Съпруги на военнослужещи - 19

  • 55 428
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен! Момичета, имам един въпрос към вас. Която желае, нека да отговори. Питането ми е вие как се сдобивате с карти за почивка-море или планина? Ние сега за първи път ползвахме такава и се сдобих с нея много трудно-звънях по телефона на агенцията по ВПД, дни наред не вдигаха. Буквално в последния момент в началото на юни вдигнаха и ми предложиха само тази оферта за "Маяк" и за Сарафово. Вие как процедирате? Ходите ли на място или по телефона? Ако отида аз на място да се редя в агенцията, ще ми разрешат ли на мен или трябва да отиде лично мъжа ми, понеже той е военния? ВЪобще като цяло как се случват нещата при вас? Ако имате време, ще съм ви благодарна да споделите. Приятна неделя! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 503
Здравейте и от мен! Момичета, имам един въпрос към вас. Която желае, нека да отговори. Питането ми е вие как се сдобивате с карти за почивка-море или планина? Ние сега за първи път ползвахме такава и се сдобих с нея много трудно-звънях по телефона на агенцията по ВПД, дни наред не вдигаха. Буквално в последния момент в началото на юни вдигнаха и ми предложиха само тази оферта за "Маяк" и за Сарафово. Вие как процедирате? Ходите ли на място или по телефона? Ако отида аз на място да се редя в агенцията, ще ми разрешат ли на мен или трябва да отиде лично мъжа ми, понеже той е военния? ВЪобще като цяло как се случват нещата при вас? Ако имате време, ще съм ви благодарна да споделите. Приятна неделя! Simple Smile
Здравей,
ти май не беше от София нали. Питам защото ако трябва да идваш до тук за карта трябва да си намериш къде да спиш 2-3 вечери. За да отидеш ти а не мъжът ти трябва да знаеш ЕГН-та на цялото семейство, да покажеш семейното ти положение с военослужещия (ако нямаш брак с него адресна регистрация че живеете на един адрес). За по телефона вече знаеш как става. Мидля че така се процедира ако искаш да се наредиш на опашка за карта пред х. Шипка или другите пунктове за раздаване.

# 32
  • Мнения: 42
Ni_kito , благодаря за информацията. Не съм от София, от Пазарджик съм. Има Агенция по ВПД в Пловдив и щом може и аз да отида, вместо мъжа ми, за следващият път ще знам. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 412
АВГУСТ
Дошъл е август, гръмовержецът бушува
и капки тежки се препъват в праг
горещ. В омарата на лятната обувка
лъчите чезнат към небето пак.
Презря кайсията от тленности копнежни,
неслучен порив в опустял клепач.
И сладост динена във вените бледнее,
кърви по залез хоризонтът в плач.
Скъси часовникът минутите небрежни,
но пари в кожата сърцат щурец,
разбрал за струните на пясъчното време,
засвирва тихо от сърце смирен.
Морето августовско все шепти
с вълни, обгърнало света с мечти.
Sanvali



# 34
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Привет,  мацки,  вече от търновска територия!
Честит ни нов летен месец 😃
 Вчера на свечеряване се прибрах от морето и днес със скок в службата - наряд съм - както се казва "от плажа-в камуфлажа"
Хайде сега отчет от "Адмирал":
Не отивам в базата,  още повече в курорта, за пръв път... Много добре знаех какво ме очаква и като настаняване, и като хранене, и като условия...Не бих казала, че съм разочарована. Всичко си е същото 😃, малко поостаряло 😃. Бяхме настанени в двустаен апартамент - предверие с гардероб, баня с вана,  една стая с разтегателен диван, две маси, бюро с тв на него, хладилник тип мини-бар, един стол, тераса към тази стая... От нея с плъзгаща врата се влиза в друга стая със спалня, две нощни шкафчета и едно нормално легло. Ширината на стаята е колкото е дълга спалнята, пътечката пред нея е точно една стъпка 41 номер 😃. Въпреки това мисля, че спокойно се настаняват 4 човека,  2 възрастни с 2 големи деца. В банята има диспенсер с течен сапун, леген.. На терасата сушилник. Всеки ден влизаха (умишлено пиша влизаха,  а не чистеха) чистачки и оставяха тоалетна хартия и изхвърляха боклука. Набързо явно замитаха основната стая,  в другите помещения не отчетох дейността им Simple Smile. Смениха един път спалното бельо и кърпите за 10 нощувки. Храната - няма голям избор (всичко е една разновидност) , но е вкусна. Закуската - стандартна - сирене,  салам, яйце, банички, кифлички, мюсли, мляко, чай, кафе. Обяд - винаги имаше един вид супа (много вкусни) и таратор...ястия 2-3...един плод(сини сливи, праскови, 2-3 дни диня)  и сладолед. Салата - домати,  краставици, зеле. Вечеря - скара, домати,  краставици, за десерт - сладки или някакъв домашен сладкиш, понякога и плодове. На обяд и вечеря почти винаги имаше пържени картофи. На обяд и вечеря няма напитки,  може от рецепцията да си купиш кола или вода или бира кенче, на нормални цени. Като цяло нямам оплаквания от храната,  беше вкусно и само на обед ти слагат от основното,  но не е пб да си вземеш още. Абе все едно си ядях в стола на работа 😃
Басейните са добре - малкия с горещата вода го почистват един път на смяна - последната вечер преди да е дошла новата смяна..В големия басейн водата е с темп 26 гр.- на мен ми бе студена, чист е. Плаж - мръсно и нагъчкано, има отвратителни мушички из въздуха, които не ти дават мира, нищо, че си добре епилирана Simple Smile. Водата мръсна и с много водорасли. Най-близката и съответно най-евтина платена зона е: 6 лв. чадър,  5 лв. шезлонг. Пред Азалия и към Слънчев ден е по-скъпо.
Лятното кино в района на Адмирал работи. Има две прожекции на вечер (до към 23-24ч. продължават) Не сме ходили. Който се интересува предварително да погледне за цени и програма в нета -казва се Лятно кино Варна.
Ресторантът пред Флагман е на народни цени все още. Не съм ползвала Спа-то във Флагман,  но и там цените са си същите..
Срещу входа на Флагман и до Адмирал има хранителен магазин на нормални цени с кафе машина. Вечер след разходката, преди да влезем в Адмирал, сядахме на едно заведение до този хранителен магазин, Да Винчи Гардън - на хубави миди по мичурински Simple Smile (10.50 лв 😃) и бяло винце, има голяма детска площадка и хубава гръцка музика за фон...На рождения ми ден ходихме в "Копитото" - едно от заведенията с нестинари. Програмата им е интересна, има народни, цигански танци преди нестинарите,  но певицата им не може да пее 😃.Тропнахме и някое друго хорце 😃. Цените не са високи за такъв тип заведение в курорт.
Хареса ми почивката като цяло, реално нямам оплаквания, защото нямах и очаквания,  както казах,  знаех с какво ще се сбъскам ...  
За сравнение с Турция не ме питайте - съвсем ми се засили мнението, че нашият туризъм и обслужване са на светлинни години назад - и това не е мнението ми заради нашите бази.. Все пак виждам (и сега, и предни години, не само в Конст и Елена, и по скъпи хотели) какъв е плажът ни, морето ни, курортите ни, обслужването по заведенията ни...
Ако имате въпроси - питайте! Ще отговоря на драго сърце!
Пращам ви горещи целувки от слънчево Търново!  

Последна редакция: пн, 01 авг 2016, 16:17 от AIR

# 35
  • Мнения: 136
Запис и от мен в темата, че май съм ви поизпуснала  Sad

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Момичета, чета ви, но нещо не ми се пише ...

 Hug за всички

# 37
  • Мнения: 2 183
Дунди, съболезнования и от мен :*

На всички, които съм пропуснала да поздравя - малко на патерички - да сте живи и здрави и много щастливи!!

Записвам се  и аз в новата тема  Hug Hug

# 38
  • Мнения: 1 605
Добро утро,чета ви ,но не ми остава много време да пиша-каката е във ваканция и сега съм с двете,денят минава като миг
 Hug ви

# 39
  • София
  • Мнения: 2 659
Извинете за нахлуването. Моля спешно, ако някой има актуален телефон на ВПД Рибарица?!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 383
ВПД Рибарица-069/022301.
Здравейте момичета.Аз малко посред нощите,но откакто се върнахме от Рибарица и немога да вляза в ритъм,а и на всичко отгоре ММ е отпуска и от него немога да се добера до компа.Използвахме два дена да ходим на плаж,че от утре го дават да се разваля времето.Утре моите мъже смятат да ходят на кино по мъжки,че се надявам ако ми остане време да не пиша от телефона,а да седна и аз като бял човек.А сега гася лампите и пожелавам лека нощ на всички.

# 41
  • Мнения: 880
Добро утро, момичета!
Днес захладня навън, но утрото е слънчево. Посрещнах изгрева, много обичам тази част на деня.
При нас морето предстои, затова се наслаждавам на планината. Правим преходи с дъщеря ми - изкачихме се до Бъндеришките езера. В планината има повече хора, отколкото в града. Но това е радващо. А в събота и неделя няма къде да се паркира около хижа Вихрен.

Това е снимка на Дългото езеро. Много красиво място.
Желая ви прохладен ден! Hug Hug Hug

# 42
  • Мнения: 1 605
Добро утро,и за нас морето предстои,нооо до тогава използвам сутрините за разходка с децата.Днес и при нас е по-прохладно и ще си постоим навън до по-късно от другите дни.

# 43
  • Мнения: 136
Добро утро военни момичета!
Отдавна не съм ви поднасяла кафенце сутрин............
Заповядйате

Последни два работни дни....види се и моето моренце........... newsm44
Хубав ден дами!

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Минавам само да се обадя, че успешно се пребазирахме и вече сме на балкан ние Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт