Изпит пред ДАИ

  • 1 574
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
 Добър ден,изпитът ми наближава и има една подробност която ме притеснява,това са пешеходците.По принцип винаги ги пускам когато пешеходната пътека е маркирана обаче не мога да разбера това "продължение на тротоар" какво точно е.Питам защото знам че ако не пропуснеш пешеходец те късат,обаче имаше един случай по време на кормуването в който спрях да пропусна пешеходец и инструктора ми каза че ако бях на изпита са щели да ме скъсат.Затова ако може някой да ми ги обясни.Начертах ситуацията която ме притеснява и да ми кажете дали трябва да пропусна пешеходеца
П.С:Пешеходната пътека не е очертана с пътна маркировка

# 1
  • София
  • Мнения: 4 548
Според мен в нарисуваната ситуация не трябва да го пускаш, защото пешеходецът тръгва перпендикулярно на тротоара, на който е. Тротоарът продължава нагоре, а не в посоката на пресичане. Ако примерно е на ъгъла отдясно на теб и иска да пресече нагоре, а ти завиваш надясно, или ти си направо, а той пресича пред теб, трябва да го пропуснеш. Имам някакъв спомен, че дори и с пешеходна пътека, пешеходецът трябва да е стъпил на платното, за да е длъжен шофьора да го пропусне.

# 2
  • Мнения: 1 610
Аз не виждам да има пешеходна пътека тук.
Сори, при тези условия/от дадената- не спирам . МАЧКАМ ...  newsm01

Спирам само  пред пешеходно пътека, независимо от кой тип е.  Peace

Има въпроси, които просто се наизустяват, няма начин да ги запомниш, защото са по логиката на ДАЙ, не по логиката на шофьора!  Laughing
Чети листовките, а неясното записвай и обсъждай с инструктора...
  
Повечето от шофьорите са добри на пътя, но лоши учители ... Peace

# 3
  • Мнения: 960
И на мен ми предстои изпит, но след месец.
Инструкторът ни учи да намаляваме преди пешеходна, очертана пътека, с готовност за спиране.
Пропускам, ако са стъпили на нея и когато се готвят да пресекат. Т.е. ,когато те се оглеждат дали могат да преминат. Когато чакат да пресекат по " продължението на тротоара" не спираш, но когато вече той е тръгнал няма как да минеш през него.Спираш.
Това за продължението важи в листовките. Но не може да пропускаш всеки, който се озърта да пресече на нерегламентирани места.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 460
Според мен в нарисуваната ситуация не трябва да го пускаш, защото пешеходецът тръгва перпендикулярно на тротоара, на който е. Тротоарът продължава нагоре, а не в посоката на пресичане. Ако примерно е на ъгъла отдясно на теб и иска да пресече нагоре, а ти завиваш надясно, или ти си направо, а той пресича пред теб, трябва да го пропуснеш. Имам някакъв спомен, че дори и с пешеходна пътека, пешеходецът трябва да е стъпил на платното, за да е длъжен шофьора да го пропусне.

И аз мисля, че в тази ситуация не си длъжен/на да го пропуснеш.  Peace За продължение на тротоара се счита като пешеходецът се движи направо и зада продължи движението си направо трябва да пресече пътното платно. Т.е. тогава трябва да го пропуснеш, независимо дали има очертана или не пешеходна пътека. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт