След депозитите накъде?

  • 115 698
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 41 580
Мен ме е страх сега да не ни готвят изненади и предновогодишно да не ни въведат еврото. Някой има ли информация по въпроса?

Чух от сигурен източник, че на 23.12. в 17,25 ще го въведат. Вземай мерки Joy

П.П. Знаеш ли какви са процедурите и от кого зависи да се въведе еврото?

# 121
  • Мнения: 25 835
Записвам се да ви чета, ще коментирам по късно. Peace

# 122
  • Мнения: 54 747
Лъки, привет! Hug
Хайде, коментирай! Peace

# 123
  • Мнения: 25 835
Лъки, привет! Hug
Хайде, коментирай! Peace
Здравей Хепи,
не съм прочела всичко по темата, но като цяло съм съгласна с повечето мнения. За жалост икономическата и политическата обстановка в страната ни не благоприятстват за стартиране на малък собствен бизнес, хората се страхуват да рискуват и са прави. Недвижимите имоти остават най сигурната инвестиция, поне за сега, дали и в близките 10 години ще остане така, само времето ще покаже. Много ми се иска да имам собствен бизнес, да влагам енергията си в нещо мое, но за съжаление не вярвам че ще просъществува , и най вероятно ще остана на загуба, за това и аз като теб инвестирам в апартаменти.
Добра инвестиция според мен е в образование, ако е късно за собствено то тогава в това на децата ви.
Другите земи, злата, фондове...вятър работа.

# 124
  • Мнения: 9 052
Апартаментите искат разходи по закупуване, поддръжка и също така са обвързващи с местополжение. В полза на собствен бизнес не би ли било да се купи офис/магазин/помещение в зависимост от бизнеса. Ако не се плаща наем би имало пове4е шансове за успех ? Или бъркам някъде в сметките ?
Аз не намерих смисъл в застраховките живот и подобни застраховки. Като гледам колко е висока инфлацията, където уж я няма не знам дали накрая сумата щее по-ниска или в пъти по-ниска .

# 125
  • Мнения: 25 835
Апартаментите искат разходи по закупуване, поддръжка и също така са обвързващи с местополжение. В полза на собствен бизнес не би ли било да се купи офис/магазин/помещение в зависимост от бизнеса. Ако не се плаща наем би имало пове4е шансове за успех ? Или бъркам някъде в сметките ?


Много правилно за апартаментите, че са обвързани с местоположение. Някой назад беше писал, че добра инвестиция епокупка на апартамент в развиващ се район например столицата. Аз живея на 500км от столицата, не мисля , че ако купя имот и го пусна под наем ще имам по добра печалба от колкото ако е в моя град.

Относно бизнеса, зависи от типа бизнес. Най голямата грешка на хората заделили някой лев, е да се хвърлят в бизнес който не познават от първа ръка, а чули че някой си прави пари по този начин. Има тънкости които се научават с опита. Не съм сядала да смятам, ако имам помещението с колко ми се увеличават шансовете. Наблюдавах някои мои бивши колеги, започнаха собствен бизнес и не успяха. Накратко, лесни пари няма.

# 126
  • Мнения: 9 052
Моите сметки са, че ако иксаш бизнес и ти трябва помещение , а и имаш пари да купуваш помещение, то е по-ефективно да се закупи такова за бизнеса ... вместо да се купува още един апартамент и да се търси помещение за бизнеса под наем ... Но това са си мои сметки. И както каза в началото са тънкостите, ако през това време влизаш с наеми ... ще си под по-голям стрес ... отколкото ако си спокойна в началния период поне че не дължиш наем.
Защо е толкова маниакална тази инвестиция в апартаменти? Недвижимите собствености са в доста голям спектър.
А и самото придобиване на такива не е гаранция за инвестиция. Инвестиция е когато имаш нещо и можеш да си позволиш да го имаш. Т.е. то иска поддръжка и администрация. Трябва да имаш време и средства. Дори да го даваш под наем пак е ангажимент. Т.е. това занимание не се ли нарича рентнер? Ами то си изисква , както всек идруг бизнес. Не е като да зариеш жълтиците в гърнето под някой стра дънер Simple Smile ...

# 127
  • Мнения: 5 178
Мен ме е страх сега да не ни готвят изненади и предновогодишно да не ни въведат еврото. Някой има ли информация по въпроса?

Че кога са ни обещали да ни го въвеждат от 2017 г  newsm78
Какво евро, тя цялата мара втасала и евро ще въвеждаме..

Икономиката от ден на ден е все по-зле,  когато в една държава вместо в бизнес и производство се инвестира в депозити и НИ , значи нещо съвсем, съвсем не е наред.


So Lucky,  точно така е - лесни пари няма, но всички ги чакат  Mr. Green .. Извън темата изумена съм що народ си търка всяка сутрин късмета пред Лафката в квартала  newsm78.. Значи до толкова сме обезверени, че сал едната Свинска лотария ни е останала

# 128
  • Мнения: 9 052

Икономиката от ден на ден е все по-зле,  когато в една държава вместо в бизнес и производство се инвестира в депозити и НИ , значи нещо съвсем, съвсем не е наред.


Напротив. Депозитите са нещо нормално винаги ги е имало и би трябвало да са сигурни. Държава в която не са сигурни депозитите нещо нее наред ... Ама май половината свят е така от известно време . за жалост.

# 129
  • Мнения: 5 178

Икономиката от ден на ден е все по-зле,  когато в една държава вместо в бизнес и производство се инвестира в депозити и НИ , значи нещо съвсем, съвсем не е наред.


Напротив. Депозитите са нещо нормално винаги ги е имало и би трябвало да са сигурни. Държава в която не са сигурни депозитите нещо нее наред ... Ама май половината свят е така от известно време . за жалост.

Те депозитите са нормално нещо,  но не и в размерите, които достигнаха в момента ! Когато върви икономиката хората теглят кредитити и развиват бизнес, а не влагат всеки изкаран лев в депозит и да се кръстят и да се молят за идните дни !
В момента наблюдавам сериозен отлив и от НИ, може в София да вървят, но тук хората сякаш се приготвят за миграция и предпочитат парите кеш.
Е брокерчетата на НИ си мислеха, че като паднат съвсем лихвите ще има нечувани продажби .. ама нещо ги няма..

# 130
  • Мнения: 9 052
Не вибдам как се подготвят за миграция , като купиват недвижимости? Това говори за напъни за оставане ?
Какви продажби. Хората да не са идиоти. Или стоят и взимат недживимост или реновират нещо ... или пък взимат кеш и заминават ... Кой ще купува съмнителни неща при положение, 4е такава твърда форма като депозита разклатиха толкова много. Кой сега ще им повярва за каквото и да било друго?

# 131
  • Мнения: 5 178
Не вибдам как се подготвят за миграция , като купиват недвижимости? Това говори за напъни за оставане ?
Продажби поне около нас НЯМА, напротив на много добри имоти цената е свалена с 10-15% и пак НЯМА.

# 132
  • Мнения: 350
Изцяло съм съгласна с Вас.

# 133
  • Мнения: 2 478
Пари в банки дотолкова, доколкото да имаме бързо ликвидни, ако ни потрябват да теглим веднага и да разплащаме фирмени операции и други такива. Ако имаме късмета да имаме 100 000 дори 196 000 още по-добре, не в една банка и не в една сметка, а в 2-3 банки по 100 000 да кажем. Ако имаме повече пари отново няколко банки с по няколкото сметки в евро и долари, ненадвишаващи гарантираните от фонда 196 000. Покрай КТБ излезнаха доста неща и много милиони загубиха, както физически, така и юридически лица, поради недалновидност и лакомия. От излезлите списъци се вижда, че е имало и информирани хора с по 3,4 сметки по около и над 100 000 лв, които са си получили парите.
Ипотеки и потребителски оправдавам само при обстоятелството да си си навил вече на масрафа и да искаш разширение и диверсифиакция на бизнеса си, и ако не си намерил инвеститори, които да инвестират в бизнеса ти, т.е това да ти е инструмент за разтеж, който да ползваш сега, а не да се лишаваш заради него в бъдеще от много други неща.

Спестовните застраховки( няма да споменавам компании, за да не става реклама, познавам компаниите кой какво предлага, подводни какъни и т,н) са задължителна инвестиция. Твърдо "за" поради много причини. Една от грешките е да се гледа на полицата като какво ще внеса и взема накрая от началото на сключването, умножавайки вноските по срока и сравнявайки с гарантираната застрахователна сума, платима при падежиране, именно защото не се знае какво може да се случи утре. Застрахователят е в отговорност на цялата сума от довечера на внасяне на първата била разсрочена премия и тук се разпределя риск. Отлагателни париоди за заболяване има навсякъде два месеца поне. За злополука няма. Това не е благотворително дружество, въпреки че е основано на принцип на фонд със солидарен характер - обезщетения получават тези, на които се реализира риска или падежираща полица със спестовен характер.
За сега толкова да не ми става много дълъг поста и да отегчавам мамите;).

Лихвите по депозитете са почти отрицателни вече, но ще станат близките години, т.е ще плащаме, за да държим парите си на "сигурно" в банката, а не под дюшека. Спестовните застраховки(нискорисковите класическите) имаха много добра доходност периода 2008-2011, сега е 2-3% макс и то не при всички компании. Отново без да назовавам имена, някои от лидерите даже и не дават вече, но хората не го знаят.  Реалната доходност даже, ако задълбая ще е около и под 1%, защото разликата е техническата лихва(математическия резерв, свързан и с откупната стойност).

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 4 094
Краен срок за въвеждане на отрицателна лихва в България е Декември 2016. В момента е въведена само за банките и затова е тази истерия с размера на депозитите.
Краен срок за еврозоната пак последно мисля, че беше края на 2016 при изпълнени критерии от наша страна, дано да греша.

Общи условия

Активация на акаунт