Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 81 939
  • 729
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 179
Arwen88, привет твоето включване ми напомни да отбележа, че Максим има рожден ден днес. Чакам с нетърпение да ги гледам отново през пролетта

# 541
  • Мнения: 1 488
Arwen88, привет твоето включване ми напомни да отбележа, че Максим има рожден ден днес. Чакам с нетърпение да ги гледам отново през пролетта
Не знаех, че днес му е рождения ден, значи не случайно се включвам точно днес сред вас! bouquet

# 542
  • MJF
  • Мнения: 8 606
Ой , вярно. Макс с кръгъл юбилей при това. Разбрах че е коментирал по руския еврспорт някои танци от ГП.  Laughing представям си как ги е "подредил".
Да е зрав и целите им познания с Албена и талант чакам търпеливо да приложат , вложат в нови фигуристи.

# 543
  • София
  • Мнения: 179
Аз на дърти години се уча на модерни техники, правих първия си гиф, но за мен тази подръжка на Пени и Никлас си заслужава, дано се отвори

 

# 544
  • MJF
  • Мнения: 8 606
При мен се отвори. Мда, една от новите поддръжки този сезон , които впечатляват. Въобще има не малко такива които смятам от тук нататък като ги видя да ги изкоментирам , че иначе съм забравана а не са една и две  Blush .


Orser, students deal with unforeseen circumstances
Fondue delight: Grand Prix arrives in Grenoble

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 08:22 от Шошулчо

# 545
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Не знам, леко съм разочарована. Обичам класическа музика, ама ми идва мноооого в повече.
Установих, че ако Боричев не коментира, натискам вълшебния бутон mute. Без значение кой го замества.
Честито бебе на Боричев.
Черните лебеди в началото ми дойдоха твърде много, през цялото време си мислех за теб Шошулчо.
При мъжете от давна не виждам хореография. Скокове, скокове и пак скокове. Сори ама все пак е и пързаляне.
Надявах се Габриела и Гийом да покажат нещо различно. Класика, класика и пак класика. Да уникални, нежни, ефирни носещи се над леда, но ..... едно и също вече енти сезон.
Определено ми липсват Албена и Макс. Все нещо ново, различно. Разглезиха ни.
Жените, май ново няма да има този сезон. Но ще следя четирите години след олимпиадата. Тогава ще стане интересно.
Спортните, добре че се озаптисаха с четворните.

# 546
  • София
  • Мнения: 179
Тъкмо мислех да ви пиша, че си позволих петъчно следобедно в офиса да гледам дамите и щях да споделям колко добре тръгна съзтезанието и Загитова взе че изненада. Много нервна при скоковете, особено след грешката на първия, имам чувството, че не завърши и ротациите на последния пирует, аз бих я наказала за него, но ще видим съдиите. Не ми харесва този "лебед" няма втората част, която е силната музика е без съдържание, само скокове, и пачките ме дразнят при нея.
По-скоро тя става жертва на недоволството ми към децата при жените от страна на Русия и Япония. Но... Юна Ширайва ми хареса много, презентира си програмата, май всичко ми хареса в нея. Много се зарадвах на добрите изпълнения на Полина и Мае, защото имат нужда от тях, а при Никол Шот се вижда сериозен напредък. Чакам с интерес втора група.
- - -
Относно писаното от Азарея за четоврните при двойките, нека почакаме финала и тогава да се радваме, като дойдат сериозните сблъсъци, в сериите на Гран при медалистите (особено в таниц и двойки) са ясни предварително

# 547
  • София
  • Мнения: 179
След силното начало очаквах малко повече от фаворитките.
Лорин Лекавелие мога да я гледам цял ден, тя постепенно става все по-стабилна, много ми хареса и програмата и визията й, но към нея очакванията ми са по-малки.
Михара - японският вариант на Загитова според мен, с по-добра горна част на тялото, но... не ми беше в музиката, не беше нито бърза, нито остра.
Турсинбаева почвам да свиквам да я гледам (добре е, че Орсър е на линия и, че майка й пак е на диванчето), все пак за нея важи писаното за рускини и японки.
Розовият лебед Сотскова ми е фаворитка от младите рускини, изобщо не е за тази музика, костюм, програма - нищо от "езерото" не видях. Тя е малко пръчка (не искам да я обидя) и мисля, че може да бъде много интересна и оригинална, дано я видим различна следващия сезон.
На Озмънд тази кратка мога да я гледам 10 пъти един след друг и всеки път ще й се възщищавам, перфектна хореография, всеки детайл си е на мястото, и когато имаме тази половинка, състезателката може да си позволи някоя друга дрешка в половинката със скоковете.
И голямата ми мъка Туктамишева. Не й отива да е последна. Много жалко за скоковата драма. Някъде преди време когато тъкмо влизаше в жени заедно със Сотникова бях чела че Лиза е като "сираче" в руския отбор - с най-смотани костюми като от втора употреба, с тъпи програми. Това беше преди повече от 5 години и жалкото е в това отношения нещата за нея не се промениха, нищо че стана световна шампионка.

# 548
  • София
  • Мнения: 179
Мислите ли, че е възможно да не видим Альона на Олимпиадата.
Тук ако  има някой с немски да помогне, но доколкото разбрах Бруно се е явил на тест по немски и ако не го изкара няма да има следващ шанс.

# 549
  • MJF
  • Мнения: 8 606
Аз съм готова с кратките дами но по ред  Simple Smile.
Азарея , лебеди, лебеди  на килограм направо  Laughing. Но не съм доволна  Blush. Резултата ми с лебедите е 1,5 / ..... загубих им бройката. Имам предвид че въпреки общия им брой аз до тук харесвам лебед и половина- целия лебед е Ханю на галата в Москва- "стар" а половинката лебед за сега от "новите" са по нещо от Загитова и по нещо от съвсем малкото показано от Погорилая.  Blush . Имам и комичен лебед за разнообразие - Озмонд, по друг начин не мога да гледам нейното творение  Wink. Ю -Джан чакам да се редактират с краткия си лебед. .........
Ето какво слушаме този сезон - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Eqtn-wRT_5mxwtBHmkfQJnBG … dit#gid=179095169

Venyan, за немския и Бруно всички стискаме палци на резултата . Ех, този немски бе  Mr. Green. Ама и те като ги слушам "на диванчето"- предимно на английски бърборят екипа им  Whistling- где немския, где френсия .....  ooooh!

Venyan,  Hug . Ама колко приятно е така човек като прочете обстоен и компетентен обзор. Да му се прииска да се включи с впечатления.

Но преди това не мога да пропусна френските креативи  Joy. Колко врати на полето имаме? Аз виждам 1 -  за всичко. Плюс теснотията наоколо и ........ K&C зоната с трите седалки на стълби и  ooooh! фон. Френска му работа напълно  Naughty Peace
За кратките дами :
Мда и аз доволна от Полина и Мае. Предвид всичко до тук от тях и при тях. Полина такава пораснала още на първия ѝ старт на фин-трофи- специфично-интересна гледка. Същата/предишната Полина като маниери , пързаляне но визуално доста пораснала. Мда , не им е лесно  на високите  Confused. А Мае така с настроение мина кратката пред родна публика.
Шот е приятна гледка, жалко за  скока и падането. Шираива днес с ден за пързаляне , с право sb и от мен силно браво, а и така старт след старт на часова разлика. Музиката ѝ на волната ми хареса, не я чувам често във фигурното а принципно произведението ми е от любимите. Дано и волната се получи по -добре от преди седмица.
Загитова да не би да расте?! Палци на волната. Уфф колко преса на дези девойки на руски терен, просто се уморявам само като се сетя, да спра сега. За програмата ясно че и аз съм на това мнение то от свръзки няма кислород направо. То като се пробвам да гледам самата хореография от началото на сезона си съчиних направо либрето  Laughing- в общи линии един малък, тийн- лебед пред няколко фази на настроението- баш като тийн. Абе не е смешно  Close.
Мда, след втората група измърморих " ех, колко лесно свиква човек с хубавото". Имам предвид че някак си свикнах да гледам предимно стабилни дами до тук а сега воала .... много вълнения ми докараха и ме умориха а уж кратките гледам. Да се вземат в ръце до утре дано.
Лорин- с полухумор пиша  Peace- от нея не чакам повече от едно стабилно изпълнение в сезон- така че добре че не е до тук. Така е с  Лекавелие ситуацията за голяма моя жалост. А какъв приятен за гледане фигурист е  без пустите скокове. И двете ѝ програми ѝ отиват.  И тя умело и с френски шарм ги изпълнява.
Михара ми идеше да ѝ дам кафе и да преместя бортика. Къде е Михара от първия ѝ старт в сезона ?!  Confused фен съм ѝ и се ядосвам.
Елизабет борец днес - браво как се прегрупира и до края след първата и голяма грешка в самото начало се събра на мига и взе правилни бързи решения и програмата като презентация повече не пострада. Туй е опит.
Сотскова с любимите ѝ розови тоалети   Simple Smile, какво да се прави и така ще гледам, не съм розовофен  Simple Smile просто. Този път изпълнението имаше други силни страни в сравнение с тези от първия ѝ старт. Мързи ме сега да ровя но оценката ѝ като sb нещо ме изненада и то силно. Но пък и не помня много де. Е тук лебед нямаме а валс. Само подробност е че е от "Лебедово езеро". Озмънд този път с право без sb.
Лиза- върна или по-точно пробва 3A на кратката. Тази драма я видахме при Нагасу в Москва. Не че ги сравнявам двете фигуристки а самия факт. За програмите и сие и аз съм на това мнение- пълна каша. И не знам кой  по -напред и кой най- вече да критикувам. Талант и .........  Confused, а колко потенциал.
Днес най ми хареса изпълнениято на Шираива и сега като се вгледах в таблицата , тя е първа по техника. Значи голямо браво днес на нея - хем първа по техника , хем презентация на ниво за мен.

Последна редакция: пт, 17 ное 2017, 20:25 от Шошулчо

# 550
  • София
  • Мнения: 179
Шоши, темата с френските неволи точно навреме си я почнала.
Дано оправят скоро системата

# 551
  • София
  • Мнения: 179
При спортните за мен номер 1 са Ванеса и Морган, великолепни програми вече втори сезон. Разбира се повод за яд, че толкова време загубиха в непостоянство. Тарасова и Морозов не може да не ги обича човек , такива сладури са (не знам дали съм ви разказвала преди галата на Европейското миналата година се разхождаха за ръчичка и той й носеше дамската чанта), нона мен музикално кратката миналия сезон ми харесваше повече.
Браво на Никол и Матео, днес много добре (за Матео не знам дали също съм писала, но на живо е много красив, макар че не съм го виждала с тази модерна прическа, тук вметвам, че Михал Брезина ме изненада с нея)
За Любов и Дилън голямо браво след това чакане, тази програма им отива. Похвалите до тук, другите не заслужават. Все пак се зарадвах да видя Зоуи и Кристофър в Гран при. Age is just a number

# 552
  • София
  • Мнения: 27 223
Днес си направих следобед на фигурното, изгледах всичко. Като цяло съм доволен. Simple Smile
Утре ще си запиша волните, че съм на бач, ама не знам кога ще гледам.

Кейтлин е фантастична, има още толкова много резерви в тази кратка.
Жалко за Винсънт Жу. Дано се събере. Още вода в мелницата на тези (а тук мисля, че сме и ние), които са против толкова много четворни, които не само, че застрашават здравето на фигуристите, но и заради тях не можем да се насладим на истинската наслада на пързалянето.

# 553
  • София
  • Мнения: 27 223
Хави се завърна  Party
Фантастичен, ох колко ще липсва на Гран при финала. Без него и Ханю просто не е същото.
Жалко за Шома, но за него е важно да е в топ 3. А и нека грешките за всички да са на тези състезания, а на олимпиадата да видим най-доброто от всички. Simple Smile

# 554
  • MJF
  • Мнения: 8 606
Почвам да се чудя таз пързалка стандартни размери ли е  Whistling
Кратки танци
Lorenza ALESSANDRINI / Pierre SOUQUET с приятната и добре изпълнена поддръжка, реално sb, видях ги на финтрофи и Ница. Танцът е от "моите" - със стъпките анблок, харесва ми.
Абачкина -Торон- под наблюдение  Mr. Green- писах като бяхме в Пекин. Бурза и Шпилбанд са в роли от някой кинофилм  Joy
Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV - нова рокля- харесва ми танца и презентацията- от моята група  но останалото ........
Погребински-Бенуа- и те под наблюдение - и за тях писах в Пекин- и с по - горния дует са в една точка.
Лобода-Дрозд реално не sb, натрупаха грешки видни.
Степанова-Букин - без коментар. Трууудно преглъщам,  че са на трето място днес.
Charlene GUIGNARD - Marco FABBRI - и тук ефектна и добре изпълнена поддръжка. Ако зависеше от мен щяха да са твърдо пред горния дует но да не "паля" , че ще се  Close. С право не е sb, в Москва бяха  по-ударни.
Уивър-Поже - начало със суматоха  Whistling. Валидолно изпълнение се получи почти до финалната поддръжка. Ех тези туизли.
Пападакис-Сисерон- почвам да претръпвам за музиката и облеклото , особено като се снима предимно от не много близо, както е този път  Laughing. Абе напредвам. И тук разни видни неточности.
Чок-Бейтс- още гледам предимно Чок в това облекло и танца.
Нещо съдиите са станали много ларж с туизлите като цяло. Дуетите в горната част на таблицата - то люлеене то чудо на тоз елемент а в протокола идилия .  Tired

Аз карам на записи, бавно, с паузи  Blush. Спортните и мъжете за утре ми остават но резултати видях. Прочетох ви. Позитивите ме радват. Днес реално ден на грешките май. Може би е и заради планувани спадове на форма и от този род. Дано са за това а не от обострени травми и сие.

То френските неволи в последните години се натрупаха- то спонсора "избяга", то асансьори, то стълби към "диваните", то гълъби, то локви по леда , то онези шумни парижки ученици, за отменения етап да не се сещам ............



Общи условия

Активация на акаунт