от кога започнахте да давате пюрета

  • 8 282
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
EEE, хайде стига сте ме цитирали. До колкото си спомням темата беше за пюретата и аз между другото го вметнах това. Може и грешно да сте ме разбрали. Аз не съм против късното захранване. Не само ранното захранване води до алергии, затова казах, че не съм убедена. Има толкова много фактори да се развие алергия, че даже и късно да си захранил, то детето ако е предразположено, пак ще ги развие. Искам да подчертая обаче, че това си е само мое мнение и не претендирам то да е правилното. Peace

# 61
  • Мнения: 93
аз започнах да давам плодово от 3 навършени месеца и 4-5 дни и сок от ябълка и морков прясно изцеден давам до 60-70 гр. на ден както мислиш че е най-добре реши си ти !

# 62
  • Варна
  • Мнения: 634
Хайде и аз да се включа в темата,но по-скоро да ви искам съвет.Детето ми е на 3 месеца и 1 седмица.Прочетох доста за захранването и реших,че ще го захранвам късно-след 5-ти,6-ти месец.Но с нашето педи на глава не се излиза.Всеки път и казвам,че искам да го захраня късно,но тя не и не.Днес пак бяхме на консултация и ми каза да почвам плодово пюре.Нямало да му навреди.И че при нея имало деца ,които били захранени късно и не се развили добре.Не искам да се карам с нея,като цяло съм доволна,но с това захранване нещо не можем да се разберем.Има и нещо друго-мъжа ми е алергичен към доста неща,което означава че бебо е с наследствена обремененост и последното което искам да му докарам е алергии към някои храни.Няма да си го простя.И така де посъветвайте ме как да се разправям с нея,не ми се иска да я сменям,защото тя го е наблюдавала до сега.А и така като гледам педиатър привърженик на късното занранване май не се намира така лесно.Във Варна пък съвсем.Може въпросът ми да ви се стори глупав,но за мен е важно.
Благодаря предварително.

# 63
  • Мнения: 4 621
На 3 месеца и половина захраних с плодово пюре. Малката много го хареса, но като пробвах да дам зеленчуково след около месец не искаше Naughty

# 64
  • Мнения: 505
Аз захраних на 4,5 и до 5 навършени вече ядеше цяло пюренце. Чак сега ,като почнахме 7 месец давам месо. Ти решеваш кога да захраниш и няма никакво значение дали е на АМ или кърма. Млякото си остава най-важната храна.Може да изчакаш още месец  Peace

Общи условия

Активация на акаунт