След депозитите накъде?

  • 115 564
  • 770
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 052
И аз съм на мнение , 4е ако нещо не се ползва не е добре да се затварят пари в него.
Имам познати, които имат някакви наследствени земи, лозя и пр. Ами първо дадоха лозята да ги обработват и останаха без тях, та и беуз колците ... сега имат ливада. Апартаменти и сторежи в София., Вярно е безумие. Ей сега се прибираме от там, ами стари апартаменти и стари къщи за голям ремонт се продават колкото на камари, само където не виждам някой да се е засилил да купува. Сторежите обезобразяват кварсталите и натоварват улиците. Интересно ми е защо дават разре8ително да се строи, преди да са направили една инвентаризация на жилищтния фонд да се види защо толкова има необитаеми жилища в София и да се направи някакъв  план.
България , бедна била, ами вилни зони къде ли не, всеки с по няколко жилища , къща на село, вила незнам къде .... Нива незнам къде ама пустее, и т.н. ... И на върха на това строят като умопобъркани блок4ета по градинките ????

# 241
  • София
  • Мнения: 4 192
Винаги съм се чудила на цени от порядъка над 7-800 лв. за декар за масовата 4-та категория. Ако добивът на пшеница (за пример) е средно 420 кг. за декар, а изкупната цена - около 230 лв., то приходите са около 97 лв. Арендаторите плащат или 100-на кг в натура (което сваля приходите, защото сами трябва да си я продавате) - което е около 23 лв. или плащат 10-15% от приходите, което прави около 10-15 лв. Средно приемаме 15 лв. на декар. При 800 лв. цена това са около 1.9% доходност при 0-ва ликвидност. Таксите и комисионните при покупкопродажба, другите косвени разходи няма да ги броя. Тази инвестиция ми изглежда добра само ако имам огромни сиви доходи, които някак трябва да изпера. Но реално това са едни заровени пари....
Дори при описаните от теб условия пак има 2% възвращаемост, обаче реално нещата не са така. Има европейски фондове, субсидии и какво ли още не. Арендатори в Добрич стигнаха до 110 лева рента на декар. А докато всички си продавват наследствените ниви едни други хора ги изкупуват масово. Аз в живота си съм го разбрала - масата никога не е по-умна от определени хора Sunglasses

# 242
  • Мнения: 41 045
Винаги съм се чудила на цени от порядъка над 7-800 лв. за декар за масовата 4-та категория. Ако добивът на пшеница (за пример) е средно 420 кг. за декар, а изкупната цена - около 230 лв., то приходите са около 97 лв. Арендаторите плащат или 100-на кг в натура (което сваля приходите, защото сами трябва да си я продавате) - което е около 23 лв. или плащат 10-15% от приходите, което прави около 10-15 лв. Средно приемаме 15 лв. на декар. При 800 лв. цена това са около 1.9% доходност при 0-ва ликвидност. Таксите и комисионните при покупкопродажба, другите косвени разходи няма да ги броя. Тази инвестиция ми изглежда добра само ако имам огромни сиви доходи, които някак трябва да изпера. Но реално това са едни заровени пари....

Ликвидността съвсем не е нулева, поне в момента. Арендаторите веднага купуват ако им се предложи. Освен това няма данъци и 2% доходност е по-добре от хич. От друга страна земята си седи, не иска хляб и сол и цената и тихо и кротко се вдига с времето. Та земята си остава добро допълнение към портфейла, както и инвестиционното злато например - не толкова за печалба, колкото за подсигуряване и диверсификация.

# 243
  • Мнения: 54 492
Някой запознат ли е с това?

# 244
  • Мнения: 2 478
Прочете ли последния ред в червеничкото? Би ли правила инвестиция, в която дори номинала не ти е гарантиран? За гаранционен фонд също дума не може да става. Какво остава за презастраховане и прехвърляне на риска за гаранция на трета страна. Парите ти били в Люксембург. Ходи ги следи...
Това с разсрочените вноски да ги разправят на друг. Винаги еднократното носи по-добра доходност.
Най-добрият вариант е - еднокрано, без такси на входа и изхода и по всяко време да може да си дръпнеш номинала, ако нещо не те кефи или ти потрябват, разбира се с 2,3% удръжка, без която не може, все пак са ти управлявали парите и плащали комисиони.
С последния ред плюха на уж добрата презентация и показват, че ще се работи на пирамидална структура и ще си бият камшика, ако искат, пък може и някаква част от вложените средства да върнат на вложителите, евентуално.
Така че няма ли ГАРАНТ на номинала не се захващай. Бих приел по-сериозно предложението, ако самата институция Шродер беше гарант на номинала заедно с държавата България, т.е клиентите да загубят парите си САМО при фалит на някоя от двете. Фалит, който никоя сериозна компания не иска и не цели.
А и сложили някаква кифла да ни "консултира', чак пък и мениджър я направили. На какво? На входящи обаждания?
Наслушали сме се и нагледали на такива инвестиции.

Последна редакция: сб, 07 яну 2017, 00:14 от FragranceFanatic

# 245
  • Мнения: 481
DeVa® здравей, за съжаление Карол затвориха офиса си в Пловдив лятото на 2016. Иначе са един от читавите БГ брокери(казват). Предложението е добро, подобни фондове има и в банка ДСК, само че са на ОТП. Таксичките не са никак ниски, но ако човек търси алтернатива на единия процент даван му в банка и облаган с данък може и да става особено ако нямаш цялата сума а ежемесечно от заплатата си превеждаш. Тези доходности разбира се са предполагаеми - утре Тръмп ще направи някоя глупост или Льо Пен ще накара Франция да напусне ЕС и пазарите могат да се сринат - всичко е възможно! Но къде извън банковия депозит няма риск?

 
FragranceFanatic, би ли посочил 3-4 алтернативи на депозитите които дават(или са дали през последните години) над 5% доход и са с ГАРАНТИРАН НОМИНАЛ??? Няма вече сигурно скъпи дами и господа и високия доход и правенето на големи пари винаги са свързани с повече риск!

# 246
  • Мнения: 54 492
Да, прочетох червеното.
И е ОК, че е написано достатъчно ясно.
Всеки решава дали си струва да рискува.

А ако е в БГ, някой дава ли ти гаранция за вложенията? Поне доколкото аз съм чела за такива фондове, не.
Така, че не виждам разлика.

kokopapa, здравей! Simple Smile

# 247
  • София
  • Мнения: 16 068
Единствената гаранция е ако сам си влагаш парите на борсата.
Нищо сложно няма.
Всеки брокер има и демо версия на платформата. Може да цъкаш там докато разбереш кое и как движи пазара.
После може да инвестираш - мин. сума е 200 лв или валутната равностойност.
Увеличението или зануляване на сметката ще зависи само от твоите решения.
Аз го правя отдавна, редовно. Доволна съм от постигнатото.
Има и доста места за обмяна на опит между трейдъри, понякога са полезни.

# 248
  • Мнения: 481
Единствената гаранция е ако сам си влагаш парите на борсата.
Нищо сложно няма.
Всеки брокер има и демо версия на платформата. Може да цъкаш там докато разбереш кое и как движи пазара.
После може да инвестираш - мин. сума е 200 лв или валутната равностойност.
Увеличението или зануляване на сметката ще зависи само от твоите решения.
Аз го правя отдавна, редовно. Доволна съм от постигнатото.
Има и доста места за обмяна на опит между трейдъри, понякога са полезни.

Aisha , здравей!
Казаното от теб не е съвсем вярно. На борсата няма никаква гаранция без значение ти сам или някой с опит от 10-15 години ти влага парите там. Казват че акциите на компанията Енемона преди 5-6год. са стрували 10лв, а сега са на ст-ст 2стотинки. Това че сама си влагаш париите не е гаранция че компанията която си избрала няма да фалира!
Няма такъв минимум от 200лв!!! Може и с 2лв да купиш акции(само трябва да имаш още не по-малко от 2лв за такси и комисионни)
Иначе за борсата поздравления! Радвам се че тук има такива хора. Ще се радвам да разкажеш малко повече от опита си в БГ или по света...

# 249
  • София
  • Мнения: 16 068
Рабоя в акционерно предприятие и съм наясно със скоковете на цената.
Не търгувам акции, а петрол, валути и рядко злато.
На дневна база, приключвам сделките всяка вечер.
Има загуби, но има и печаби. Всяка седмица си тегля  плюса, оставам пак малка сума.
Брокера е лицензиран, няма комисионни за моя вид търговия.
Ако за 1 год. от 300 лв ги направиш 3000 - малко ли е?
Има 10% ДОД,няма как да се скрие.

# 250
  • Мнения: 41 045
Прочете ли последния ред в червеничкото? Би ли правила инвестиция, в която дори номинала не ти е гарантиран? За гаранционен фонд също дума не може да става. Какво остава за презастраховане и прехвърляне на риска за гаранция на трета страна.

Всъщност това червеничкото са длъжни да го пишат по закон. И законът им забранява да обещават доходност. Но това важи за всяка инвестиция в акции, във фонд или други. Гаранция имаш само за банков влог, и рядко за някои специфични инвестиционни фондове. Там обаче имаш и таван на печалбата Wink Та всеки си избира.

Това беше по принцип, не вземам отношение по въпросния линк.

# 251
  • Мнения: 481
Здравейте форумци - притеснен съм!

В темите за инвестиране няма интерес, а снощи в темата за покупки на имоти и "да тегля ли ипотека?", гледам по 15-20 участника онлайн и то в 23:30часа. Народа лудна с тия жилища и с тия ипотеки!!! Вече всяка втора реклама по ТВ(след тези за превръзки и прахове) е за ипотека Simple Smile, даже по Нова ТВ от утре тръгва шоу - как да си купим дом.  Във форума има дами хвалещи се че теглят ипотека при 10% самоучастие и то купуват панели и ЕПК, защото другото им е скъпо!!!

Започвам да имам усещането че живея в държава в която панелните блокове падат ежедневно, а не ги санират! Че населението масово ражда по 3-4 деца, които не емигрират, а паразитиращото циганско малцинство се стапя от невиждан стерилитет! Че сирийците идват с крайна  цел нашата страна и се избиват за БГ гражданство и жилище. Че сме в държава в която населението се покачва всяка година със стотици хиляди и 2018г. ставаме 8млн. както иска другарката Нинова! Имам чувството, че София и Пловдив не са едни от най-замърсените градове в които зимата , като запалят кюмбетата дробовете на децата ни се пълнят с кроасани! Имам усещането, че инфраструктурата ни се е подобрила, че има места за паркиране на корем, че тротоарите не са надигнати от корените на дърветата и че велоалеите добиват вече соларна енергия, като в Холандия. Сякаш живеем в страна в която никога няма да бъдат наложени данъци върху земеделската земя и никога притежанието на 2 и 3 апартамента няма да стане данъчно бреме. Сякаш сме страна в която не важи правилото че имот трябва да се изплаща с 10годишни наема, че средно жилище в града в който живеем трябва да се купува с между 2-3 годишни заплати, така както е в цял свят от десетилетия. Е явно съм в рая!!!

Успех на собствениците - желая им вечни квартиранти и никакви ремонти, нещо често срещано в сметките на инвеститорите в НИ в нашата Родина!

Само  за инфо - ДСК РАСТЕЖ за 1м. от началото на годината ми носи +4% доход!

Последна редакция: нд, 29 яну 2017, 12:15 от kokopapa

# 252
  • Мнения: 9 052

В темите за инвестиране няма интерес, а снощи в темата за покупки на имоти и "да тегля ли ипотека?", гледам по 15-20 участника онлайн и то в 23:30часа. Народа лудна с тия жилища и с тия ипотеки!!! Вече всяка втора реклама по ТВ(след тези за превръзки и прахове) е за ипотека Simple Smile, даже по Нова ТВ от утре тръгва шоу - как да си купим дом.  Във форума има дами хвалещи се че теглят ипотека при 10% самоучастие и то купуват панели и ЕПК, защото другото им е скъпо!!!
 
дааа и банките се превръщат в най-големия наемодател ... Simple Smile

# 253
  • Мнения: 54 492
Аз срещам и такива, които без самоучастие купуват. Crazy

# 254
  • Мнения: 481
Аз срещам и такива, които без самоучастие купуват. Crazy

мда  и 2007 имаше такива! Желая им успех, ама нада ли!!!!

Общи условия

Активация на акаунт