Моля,препоръчайте ми слънцезащитен крем за бебета!

  • 6 332
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз ползвам за детето си Бюбхен-добър е и е сравнително евтин 12 лв. а от по скъпите ти препоръчвам на Виши.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 326
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Имам в себе си една рекламка и на нея пише:
Представителство на SPIRING PHARMA AG, тел.: 02/ 968 18 61
Иначе фирмата е швейцарска, на снимките от рекламката не виждам спрей за съжаление. Цените ни ги знам.........

# 47
  • Мнения: 4 392
Благодаря на всички включили се мами!  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 085
А каква е цената на слънцепредпазните кремове на Мустела 50 и 50+, че тук в нашия град само с предварителна поръчка, та да имам представа. .........

В аптеките Санита е 26 лв.
Аз ползвам Клоран SPF 30- малко трудно попива, но иначе съм доволна.

# 49
  • Мнения: 2 255
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Аз го взех миналото лято от Маймекс, цената му беше около 16 лева за 100 мл, но имам и за тази година, "след 2 морета"  hahaha

# 50
  • Мнения: 1 737
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни.

Това важи за слънцепредпазната козметика с химичен филтър, за това за бебетата до годинка правят специално козметика с минерален филтър. Такива са бебешките на Мустела, Клоран и Нивеа, но не всичките им кремове. Детските са с химичен филтър, а ако са с минерален изрично е упоменато, защото е екстра.  Grinning

На една лекция слушах за разликата в цифрире на филтрите. М/у по - ниските фактори - 2, 4, 8, 12, 20... имало голяма разлика, а след 30 - почти никаква в предпазването, т.е м/у 30, 40 и 50-ти фактор разликата била съвсем малка.

Аз ползвам Нивеа 30.

# 51
  • Мнения: 4 392
Този Дейлонг пък въобще не съм го виждала тук newsm78  Коя фирма го внася,знаете ли?Имат ли и спрейове? И какви са им цените?

Аз го взех миналото лято от Маймекс, цената му беше около 16 лева за 100 мл, но имам и за тази година, "след 2 морета"  hahaha

Трайността им обикновено е една година след отваряне на опаковката.Така ми казаха в аптеката.
Аз лично бих ти препоръчала само в краен случай да ползваш слънцезащитен крем, защото се оказва, че и те не са съвсем безвредни.

Това важи за слънцепредпазната козметика с химичен филтър, за това за бебетата до годинка правят специално козметика с минерален филтър. Такива са бебешките на Мустела, Клоран и Нивеа, но не всичките им кремове. Детските са с химичен филтър, а ако са с минерален изрично е упоменато, защото е екстра.  Grinning

На една лекция слушах за разликата в цифрире на филтрите. М/у по - ниските фактори - 2, 4, 8, 12, 20... имало голяма разлика, а след 30 - почти никаква в предпазването, т.е м/у 30, 40 и 50-ти фактор разликата била съвсем малка.

Аз ползвам Нивеа 30.

днес го видях този на Нивея.Лесно ли се нанася?Имаше и мляко,което се чудя дали не може да се ползва и за лицето.Питам,защото сега я мажа с Eucerin-а,но той се нанася трудно ,а момата е много шавлива... Laughing

# 52
Преди няколко дни купих AVENE 40 SPF. Много съм доволна. Не зацапва и се размазва добре. Детето го понася отлично. Явно е ефективен. След целодневна разходка из Южния Парк   Wink
Но ви съветвам да отидете в аптеките на Ремедиум например и да помолите за мостри преди да купите. Така ще прецените кое е най-добро за детето ви.

# 53
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Много полезна тема! Hug
И на нас ни предстои избор на кремче!
Някой знае ли къде има аптека, от която със сигурност да мога да взема мострички?

# 54
  • Мнения: 745
Аз съм много доволна от слънце защитния крем на ВИШИ 60 фактор както заведох детето на море така се върна без никакво потъмняване.

# 55
  • Мнения: 1 737
днес го видях този на Нивея.Лесно ли се нанася?Имаше и мляко,което се чудя дали не може да се ползва и за лицето.Питам,защото сега я мажа с Eucerin-а,но той се нанася трудно ,а момата е много шавлива... Laughing

Не е особено течен и се нанася трудничко, както и Мустелата. Със същата консистенция е. Могат да се ползват за лицето всички бебешки с минерални филтри. Има на Нивеа сън и детско мляко 25 фактор, което се нанася много лесно, но аз не го ползвам, защото е с химичен филтър.

Scarllet и elikaragyozova, може ли да погледнете и да ми кажете Awene 40 и Виши 60 с минерален филтър ли са? По колко мл. са? Ако не пише нищо, значи са с химичен. Търся си алтернатива в повече милилитри, за цялото тяло с минерален филтър, че с тези 50 мл, най много за 2-3 пъти да ми стигнат.

# 56
  • Мнения: 324
Момичета, кажете бебешката Nivea и Avene-то оставят ли бяло и кой от двата ще ми препоръчате.

Общи условия

Активация на акаунт