След депозитите накъде?

  • 115 497
  • 770
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 480
Само  за инфо - ДСК РАСТЕЖ за 1м. от началото на годината ми носи +4% доход!

Мога ли пак да те попитам - колко пари си вложил в ДСК РАСТЕЖ? Май бяха 1000? Пак да попитам, ако бяха 100 000 или 500 000 щеше ли да си толкова спокоен за бъдещето? Whistling Аз лично разбирам какво говориш и не инвестирам в апартаменти, но и нямам намерение пряко или непряко да се обвързвам сериозно с БФБ.

Здравей, както и предния път, така и сега ще ти отговоря с радост.
Да сложих по 1000лв в няколко различни инструмента - в ДСК РАСТЕЖ вече са 1200лв(20% ръст). Нали се сещаш, че ако имах 100К или 500К нямаше да се питам с вас в тема от бг мама с име "След депозитите накъде?", а най-вероятно щях да знам какво да правя с тях, щом съм направил половин милион Wink. Вярвам че тук говорим хора нормални с депозити между 1 000-10 000лв, които бесни на таксите се чудят къде да ги преместят!
И да потретя все още не съжалявам за вложението си  - алтернативата бе да ги държа на депозит, където да ми удържат по 2лв месечно за обслужване, т.е. 24лв на година съм назад(което си е 2,4% ЗАГУБА), да не говорим че вече всяка банка е набуфкала и такси за теглене! Като добавим и данъка върху лихвите от депозита, то депозитите стават скъпа гавра за депозантите!

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 19:43 от kokopapa

# 271
  • Мнения: 480
kokopapa,  ако недай Боже минем под чуждо управление да не мислиш, че само земеделската земя ще е проблем, ами ако дойде нов 9.09.1944, какво ще стане с акциите от БФБ Simple Smile, а нова 1997г какво ще стане с депозитите ...
Всичко си има + и - , всеки си прави сметката.. Данък върху земята не чакайте още, сега първо ще спрат фондовете, там ще има едно клатене на цените и рентите, но няма да е кой знае какво, защото който е развил бизнес ( а не само проформа да лапа супсидии), ще продължи да си работи

Здравей донякъде си права, но до някъде. За мен анексирането на територия не е равносилно на заличаването на държава. За разлика от НИ и в частност земеделската земя - при катастрофичен сценарии просто собственика на актива няма шанс - какво ще направи ще каже на Бойко Борисов ами Ердоган ми взе 100дка около Хасково, компенсирайте ме със 100дка в Малинова долина или ще ги хвърли на рамо и ще бяга  - NO WAY!
Докато една компания, един бизнес по-скоро приемам като жив организъм. Една компания може да се адаптира към нови закони, правила и ситуации. Една компания може да смени централата си от Лондон във Берлин или като българската Спиди от България в Румъния, ето защо смятам че нещата са несравними!

# 272
  • Мнения: 54 420
Не мисля, че говорим за малки суми до 10 000лв.
Аз за такава сума не бих се кахърила, все трябват за нещо.

# 273
  • Мнения: 480
Не мисля, че говорим за малки суми до 10 000лв.
Аз за такава сума не бих се кахърила, все трябват за нещо.

здравей, ами продължавам да смятам че ако човек има 500 000лв на депозит, освен ако не ги е наследил или спечелил от лотария Simple Smile, би трябвало да има доста знания и идеи какво да прави с тях.

# 274
  • Мнения: 54 420
От 10 000 до 500 000 разликата е доста голяма. Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 фев 2017, 20:11 от DeVa®

# 275
  • Мнения: 40 914
Нали се сещаш, че ако имах 100К или 500К нямаше да се питам с вас в тема от бг мама с име "След депозитите накъде?", а най-вероятно щях да знам какво да правя с тях, щом съм направил половин милион Wink

Всъщност не е така. Предположи, че си добре платен наемник (мениджър, ИТ), или адвокат, или частен зъболекар или нещо друго. Тези хора си имат добри професии и с тях изкарват много пари, но не са финансисти и специалисти по инвестиране. Точно тези хора с по няколко стотин хилки, че и милион  се чудят най-много какво да с правят парите и къде да ги сложат. Да започнат частен бизнес не е опция за тях, защото с имат добър бизнес. Не могат и сами да си управляват парите, защото нямат нито време, нито опит. И баш те се пекат на най-гаден огън, защото имат достатъчно пари за да бъде тяхното загубване инфарктно събитие, а няма добри опции на пазара. И на тези хора ти рекламираш разни варианти, свързани с БФБ...

# 276
  • Мнения: 480
Момичета, захапахте ме - спирам докато ви мине.
Разбирам какво казвате - мисля че и вие ме разбрахте.
Нищо не рекламирам, защото нямам полза - не съм собственик на ДСК, само изказвам мнение и споделям какво опитвам като алтернатива, бих се радвал да чуя и вашите алтернативи. Тези които чух само ги сравнявам с избраните от мен.

# 277
  • Мнения: 54 420
Никой не казва, че си собственик на някоя банка.
Просто има значение за какви пари говорим.
Права е ЧС. Peace
Има много хора, добре платени, които не са наясно как да запазят парите си.

# 278
  • София
  • Мнения: 16 035

Има много хора, добре платени, които не са наясно как да запазят парите си.

Имам такива близки - чудят се.
Предлагат ми да увелича собствения си капитал на борсата и да им отчислявам част от печалбата. Щели да поемат целия данък, само да им снасям печалба. Ами като няма - какво правим?
Отказвам на момента - сложила съм там толкова, колкото съм прежалила.
От няколко места чувам за оферти към подобни хора - да си дадат авоарите, фирмата ще ги увеличава. То не се знае и фирма има ли, какви ги вършат. Гарантират 2% месечно, без данъци. Наясно съм, че е някаква далавера и повечето няма да си видят парите. Които са ми споделили се помъчих да ги спра, дано се откажат. Но колежка с гадже, пострадали от КГБ не ме послушаха. Ами каквото човек сам си направи ....

# 279
  • Мнения: 5 178
Кокопапа,  когато Румъния получава Южна Добруджа, половината земи на пра-дядо ми остават в Румъния,  и са си ги работили, само че са плащали данък на Румъния, а не на България.
Вчера гледах по тв научнопопулярен филм за китайците, как смятат да си осигуряват качествена храна-купуват земи в чужди държави и правят ферми, лозя
И къде са се преместили фабрикантите след 09.09, в лагерите,  затвора и тн

# 280
  • Мнения: 480
Черна станция привет, видях ги всичките зъболекари от делиормана и родопската яка накупиха апартаменти в едни мастодонт-мега комплекси извън Пловдив със китни имена ОАЗИС и ОРХИДЕЯ

witch with wings интересна информация - не знаех че има такива опции.

Aisha - малко не разбрах какво точно правиш? Даваш си парите на фирма, която ти обещава 2% на месец и ги върти на БФБ?

# 281
  • София
  • Мнения: 16 035
Кокопапа, аз нищо не правя.
Писах, че покрай мене има доста хора с пари. Та някакви ги ухажват да си дадат парите за уравление срещу уж сигурни 2% месечно.
Пробвам да ги възпра, да не го правят. Но не всеки слуша.
Нищо, студена, чешмяна вода има за всеки.
Като се чета в предния пост добре съм го обяснила.
Но служителите на ДСК фондовете  явно са избирани с конкурс за глупост.
Продължавай бодро да агитираш, не пречиш.

# 282
  • Мнения: 480
Кокопапа, аз нищо не правя.
Писах, че покрай мене има доста хора с пари. Та някакви ги ухажват да си дадат парите за уравление срещу уж сигурни 2% месечно.
Пробвам да ги възпра, да не го правят. Но не всеки слуша.
Нищо, студена, чешмяна вода има за всеки.
Като се чета в предния пост добре съм го обяснила.
Но служителите на ДСК фондовете  явно са избирани с конкурс за глупост.
Продължавай бодро да агитираш, не пречиш.


благодаря за уточнението, хубава вечер!

# 283
  • Мнения: 54 420
Айша, какво значи пострадали от КТБ? До 196 000 лв. ги изплатиха до стотинка. Ако са държали повече, никой не им е виновен.
Аз не съм пострадала.

# 284
  • Мнения: 54 420
Не мисля, че говорим за малки суми до 10 000лв.
Аз за такава сума не бих се кахърила, все трябват за нещо.

 Money

Искам да кажа, че не бих гонила доходност на такава сума. Не, че бих прежалила 10 000 лв.
А темата е точно за доходност.

Общи условия

Активация на акаунт