Моля дайте ми съвет /лоша влагалищна миризма/

  • 1 837
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
бременна съм в 8 месец имам лоша миризма от долу,ползвам всеки месец полижинакс за бялото течение но миризмата си остава не ми помагат тея свещички,краката ми са по дебели и се опират един в друг изпотявам се отдолу незнам на това ли да се дължи,моля дайте ми съвет

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 13:10 от bubanka

# 1
  • Мнения: 19 687
А МБ правила ли си? Или си си самоназначила всеки месец Полижинакс?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Ами идете при АГ, който Ви следи! При бременност не е много хубаво да се правят експерименти още повече със свещички.   Naughty

# 3
  • Мнения: 112
Еми тя генеколожката ми каза всеки месец да ги слагам това правя но не помага изобщо

# 4
  • София
  • Мнения: 1 626
Кажете, че не помага или идете на друг АГ - тези работи не са за игнориране преди раждане.
А що се отнася до краката - не би трябвало напълняването да има нещо общо с миризмата

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Гинеколог е казал всеки месец да слагаш един и същ антибиотик? Без изследвания, без нищо, ей така всеки месец да си го слагаш, така ли? Просто отказвам да повярвам. Пълен абсурд, най-малкото с огромна вероятност си завъдила гъбички и положението се влошава все повече и повече с всяка следваща доза АБ, от друга - ако е имало бактерии са станали резистентни. МБ пускала ли си някога, за целия период на бременността?

# 6
  • Мнения: 112
права сте ще се консултирам и с друг лекар,помислих си за краката понеже нали между чаталите се изпотявам и замирисва си мисля а след тоалетна се бърша хубаво не е от там проблема мисля

# 7
  • София
  • Мнения: 1 626
Течение ако има не е от изпотяване - а със свещичките става по-зле.
Антибиотиците предизвикват гъбички, а не ги лекуват !  Naughty

# 8
  • Мнения: 112
Гинеколог е казал всеки месец да слагаш един и същ антибиотик? Без изследвания, без нищо, ей така всеки месец да си го слагаш, така ли? Просто отказвам да повярвам. Пълен абсурд, най-малкото с огромна вероятност си завъдила гъбички и положението се влошава все повече и повече с всяка следваща доза АБ, от друга - ако е имало бактерии са станали резистентни. МБ пускала ли си някога, за целия период на бременността?
еми парвите 4 месеца ми взема кръв и урина и ми ги предписа след това миналия месец пак ми взема кръв и урина и ме пита дали ги ползвам още казах и да и тя каза нали да продължавам,обаче усещам от няколко дена че е повишена миризмата от долу и реших да попитам първо тук кой какво може да ме посъветва

# 9
  • Мнения: 19 687
Кръв и урина не е МБ. Трябва да се вземе секрет от влагалище.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ох, цитонамазка и микробиология са съвсем различни неща... Каква е тая гинеколожка, аз съм в шок как те лекува... Отиди на читав лекар, това, което правиш е игра със здравето.

# 11
  • Мнения: 19 687
Ирена, цитонамазката пак не е МБ Peace Освен, ако не е била комбинирана. А дори и да е била, един път за целия период на бременност, при условие, че все още имаш оплаквания, не е достатъчен.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 626
Цитонамазка (РАР - тест) - цитологично изследване на материал взет от маточната шийка (от външната и част и от цервикалния канал). Резултатите РАР-I и РАР-II се смятат за нормални, всички други налагат допълнителен преглед и изследване (прави се за да се установи риска или наличието на рак на шийката на матката)

Микробиологично изследване на вагинален и цервикален секрет- взима се влагалищен секрет ,който се изследва микроскопски.  за да се провери дали има наличие на бактерии,гъбички и трихомонади.Извършват се посявки за съответните причинители на възпалението и при положителна находка се прави антибиограма. (прави се за да се установят различни инфекции: гъбични,бактериални и т.н)

На теб е нужно да се направи ВТОРОТО

# 13
  • Мнения: 2
Пуска се МБ, за съжаление в днешно време е добре да се посещават поне двама Аг!

Общи условия

Активация на акаунт