въпрос относно грима за бременни

  • 1 556
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Понеже вече съм в 4 месец и досега съм си се гримирала както всяка нормална жена та искам да попитам дали може да продължавам да го правя.... В смисъл дали няма да навредя на плода след като самия фондьотен прониква в кожата ......мобе въпроса да е малко странен но.....

# 1
  • Мнения: 35 962
Мише, трябваше да се замислиш по въпроса за евентуалните щети от грима още докато бебеправехте, сега е вече късно
но не, бебето няма да се омаже с фдт, дори и молекулка няма да му кацне на нослето - спокойно се гримирай

# 2
  • Мнения: 711
Аз пък смятам, че не е редно да се използват химии по време на бременност. След като парабените се засичат в пробите урина, не мисля, че е много безопасно използването на козметика бъкана с какво ли не, вкл. парабени.

Пействам от статия в нета:

We suggest wearing makeup that doesn’t contain parabens or fragrances. Parabens are preservatives that have been linked to birth defects,  miscarriage and reproductive problems.
Източник http://www.thebump.com/a/makeup-ingredients-avoid-during-pregnancy

Също добър източник: http://www.fitpregnancy.com/gear/maternity-fashion/12-cosmetic-i … -during-pregnancy

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мишето алкохол пие, кара и прави ПТП в това състояние и се тревожи за книжката си само, а сега се е затюхкала за един грим. Да, бе. Я пак си помисли бременна ли си?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 114
Абе я най-добре направо спрете да дишате - толкова вредни газове има във въздуха... smile3538

# 5
  • Мнения: 711
Дишането е неизбежно, докато останалото е въпрос на личен избор  Peace

# 6
  • Мнения: 11 337
Хех, а не почвай толкова рано с престараването. Ако от сега стартираш с толкова нисък старт, като се роди бебето ще сте стерилизирали тапетите и изварили килимите.

# 7
  • София
  • Мнения: 30 142
Бременната жена е като всяка друга жена и не виждам причина, защо да не се гримира, епилира, боядисва т.е. да поддържа външния си вид. По същата логика спри да се къпеш с шампоан, балсам, сапун, душ гел + спри да се мажеш след баня и изкарай така цели 9м.
После пак не се гримирай, че фдт може да проникне в кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт