След депозитите накъде?

  • 115 508
  • 770
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 16 036
Нали трябва да си заработи заплатката.
Ако трябва и от плажа ще дращи тук, дано се закачи рибка на кукичката.

# 631
  • Мнения: 25 742
Нали трябва да си заработи заплатката.
Ако трябва и от плажа ще дращи тук, дано се закачи рибка на кукичката.

Объркал е форума, затова го дразня.

# 632
  • София
  • Мнения: 16 036
а според мене е влязъл в новата версия на Мамата и се е потресъл.
Не е само той  hahaha

# 633
  • Мнения: 54 431
а според мене е влязъл в новата версия на Мамата и се е потресъл.
Не е само той  hahaha

Свиквайте!:sunglasses:
Няма друг начин.Simple Smile

Сега установих, че цветовете са различни за различните раздели. Innocent

# 634
  • София
  • Мнения: 4 714
а според мене е влязъл в новата версия на Мамата и се е потресъл.
Не е само той  hahaha

Свиквайте!:sunglasses:
Няма друг начин.Simple Smile

Сега установих, че цветовете са различни за различните раздели. Innocent

И аз влязох в новата версия. Е, такава глупост е трудно да се постигне... Браво!

# 635
  • Мнения: 888
Нали трябва да си заработи заплатката.
Ако трябва и от плажа ще дращи тук, дано се закачи рибка на кукичката.


То май никой не му вярва на любител - инвеститорските пориви...
Като си направих труда да видя портфейла на един от фондовете, в който твърди колко е голяма доходността , гледам привлечените средства все си стоят на нивото от старите му постове.
Явно е открил някаква "златна жила", която никой друг не е надушил.....GrinSmileSmiley

# 636
  • Мнения: 480
Нали трябва да си заработи заплатката.
Ако трябва и от плажа ще дращи тук, дано се закачи рибка на кукичката.


То май никой не му вярва на любител - инвеститорските пориви...
Като си направих труда да видя портфейла на един от фондовете, в който твърди колко е голяма доходността , гледам привлечените средства все си стоят на нивото от старите му постове.
Явно е открил някаква "златна жила", която никой друг не е надушил.....GrinSmileSmiley

Здравейте, мисля че грешите.
Средствата във инвестиционните фондове се увеличават ежеседмично и в момента доходността е доста прилична в сравнение с депозитите. Например във сайта на Иван Давидов може да видите за който фонд си искате, колко бързо нарастват вложените ср-ва за последната година и как се повишават цените на дяловете, а от там и доходността Wink

http://baud.bitballoon.com/#DF-DSK-Rastezh

Поздрави и успех!

# 637
  • Мнения: 480
Понеже не съм писал отдавна искам да се похваля особено на песимиста ЧС, как се е справила една от алтернативите ми на депозита от началото на 2017(за шест месеца), но понеже опцията за качване на снимки не работи ще ви сложа линк, който няма вяра да провери Wink
И така - от началото на годината акциите на най-синия чип на БФБ(както я наричат по медиите) фармацевтичната Софарма АД поскъпват с .... 57,68% + раздаден дивидент от 2,5%. Както се казва - честито на смелите, които не послушаха хейтърите Wink

http://www.infostock.bg/infostock/control/quotes/SFARM

п.п. а в старата версия май може да се качва


Последна редакция: сб, 15 юли 2017, 07:00 от kokopapa

# 638
  • Мнения: 480
И накрая, за тези които ще скучаят през дъждовния уикенд, две статии от блога на Мариян Йорданов - журналист в Инвестор.бг

"Този, който цял ден работи, няма време да печели пари" - Джон Рокфелер
http://zaparite.blogspot.bg/2015/02/blog-post.html

"Дали ставам по-богат или по-беден с всеки изхарчен лев?"
http://zaparite.blogspot.bg/2014/02/blog-post.html

Желая Ви слънчево лято и успешни инвестиции!

Последна редакция: сб, 15 юли 2017, 06:56 от kokopapa

# 639
  • Мнения: 54 431
Благодаря, kokopapa! Flowers RoseFlowers RoseFlowers Rose

Разбрах къде са отчетите. Simple Smile

Много забавно, цитат от едната статия :

"Продава се когато:

- е водеща статия в масови вестници

- има тема във forum.bg-mamma"

JoyJoyJoy

Последна редакция: сб, 15 юли 2017, 15:21 от DeVa®

# 640
  • Мнения: 68 649
Привет, момичета...и мъжове!
Следих темата до преди около месец-два, сега влизам с въпрос относно инвестиционен продукт $Евроинвест$ на ДЗИ и Сибанк.
 Понеже съм на Вие с банковите продукти Blush, моля за помощ. Доколкото разбирам се съчетават два продукта в едно-застраховка $Живот$ и някакво инвестиране. За инвестирането гаранции няма, но за застраховката има-там е гарантирано, че сумата, която е внесена първоначално, ще се възстанови в края на периода . Тогава инвестирането играе роля само за натрупване на евентуална допълнителна печалба към първоначалната сума ли?
Въпросът ми е гарантирана ли ми е сумата, която ще внеса, или не?

Стана малко объркано, извинявам се...

# 641
  • Мнения: 54 431
Специално за този продукт не знам нищо, но има подобни към всяка застрахователна компания. Ако искаш разгледай ги и сравни.
Аз бях питала в темата за подобна застраховка в Алианц, все още не съм я направила, точно защото не съм убедена, че ще си получа поне внесената сума. Доходността никой не може да ти я гарантира. Те са обвързани с инвестиционни фондове, а те пък се управляват от хора и зависят от техните субективни решения.

# 642
  • Мнения: 68 649
Лошото е, че не мога да попитам консултанта в банката, щот не му вЕрвам Stop ще ми каже всичко, само и само за да си продаде продукта.
Аз обичам черно на бяло всичко да си прочета, и сега подробно изчетох това, което ми дадоха като инфо от банката, но не съм на 100% наясно с всичко...ииии много се ядосвам така, като не разбирам нещо Crazy

Веднъж написали, че не гарантират вложението, но кое?!? Веднъж пък писали, че застрахователната сума си е гарантирана накрая. А де..
 Обяснявам си го, че това, което е внесено, си го получаваш накрая, а самата печалба е под въпрос по-скоро-може да я има, може и да я няма. Ако е така, съм ок...

Ще умувам още. И ако не ми стане ясно, ще се откажа.  Naughty На депозит поне едно е сигурно-че ще си получа накрая вложената сума.

Благодаря, Дева.. Peace

# 643
  • Мнения: 4 572
Застрахователната сума е това, което може да се получи, а това, което внасяш, е застрахователна премия. Ако изрично не пише, че ти гарантират цялата внесена сума (премия), то не ти гарантират, че ще вземеш това, което си дала. Обичайно получаваш поне толкова, ако няма някакви изключителни обстоятелства. Друг е въпросъ,че инфлацията ги изяжда. Говоря общо, не съм им чела общите условия Simple Smile

# 644
  • Мнения: 54 431
teta75,

Аз правя така - смятам си колко ще внеса.
Гледам си и застрахователната сума - тя не е същата като внесените средства. И ако е голяма разликата, ясно, че няма да се набутам.
Примерно, внесла съм за 15 години 7500 €, пък съм застрахована за 5000 €.
2000 € потенциална загуба. Защо?Rolling Eyes
Вярно, ако се гътна на втория ден, също ще ми дадат 5000€, без да съм внесла почти нищо. Ама те няма да са за мен, какво ще ме грее?Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт