Клуб на анонимните хипохондрички

  • 79 109
  • 804
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 383
Мен днес ме заболя дясната сливица и една тревога ме е свила. 5 дена съм добре с това гърло и се започва. Сега съм решила че може би имам онази трибуквената болест на гърлото от цигарите. Като става въпрос за цигари ги намалих до 4-5 дневно. Съвсем скоро се надявам да ги махна.

Друго да ви попитам. Вие бихте ли повярвали ако ваш бивш партньор ви каже че се е тествал за болести но няма как черно на бяло да се видят изследванията. На мен ми казаха че са се изследвали но аз нещо не хващам вяра.

# 46
  • Мнения: 267
Момичета, да ни е честита новата тема и без много оплаквания да сме Simple Smile 💖

# 47
  • Мнения: 11 380
Благодаря ти отново,Дорис!  Hug
На 25 съм,след раждането ми изписаха противозачатъчни,но се чувствах зле от тях и ги спрях без консултация.Сега се чудя дали не направих грешка...
Иначе пия всякакви витамини и минерали,този месец поне цикъла дойде на датата,на която трябваше да дойде.Търся причина за зацапването,защото започна от 7 дни преди месеци,а сега вече 16  Confused
Казаха ми да търся гинеколог-ендокринолог,не знам дали има в Бургас,но поне при ендокринолог ще отида,дори и нищо да ми няма.Мъжа ми всеки ден ми носи някакви нови витамини,за успокоение  Joy
Благодаря ти много,отново  bouquet

Гинеколог вика ли те в първите чисти дни след цикъл?

Има няолко причини, за които може да е кафявото прицапване доколкото знам:

1. Полип - за да се отхвърли диагнозата те викат в първите дни на чиста матка да погледнат стените.
2. Проблем с прогестерона /недостиг/ - изследва се в третия и 20 ден от цикъла/не помня точно дните/.
3. Проблем с щитовидната - там ендокринолог пуска пакет хормони.
4. Хормонален дисбаланс 

Препоръчвам ти много горещо репродуктивен ендокринолог - д-р Катя Тодорова /Плевен/. Всичко от изброените се оправя.  Hug

# 48
  • Мнения: 1 326
Бях писала тук като ходих на гинеколог.Беше чист ден,той не видя нищо притеснително.Родния ми град е на около 100 км от Плевен и ми предстои ходене там,само да пусна и прогестерона.Но бях чела,че се пуска 7 дни след доказана овулация  Confused За всеки случай ще пусна пак пролактин,ще се постарая да бъда спокойна.А толкова искам да имам още 2 дъщери...Смятам живот и здраве само да се оправя,веднага да започваме с опитите.Страх ме е заради усложненията след 1-то раждане,но по-добре да не чакам повече. А и само по време на бременността бях напълно здрава,както никога до тогава.Родих и пак се започна...  Sick

# 49
  • Мнения: 14 323
Бандида, не се отчайвай така! Причините за зацапването наистина вероятно са доста прозаични  Hug
прогестерон се изследва 7 дни след доказана овулация най -добре с УЗ или поне тестове плюс температура.

Кими, за такова нещо на честна дума не вярвам. Само с подпис и печат от лаборатория  Peace

Дами, да препоръчате много, много добър уролог?

Моя близка е болна и от миналата седмица съм яко в джаза...

# 50
  • Мнения: 122
Здравейте,
като мъж минал през хипохондрията с всичките ѝ разновидности, мога да кажа само едно. Да вече имам много приятели лекари и се убедих напълно, че самопоставянето на каквато и да е диагноза онлайн било то и настинка е просто нелепо.

Нека уважаваме лекарската професия. В крайна сметка те учат минимум 6 години и специализират поне още толкова за да получат титлата Лекар. Освен това е очевидно, че не става лекар от всеки човек ... така, че ... ако се притеснявате от каквото и да е ... недейте ... отидете и се консултирайте с лекар.

# 51
  • Мнения: 403
Хоп и аз в темата.
От доста време не съм писала, но това е защото съм доста заета в новата работа и нямам много време да мисля, но пак съм си във филма
От години цикъла ми идва на 28/29 ден , е от няколко месеца насам, демек от както смених  начина на живот с новата работа започна да идва на 25 дена, което е нетипично за мен,но последните месеци ми е по къс от обичайно и това си е   newsm78 Скоро ще отида на гинеколог ,че не съм ходила от година някъде и дано тази смяна на цикъла да идва и от смяната на начина на живот.
Другият ми проблем е, че от както спя напоследък , редовно се будя с иглички или в лявата или в дясната ръка , за което изобщо нямам обяснение  Laughing
Та това е при мен
Пожелавам ви само положителни мисли и никакви нови диагнози  Grinning

# 52
  • Мнения: 14 323
Ясмина, дали не си спиш върху ръцете или да усукваш рамото и за това да ти изтръпват ръцете? Аз така ме болеше зверски лявата ръка, чак плешката. Имало е моменти, когато беше толкова изтръпнала и безчувствена през деня, че си бях внушила, че имам я злобен плексит, я херния на врата. Оказа се, че когато спя някак си си извивам лявото рамо и спя върху него. Започнах да гушкам една плюшена играчка (че мъжът ми много шава и не става за тази цел  Laughing) и ми мина Wink

# 53
  • Мнения: 403
Алечка , може и така да е ,  ще взема да пробвам това с плюшената играчка , звучи хитро  Wink  Hug
че не мога да спя по корем или гръб.... Close

# 54
  • Мнения: 234
Момичета и момчета, пак започвам с диагнозите, а нищо не съм чела. Колкото повече наближава посещението при лекаря. Пак се проверявах с пръсти за гъбички. Не мога да кажа, че имам някакъв много дразнещ дискомфорт, но усещам нещо. Изкарвам някакви частици. Не знам какво е.Гъби ли , бактерии ли, нещо нелечимо ли. Улавям се, че пак дълбая на тази тема и какви ще ми установят. ..

# 55
  • Мнения: 4 176
Момичета, прозрачно, без миризма, лепкаво, като белтък течение нормално ли е? Знам, че е от овулацията принципно, но моето продължава вече втори ден след евентуалната такава, обилничко е и ми образува мокро петънце.  Embarassed
Ясмина, мисля че е нормално понякога да ти подранява и да идва на 25ти ден.

# 56
  • Мнения: 234
Кити, мисля, че е нормално. На мен цервикалната слуз често се точи повече от 2 дена.

# 57
  • Мнения: 403
Аз пък от години съм си с по обилно течение, гинеколожката ми каза, че  просто съм си от  жените които са така и ако няма мирис и не е гъсто като на парцали , микробиологията винаги ми е  ок, е като бях гъбясала, беше страшно де, то няма как да не разбереш, че нещо не е наред   Laughing
Щом нямаш и сърбеж и някакъв дискомфорт , не мисля че е проблем

# 58
  • Мнения: 4 176
Мерси, момичета.  Hug

# 59
  • Мнения: 1 326
Ееехх,аз на какви резултати се надявах,а то какво ще излезе  Cry
В темата за разчитане на изследвания ми писаха,че вероятно имам ПКЯ.
Ужасно ме е страх и вече не мога да се правя,че съм ОК.Искам веднага да отида на лекар,но трябва да чакам овулация,после изследвания,после да запазя час,ама нали съм с по 2 седмици цикъл/зацапване...Няма да издържа.А и детето плаче от няколко дни за абсолютно всичко и съвсем се побърквам.  Cry Не знам за кое по-напред да мисля  Tired

Общи условия

Активация на акаунт