След депозитите накъде?

  • 115 691
  • 770
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 41 543
Най-добре е ако се чувстваш подготвен в света на финансите да се оправяш сам, вместо друг да губи или печели с парите ти, но аз реших че искам да диверсифицирам риска.

Най-добре, ама ако имаш милиони. Щото с 1 000 или с 10 000 лева нямаш никаква тежест. Ма ти сам го казваш малко по-долу, нали? Wink

От там нататък си представи, че парите ти отиват в едно голямо протмоне, където има още 18млн.




... за мен няма логика в тази страна сега народа да се бие и надпреварва със стоп капаро за имоти, които не искаше да чуе и погледне преди 2-3години. Просто стадото се е втурнало към имотите до появяването на следващия черен лебед и следващите умни момчета които ще го острижат  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Отново преекспонираш за да си докажеш тезата Grinning  Малко хора са овце и се бият да купят по десет панелки. Но хората идват в София, женят се, раждат деца и им се налага да се нанесат в собствено/по-голямо жилище. И какво, да не го направят, понеже след 5 години можело цените да паднат? Нали знаеш обаче, че животът е това, което ни се случва докато правим планове за бъдещето? А за милионера Корейко чел ли си, дето само трупал пари и чакал да се върне капитализмът, че да си поживее? (И не дочакал естествено, а си останал с мизерията). Та въпросът с имотите е малко по-комплексен и повечето купувачи с (излишни) пари са доста претенциозни и купуват с някакъв план, а не се набутват с боклуци ей така, да има Laughing А ако някой го прави - ми винаги е имало будали, какво толкова.

# 316
  • Мнения: 350
Към Черна Станция:
Извинете, но хората освен, че се женят и раждат деца, също така и умират. България намалява средногодишно с 50'000 души. Ако приемем, че средната възраст е 75г., и хората са разпределени равномерно (а те не са - имаме много повече пенсионери от младежи и деца), то хората между 63 и 75 г. са около 16%. В София от 1500000 души следва в тази група да има около 240 хил. души. Ако допуснем, че половината са самотни старци, то те обитават около 160 хил. жилища. Тези 160 хил. жилища в следващите 10 г. ще останат празни поради смъртност. Това са средно по 16 хил. жилища на година, които ще натискат този пазар надолу или ще стоят празни без да носят нито лев доходност. Напротив, ще носят само разходи на собствениците си.

# 317
  • Мнения: 9 052
Към Черна Станция:
Извинете, но хората освен, че се женят и раждат деца, също така и умират. България намалява средногодишно с 50'000 души. Ако приемем, че средната възраст е 75г., и хората са разпределени равномерно (а те не са - имаме много повече пенсионери от младежи и деца), то хората между 63 и 75 г. са около 16%. В София от 1500000 души следва в тази група да има около 240 хил. души. Ако допуснем, че половината са самотни старци, то те обитават около 160 хил. жилища. Тези 160 хил. жилища в следващите 10 г. ще останат празни поради смъртност. Това са средно по 16 хил. жилища на година, които ще натискат този пазар надолу или ще стоят празни без да носят нито лев доходност. Напротив, ще носят само разходи на собствениците си.

Заради това е тази "паника" из цяла Европа да се надуват цените СЕГА. Да се стори СЕГА ... Вместо да се прегледа жил. фонд. В Германия има същите сметки, но ... те се пренебрегват. бизнеса и банките са важните . Банките се явяват най-големия " наемодател " с държат на хората жилищата с безумни ипотеки! И хората си мислят, 4е не живеят под наем. При изкуствено надути цени ...

# 318
  • Мнения: 41 543
Към Черна Станция:
Извинете, но хората освен, че се женят и раждат деца, също така и умират. България намалява средногодишно с 50'000 души. Ако приемем, че средната възраст е 75г., и хората са разпределени равномерно (а те не са - имаме много повече пенсионери от младежи и деца), то хората между 63 и 75 г. са около 16%. В София от 1500000 души следва в тази група да има около 240 хил. души. Ако допуснем, че половината са самотни старци, то те обитават около 160 хил. жилища. Тези 160 хил. жилища в следващите 10 г. ще останат празни поради смъртност. Това са средно по 16 хил. жилища на година, които ще натискат този пазар надолу или ще стоят празни без да носят нито лев доходност. Напротив, ще носят само разходи на собствениците си.

Аз почти не знам самотни старци. Щом някои умрат веднага се появяват наследници Mr. Green
Изобщо София расте, което значи, че умрелите се свръхкомпенсират от новородени и пришълци. Та поне за София още дълго време няма опасност. А след дългото време ще почнат да сдават багажа панелките и други съборетини.  та не виждам защо очаквате срив баш за София. Не виждам и защо спорим Twisted Evil  Ако ви утешава идеята, че купилите си имот сега са се минали аз нямам нищо против. Ако гроздето ви е кисело също не ме касае. Аз лично съм си купила само едно жилище за да живея в него и не се притеснявам. Ако реша да емигрирам на стари години и се наложи да го продам все пак на загуба няма да плача кой знае колко, защото алтернативата би била да съм живяла под наем в тясно, неудобно и несигурно жилище заради "нероден Петко". А и сумата на платените наеми сигурно ще надвишава загубата от продажбата.

Последна редакция: чт, 09 фев 2017, 16:02 от Черна станция

# 319
  • Мнения: 9 052
Да да .. ей така е. щом каза. Много добре ли4и в софия колко необитаеми апартаменти има по блоковете. И то не са в крайните квартали.

# 320
  • Мнения: 54 740
Пустеещите имоти няма да са в София и по-големите градове, а по селата. Тенденцията отдавна я има.

# 321
  • Мнения: 9 052
не е така. не е само там.

# 322
  • Мнения: 54 740
Да да .. ей така е. щом каза. Много добре ли4и в софия колко необитаеми апартаменти има по блоковете. И то не са в крайните квартали.
Има, защото не могат да се разберат наследниците. И майка ми изгубиха години с леля, докато склонят зет ми да се съгласи да продадат една къща на село.

# 323
  • Мнения: 350
В блка на родителите ми от 64 апартамента около 25 са празни, със собственици. Не е в София, но е в голям град. За мен е все тая дали някой ще си купи сега или не. Казвам само, че пазарът има две посоки, казвам също, че България се топи. Откъде ще я напълните още София, не знам. Ще гледаме в следващите 10 години, да е живот и здраве.

# 324
  • Мнения: 41 543
Да да .. ей така е. щом каза. Много добре ли4и в софия колко необитаеми апартаменти има по блоковете. И то не са в крайните квартали.

Аз си казах мнението, но (пак повтарям) не ми се спори. Щом смяташ, че да живееш в свой собствен дом не е нещо важно, живей под наем или с родителите си и чакай да спаднат цените. Впрочем от време оно в много от софийските жилища живеят съвместно по няколко поколения и всички от по-младите такива мечтаят да се отделят. Та и това е фактор - жилищният проблем никога не е бил решаван кардинално, че сега да почне да се появява излишък. 

# 325
  • Мнения: 9 052
... Откъде ще я напълните още София, не знам. Ще гледаме в следващите 10 години, да е живот и здраве.

Пълнят сега градинките и полянките ... там е парата. Бързи сторежи , високи цени пари за вси4ки. Другото е като шахматна дъска , но там е по-сложна работата и не се пе4ели толкова лесно.

# 326
  • Мнения: 350
... Откъде ще я напълните още София, не знам. Ще гледаме в следващите 10 години, да е живот и здраве.

Пълнят сега градинките и полянките ... там е парата. Бързи сторежи , високи цени пари за вси4ки. Другото е като шахматна дъска , но там е по-сложна работата и не се пе4ели толкова лесно.

Да, това е другото - кварталите приличат на арабски такива. Всяка градинка - под ножа, т.е. багера. Няма училища, няма болници, няма църкви, няма градинки, няма светлина. Лошото е, че дори да е имало - след Х години идва някой и осира всичко...

# 327
  • Мнения: 41 543
Да, това е другото - кварталите приличат на арабски такива. Всяка градинка - под ножа, т.е. багера. Няма училища, няма болници, няма църкви, няма градинки, няма светлина. Лошото е, че дори да е имало - след Х години идва някой и осира всичко...

И това е тенденциозно. Защо никой не ми е застроил парковете и градинките в центъра? Ми защото са точно паркове и градинки. А в Младост някакво петно си е записано в градоустройствения план като петно за строеж, но по някаква причина десетки години е останало като полянка. И когато идва законен собственик със законно разрешение за строеж се вдига бунт, че се била застройвала градинка #Crazy
Наскоро гледах и друго подобно - дълги години някакви виладжии или селяни си минавали през един имот за напряко и когато собственикът решил да строи и го оградил се вдигат на бунт и викат телевизията да направи репортаж за тази наглост - човекът да си загради своя имот #Crazy Ама на тях сега им било неудобно и трябвало да заобикалят ooooh!
Та толкова с нашата правова държава.

# 328
  • Мнения: 350
https://vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-6 … i-10-hana-6009004

От 11700 до 1500000 са все виладжии и селяни Simple Smile вие вероятно сте от тези граждани Simple Smile а Дружба и Младост са виладжии и селяни...

# 329
  • Мнения: 41 543
https://vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-6 … i-10-hana-6009004

От 11700 до 1500000 са все виладжии и селяни Simple Smile вие вероятно сте от тези граждани Simple Smile а Дружба и Младост са виладжии и селяни...

И защо се впрягаш, та даже и без причина?  Shocked

Младост си е Младост, за младост е единият казус, но онова за виладжиите и селяните си беше съвсем отделен случай в някакво село или предградие на София (Банкя, Кубратово или подобно). Та как да ги нарека? Дадох ги за пример и тях, защото и в двата казуса има нещо общо - с времето хората свикват с някакви облаги, макар да не им се полагат, и после когато им ги вземат скачат на бунт срещу "наглостта" на собственика на имота да се възползва от него.

П.П. Родена съм в София, и родителите ми са софиянци.

Общи условия

Активация на акаунт