След депозитите накъде?

  • 115 482
  • 770
  •   2
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 4 192
Чакаме много голям цирк в най-скоро време, чудя се тогава пак ли ще пишеш в форума  Laughing

Една графика на стойността на парите в обръщение:

При 44 млрд в банките, още доста в инвестиции в нули и единици, кога ли ще дойде поредния рестарт на системата? Wink
Все пак минаха 20 години от опашките пред банките с чакане за кеш. А кешът ще свърши много, много бързо при такава рехава икономика,

# 466
  • Мнения: 40 905
60% доходност за 2 месеца! Тази доходност е равна на доходноста от 50годишен депозит или 20години да пребоядисваш и ремонтираш след квартиранти Simple Smile

http://m.profit.bg/kompanii/neveroyatno-no-fakt-dohodnost-ot-60- … 0-za-dva-mesetsa/

А после казваш, че в имотите имало балон, а?  Joy

Сега сериозно. Тези 60% доходност не са никаква реклама, а са сигнал за кеширане. Т.е. само глупак ще се качи на влака сега, когато балонът се е надул. Който си е напазарувал акции по-рано може да продава и да гърми шампанското. Който не си е купил може да псува и да се ядосва, но не мисля, че сега е моментът да се набутва и да компенсира. Нищо в българската икономика не предполага такъв растеж и той явно е изкуствен. И опитът сочи, че корекция ще има, само не се знае кога - може утре, може след година (когато ръстът стане 100%), но ще я има. И да се влиза сега в пазара е прекалено рисковано и затова от тази реклама няма смисъл.
Нали знаеш, че и в пирамидите първите печелят, а последните плащат сметката? Wink Е и сега според мен наближава моментът за сметката.

# 467
  • Мнения: 5 178
ЧС, той за да кешира трябва да намери на кого да шътне акциите и решил в женски форум да се пробва  Mr. Green

# 468
  • Мнения: 9 052
В какво ще се състои този рестарт? Някаква схема за самозащита има ли?

# 469
  • Мнения: 54 413
В какво ще се състои този рестарт? Някаква схема за самозащита има ли?

Ами инфлация не се очертава, освен с еврото нещо да ни прецакат или борда да падне? newsm78
Защита - да се влагат парите, а не да се държат в брой.

# 470
  • Мнения: 9 052
Има в момента много висока инфлация. Даже взеха да го споменават официално, но и да не го кажат се усеща в супермаркета (преди кафето, което взимах за 3,50 евро сега е 5,50 евро и това от януари насам), а и на пазара за жилища  Twisted Evil 

# 471
  • Мнения: 40 905
Има в момента много висока инфлация. Даже взеха да го споменават официално, но и да не го кажат се усеща в супермаркета (преди кафето, което взимах за 3,50 евро сега е 5,50 евро и това от януари насам), а и на пазара за жилища  Twisted Evil 

Има вече някаква, но съвсем не е такава. Жилищата може да поскъпват, ама колко ти е процентът на ново жилище в кошницата? А и кафето, което даваш за пример не е показателно само по себе си. Цената на кафето зависи от реколтата и конюнктурата, но не е показател за икономиката, а само за конкретния продукт. Догодина ако кафето поевтинее заради силна реколта това няма да значи, че имаме дефлация Grinning. Четох някъде, че някаква болест щяла да изтреби бананите. Ми те тогава ще поскъпнат десеторно, ама това не значи, че инфлацията ще е толкова, нали?
Всъщност да се появи лека инфлация е целта на Европейската банка и затова тя държи тези ниски лихви.

Акции винаги можеш да продадеш, то затова е борса - котировките на акциите са според това кой колко е готов да даде. А и той няма толкова акции, че да катурне даже нашата смешна борса.

# 472
  • Мнения: 54 413
Има в момента много висока инфлация. Даже взеха да го споменават официално, но и да не го кажат се усеща в супермаркета (преди кафето, което взимах за 3,50 евро сега е 5,50 евро и това от януари насам), а и на пазара за жилища  Twisted Evil  

Имах предвид хиперинфлация.

А освен това ти си в Германия, там не ви грози такава опасност от рестарт.

# 473
  • Мнения: 9 052
Дадох пример. Но има още: цени на строителни материали, ремонти, услуги ... В София например да ми сменят ципа на детско яке на 4 места ми искаха над 25 лева  Shocked    

А ето и какво пише Ханделсблат

Die Preise in Deutschland sind Februar so stark gestiegen wie seit fast fünf Jahren nicht mehr. Die Preise stiegen im Vergleich zum Vorjahr um 2,2 Prozent. Damit erhöht sich der Druck auf die EZB.

http://www.handelsblatt.com/politik/konjunktur/nachrichten/preis … ghi/19456802.html


Цените в Германия са

# 474
  • Мнения: 4
Аз ще инвестирам в инвестиционни фондове! Simple Smile

# 475
  • Мнения: 9 052
Аз ще инвестирам в инвестиционни фондове! Simple Smile
Да, ясно. С 4 те си мнения и това е едно от тях ... като пуснеш сканирана полицата си ще станат 5.

# 476
  • Мнения: 1 454
Точно днес ми предложиха инвестиционна застраховка.Имах такава преди 3-4 години, следих как се движи и я откупих след втората година с доста добра печалба, е имаше и комисионна , тогава 3% за компанията, удържаха ми я.Вложих парите си в ДПФ , мижава работа , точно моя не се движи добре. Чудя се да го изтегля и да го преместя в друг ДПФ или да направя инвестиционната застраховка, която ми предлагат в същата застрахователна  компания.Новият продукт е италиански ДЦК + eurosrox 50/ще чета да се информирам/, на падеж достигнатата от индекса печалба се удвоява,гарантирана главница на 10 тата година, все пак са ДЦК.

# 477
  • София
  • Мнения: 4 192
Рестарт имах предвид по нашенски.
Валутните бордове не навсякъде са успешни, някъде не издържат. Цеко Минев решава че му писва борбата със зелените и фалира една от най-големите банки, и без това се говори, че е наблъскана само с рискови и със свързани активи. Тогава почват едни опашки пред нея, хората които си държат парите в други банки и те почват да теглят и изведнъж канчето се изпразва. За да овладеят ситуацията държавата обявява, че затваря банките за неопределен период и настава адската паника по всички клонове на икономиката. Пада валутния борд и оттам следва хиперинфлация и левът губи стойността си. В крайна сметка потърпевши са вложителите с 44 млрд. Е, да, фалират няколко банки, ама те не са много оригинални, а само дъщерни дружества на банките майки.
Обикновеният вложител никога не е на печалба в дългосрочен план, независими дали става въпрос за банки, фондове и други финансови активи.
Изказвам лично мнение, не задължавам никого с него и не претендирам за вярност.  Peace

# 478
  • Мнения: 40 905
Борд не пада точно така, както си го представяш Grinning Бордът има достатъчно обезпечение за да си функционира каквато и паника да настане, защото идеята на борда е просто зад всеки лев в обръщение да стои "на склад" в БНБ половин евро.  И доколкото знам еврата са към 30% повече от нужното. Т.е. бордът пречи да се печатат пари както и хрумне на БНБ/държавата. И толкова. Ако банките фалират това няма да увеличи парите в обръщение, че да се срути бордът.
Бордът може да падне само със закон по зла воля на достатъчен брой депутати, но не и автоматично от самосебеси. Но се съмнявам, че ще се намерят такива, защото ползата ще е само за малък брой кредитни милионери (а и те може да не намажат, защото банките вече не са прости и са се подсигурили срещу валутен риск), но за останалите ще е тотално сгромолясване. Ефектът ще е като Гърция да изостави еврото и да приеме драхмата. Имам предвид, че Гърция може да си мисли, че би и било по-добре без евро, а със старата драхма и много вероятно е така, но едно е никога да не си въвеждал еврото, друго е да излезеш от него. С борда е същото - ако излезем от борда ще настана такава паника, такова теглене на пари и обръщане във валута, такава инфлация, че държавата ще се скапе.

# 479
  • София
  • Мнения: 4 192
Абсолютно съм съгласна.
Но в обръщение има 13 млрд лева, а в банките седят 44 млрд на депозити. Какво ще стане при паника и хората да си поискат кеша? На държавата ще й излезне в пъти по-евтино да не се намесва при паника  Wink

Общи условия

Активация на акаунт