги на 250, градусите на 250 сложи ги ли?
- Да!!
- Добре, хайде сега да видим като се включени кой реотан ще работи, понеже може...
- ... да работи само горния, но може...
- ...  да работи само единият, но е възможно да не работят и двата, обаче...
- ... ако не работят и трите...
- ... да не работят и трите и ще сменяме всички реотани.

Така... докато 30 минути ме държа да му включвам градусите понеже той явно не може сам и ми надуваше главата с неспирното боботене за горен, долен и лъчист реотан, видовете реотани, всички магазини в радиус 700км, в които мога да намеря реотани, откъде ще ги смени, с каква форма и цвят са, какви са им функциите и още, и още, накрая преминахме към аспиратора. Монологът му и моите нервни включвания ще ги спестя, защото представляваха още 40 минути. За полилея - пак.
Оставих му ключовете и му казах, че ще му се обадя по-късно, а ако той има нужда от нещо нека ми звънне.

 След 6(шест!) часа му звъня да го проверя накъде е, защото имам спешна работа и ще пътувам извън града.
- Елате след 15 минути, ще съм готов.

Нищо подобно. Още 30минути ме държа да му включвам градусите на фурната ( не знам кой му ги е включвал докато е бил сам) и да бръщолеви без да си поеме дъх за глупости, които грам не ме вълнуват.
 Оглеждам стаята и виждам, че полилеят не е сложен, а аспираторът стои тъжно на мястото, на което го оставих преди часове. Заклевам се, че го чувах как ми шепти "Не ме оставяй с тоя!!!". На всичкото отгоре пичът е сменил един-единствен реотан, защото "време не остана."
 Главата ми вече гърми, не издържам на този безкраен монолог, закъснявам, нищо не е свършено, а продължават да ме тормозят да им включвам градусите. Питам през зъби колко му дължа, едва сдържайки се да не го навра в печката и да включа горния и лъчист реотан на макс и да го оставя заключен вътре.

- А, ами каквото сме се разбрали за днес.
- Нищо не сме разбирали за днес, затова те питам.
- Вие ми оставихте пари за материалите, значи сега трябва да дадете само за труда за днес.
- Колко?
- Колкото сме се разбрали.
- НИЩО НЕ СМЕ РАЗБИРАЛИ!!!
- Ами 65лв.

Олюлях се, но се чувам да казвам "65лв труд за 6 часово сменяне на ЕДИН реотан, без да си пипнал полилея и аспиратора?! 65 лв за един реотан, за днес?!
Дадох му 65лв, казах му да млъква, да си тръгва, защото вече закъснявам с един час заради простотиите му и че утре не само няма да се обадя да си довърши работата, но и лично ще се погрижа целия квартал да разбере какъв измамник и кожудер е.
Тарикат иначе, разбира се, че няма да може да свърши всичко днес. Колко по-изгодно е днес да ми вземе 65лв, утре да ми вземе 65лв, че и за по-следващия ден ако си остави работа - още 65лв. Малоумник.

По-рано през деня развеждам баба ми из 200 мебелни магазина за да си хареса и купи диван. След няколко часово моткане най-накрая поръчва един и се прибираме. Питам я дали разбра кога точно ще й го доставят, при което получавам отговор "Няма значение, не ми харесва."
Защо, за Бога, го купи щом не ти харесва?! Аз съм я била накарала...

За капак ми се наложи да се сблъскам за първи път с HR и телефонно интервю. Имах чувството, че отговарям на въпроси от лексикон за 5-клас. Всичко трябваше да подкрепя с примери или реални ситуации. Накрая ме питаха под какъв минимум заплата не искам да падам. След като отговорих ме помолиха да уточня дали е бруто или нето и по инерция изстрелвам бруто  doh
Какво бруто, мамка му, то остана една мижава сума след това бруто, а това прави много лошо впечатление. Невероятно невежа грешка, която нямаше как да поправя. След това и тест за интелигентност за време трябваше да решавам по мейл, като последните въпроси вече ме опетлаха жестоко.
Страшно ме е яд, позицията беше за голяма и утвърдена компания, работното време беше перфектно, почивките също, имах командировки... прецаках се и цяла вечер не успях да спя от яд.

Ох... А днес сагата с полилея и аспиратора продължава. Утре тръгвам за морето, защото в противен случай, че организирам масово клане. Заклевам се.

# 726
  • До морето
  • Мнения: 7 123
Как се качват, като няма търсене, поне тук. още не можем да продадем апартамента. Вярно, че кварталът е кофти...
ooooh! В Пловдив, забравих да кажа.

Във Варна пък май последните години няма движение. След резкия спад през 2010, посре се вдигнаха малко и сега не мърдат. Друг е въпросът, че се предлагат само кутийки и всичко, което е с ПВЦ дограма се води лукс имот  ooooh!

# 727
  • Мнения: 3 609
Добро утро!

Спах до към 11.30, което за мен е направо невероятно!!! Книжката е Парижкият апартамент, но не четох много, защото висях във форума. 😂 Днес трябва да си оправя балкончето, да изхвърля почти всички цветя, защото са изгорели, да измия.. Наканила съм се да чета листовките и правилника, отлагам от няколко години, пословична станах. Мъжа ми само ме дразни, решила съм да не му казвам и да ида на изпита (курса два пъти вече съм минавала 😂). Дано няма давност, че декември приключих кормуването, все отлагам да мина листовки, от мързел. Сега искам тайно да ги мина и да ида на моя да му плясна книжката под носа.
Вечерта сме на барбекю при приятелка, на нова къща. Ще ходя до мол Парадайз, мисля че там долу имаше един магазин с приягни неща за дома и градината, Мучо нещо си.
Апартаментите в София са доста по-скъпи сега, откакто като взех моя преди 3-4 годино

# 728
  • Мнения: 22 473
Нетърпима жега е при нас, на слънце ти се изпича мозъка.

Антигона, голямо прецакване е това. Друг път наемай проверени майстори и никаква работа "на ден".

Имаше ли момичета от Варна тук?
За РД на щерката ще сме на Св.Константин и Елена. Искаше ми се да поръчам някаква мини торта или мъфини, за да има на какво да духне свещички. Ако може да препоръчате добра сладкарница, или частно лице...

# 729
  • До морето
  • Мнения: 7 123
Сесили, кога е РД? Бих ти препоръчала https://m.facebook.com/profile.php?id=1651390641790444 Малка сладкарничка, момичето сега набира скорост, но е много добра.
Руми, как е малката? Минаха ри кошмарите?

# 730
  • Мнения: 4 188
Аз бих заложил на Неделя, имат сладкарница на бул. Варненчик.

# 731
  • София
  • Мнения: 4 328
Искам да кажа, че изтървах цялата тема Simple Smile
чакам следващата.

# 732
  • До морето
  • Мнения: 7 123
На Неделя никога и по никакъв повод не бих заложила  Stop

# 733
  • Мнения: 4 188
На Неделя никога и по никакъв повод не бих заложила  Stop
Защо newsm78 Черната Неделя ни е любима. Правят я само по поръчка. Поръчвал съм в СФ и са ми я пращали в стереопорна кутия по автобус или превозвач до морето на датата. Мноу сладки торти.

# 734
  • Мнения: 5 374
На Неделя никога и по никакъв повод не бих заложила  Stop
Защо newsm78 Черната Неделя ни е любима. Правят я само по поръчка. Поръчвал съм в СФ и са ми я пращали в стереопорна кутия по автобус или превозвач до морето на датата. Мноу сладки торти.
Shocked
Без хладилен транспорт? В кой сезон?
Една известна сладкарка така праща тортите от София до Пловдив, с личния си автомобил ooooh!. Въпреки зимния период, краят на ноември, не мисля, че е редно така да се превозва подобен род храна. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт