Стеснение /стриктура, стеноза/ на уретрата

  • 12 199
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 711
Ехи, предполагам, че се слага къс стент, но докторите знаят най-добре... Споменаваш, че стеснението се вижда на снимки... Какво изследване са ти правили, за да го открият?

сега като не знам точно как се казва изследването, ще обяснявам малко като циганките от Господари на ефира Grinning Най-просто казано, изследването, при което откриха стеснението, беше с контрастно вещество - изследваше се проходимостта на каналите (не съм сигурна как се наричат точно, но надявам се ме разбирате). След известно време на профилактичен преглед пак ми потвърдиха стеснението при подобен тип изследване. Този път контрастното вещество ми го сложиха венозно като добавиха и някакво друго нещо, което пък обезводнява организма за да може да мине всичко през бъбреците, беше адски странно. Без да съм пила вода имах усещането, че... След това като се прибрах цял ден пишках (с извинение) едни огромни количества, все едно бях изпила 10л вода. Наистина много странно изследване, направо не знам откъде идваше тази течност.

Та така го откриха. Ще видим сега на изследванията дали не се е стеснило още повече, дано не е Sad

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Венозна урография.  Peace

# 17
  • Мнения: 711
Венозна урография.  Peace

Вероятно е така, не съм обърнала внимание как се нарича изследването. Хич ме няма с медицинските термини  Embarassed

# 18
  • Мнения: 7
Ехи, стискам палци резултатите от изследванията ти да са добри!  newsm10

# 19
  • Мнения: 711
Ще ги споделя като разбера. Имам малко проблеми със здравните си осигуровки сега, защото някой не си е свършил работата и още не ми е активиран плана, но веднъж реши ли се това недоразумение, отивам на уролог  Wink Благодаря  Hug

# 20
  • Мнения: 711
Ехооо, как сте момичета  bouquet Най-сетне се наканих да отида на уролог, за щастие нямам камък. За стеснението не сме правили изследвания, тъй като на рентгена бъбреците изглеждаха нормално, а докторът не искаше да ме облъчва излишно. Дори обмисля да разредим прегледите на веднъж на две години, но аз бих била по-спокойна ако ходя всяка година  newsm78

Оплаках му се, че постоянно ми ми се пишка и като количество е малко, направиха ми цитоскопия и там няма нередности. Диагнозата беше свръхактивен пикучен мехур и се прибрах с една торба хапчета за цял месец. Хич не искам да ги започвам, чудя се на червената боровинка. Някой има ли опити с нея?

# 21
  • Мнения: 7
Здравей, Йоана!

Аз не знам много за свръхактивния пикочен мехур, но съм чувала, че не се лекувал и бил на психологическа основа. Аз не съм съгласна с това твърдение и според мен лекарите когато поставят такава диагноза, го правят, защото не могат да разберат какъв е проблемът. Скоро една лекарка и на мен ми каза същото, но аз не вярвам, друг доктор ми каза, че има вероятност да са полипи след като му разказах какво усещам, но в момента не мога да се изследвам понеже боледувам от друго. Аз те съветвам да потърсиш второ мнение. Относно червената боровинка, аз съм я пила при цистит - тя и другите билки като мечо грозде и златна пръчица облекчават симптомите при цистит, не знам дали биха помогнали при твоите неразположения.

# 22
  • Мнения: 711
Хапчетата така си стоят. И аз мисля, че донякъде всичко е в главата. Няколко вечери подред нарочно не отивам до тоалетна след като съм легнала, заспивам си, гледам да мисля за други неща, чак на сутринта отивам. Преди това ставах и посред нощ. А малко след като посетих уролога си, погледнах, че онлайн са ми публикували резултатите от урината. Естествено, отворих Гугъл да видя кое какво значи и това беше огромна грешка. Адски много се притесних, пишеше страшни неща и идните няколко дни бях психически нестабилна  и адски изнервена. Е не по веднъж, а по два пъти ставах нощем до тоалетна. Сега ще пробвам да си тренирам психиката и оттам се надявам и посещенията да намалеят. Ще пия червена боровинка. Общо взето от всичко по малко.

Относно посещението на друг специалист... не съм особено обнадеждена. Какво по-раазлично ще направи? Може би ще ми предпише други хапчета. Започвам да си мисля, че или имам лека форма на хроничен цистит, или неизлекуван цистит.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт