Покажете си детските стаи - тема 23

  • 162 761
  • 760
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 284
Нашата детска е в сиво и на едната стена е с тапети https://www.e-domko.bg/product/2893-94152-1-tapet-hartiia-esprit-9.html Комбинацията е супер, а и е унисекс Simple Smile Моят господин си я харесва много Simple Smile
Буба, прати ми на съобщение имейл, за да ти изпратя снимки  Peace

# 616
  • Мнения: 240
Arim батута го сменяхме 3 пъти, защото се пукаше на шева и на края ни върнаха парите. Поне детето се наигра и и мина мерака Simple Smile
Aila проета на стаята е страхотен. И аз предложих легло сандвич, но веднага ме упонираха, че идвало ниско и все едно спиш на земята. Не може "скъпата" свекървичка да спи на такова легло. Wink
Сега съм ядосана, защото мъж ми и баща му влезли в няколко магазина, харесали едно легло и го купили. Е хич не ми харесва на мен и грам с нищо не се връзва. На всичкото от горе стълбата не е удобна и предчувствам пребиване на малката разбойничка. Но те не са го избирали за моите деца да е удобно а за племенниците на мъж ми, които ще ни гостувам 2 месеца. Е щом е така, те като си тръгнат, махам и леглото. А до тогава ще си правя проект за моите деца. Иначе стаята е голяма около 30 кв.

# 617
  • София
  • Мнения: 483
wafi, прати свеки да спи на горния етаж и леглото ще изчезне  Joy

# 618
  • Мнения: 3 642
Нашата принцеса на 5 иска розова стая, но спи при нас и няма скоро да има самостоятелна стая. Сега иска розово легло за принцеси. Има хубави готови но са все за матрак 70 140 а тя е почти 120 см.
Тук искам да попитам дали някой е правил легло за принцеси от старо легло да ми даде някои идеи и съвети.
До сега съм измислила следното.
Тя спи в бяло дървено легло с решетки, които ще махна. Леглото е 70 140 и поне тази година няма да се сменя.
Мисля да махна решетките, да сложа розов балдахин, да й купя чаршафи с принцеси, а таблети на леглото от вътрешната страна да украсим със стикери за стена с принцеси, но трябва да могат да се махат, че имаме и малко братче, което след година две ще наследи леглото.
А дали може да се пребоядиса леглото да стане розово?

# 619
  • Мнения: 46 528
Може, да.
В темата за преправяне на мебели можеш да откриеш как точно според материала, от който е направено.

# 620
  • Мнения: 1 787
Здравейте! Simple Smile

Записвам се при вас, за да следя за идейки и хитри решения при обзавеждането на детска, или по-скоро вече тийн стая за младеж на почти 10 години. Току-що приключихме с довършителните работи и вече трябва да помислим за мебели, аксесоари, декорация и т.н., за да я превърнем в приятно за обитаване място.

С цветовете при нас се получи така, че много преди боядисването младежът вече си беше харесал цветове - тъмно синьозелено, светлосиньо, оранжево и сиво, с което се опитах максимално да се съобразя. В резултат към момента разполагаме с тъмна синьо-зелена акцентна стена с прозорец, много светлосиви (почти бели, но имат разлика с белия таван) други три стени и ето такава леко сивееща настилка:

Скрит текст:

Оранжевото засега е само в лампата, по-натам ще видим Simple Smile :

Скрит текст:

Май добре стана - той е много щастлив, а това е най-важното! Simple Smile

И сега започвам с питанките. Simple Smile За момчешка стая перде, стандартен вид щора или панелна щора е най-подходящия вариант? Освен прозорец, стаята има излаз и на балкон със самостоятелна балконска врата на съседната стена (на снимките се вижда), която просто не знам как да "облека".  Confused Също - странно ли би стоял в детска стая много висок гардероб? Причината да се замислям за такъв е ниша в стената, предвидена точно за това, но пък се чудя как би изглеждал един такъв голям гардероб точно в детска стая.  Thinking

Имам още много въпроси, но хайде едно по едно. Simple Smile Ще се радвам да ми дадете идеи за тези две неща и особено за балконската врата, защото от месеци изобщо не мога да го измисля.   Sad

# 621
  • Мнения: 46 528
Много хубаво е всичко, което сте направили дотук Simple Smile
Страхотно стоят тези бели первази  Heart Eyes

За щори, лично на мен ми харесват най-много руло щорите, има разнообразие от цветове и биха стояли добре на стила ви.
За гардороба - не мисля, че би бил проблем размерът, а и това е вече тийн стая, така че съвсем Simple Smile

# 622
  • София
  • Мнения: 546
Ние в стаята на сина ми (на 5 год. е) имаме точно такава ниша и сложихме голям гардероб. Стои много добре, вече е накичен с разни проектчета и рисунки и се усеща просто като част от стената. Ако беше някакво малко гардеробче или скрин, щеше да създава усещане за претрупване с мебели според мен Simple Smile
За тийн стая пък изобщо не бих се чудила. Още повече, че багажът на 5 годишното вече е препълнило големия гардероб, пък какво остава за по-голямо дете Simple Smile
И на мен много ми харесва стаята до тук, страхотно се е получило  Peace Със здраве да си я ползва младежът  Hug

# 623
  • Мнения: 3 642
Може, да.
В темата за преправяне на мебели можеш да откриеш как точно според материала, от който е направено.
Благодаря  bouquet

# 624
  • София
  • Мнения: 483
Madeleine, за моя изненада много харесах тъмната стена с белия перваз (защото все бягам от тъмни цветове)!!! Много приятна ви се е получила стаята, браво! Питай детето дали иска пердета или щори, с момчетата е малко по-интересно това. Моят син не искаше да чуе за перде Simple Smile

И аз съм в чуденка за цветове на стените. Моята принцеса не казва какво иска, на мен ми хрумват някакви комбинации, но ми се иска тя да одобри... Имаме още малко време до началото на август.

В темата за преправяне на мебели можеш да откриеш как точно според материала, от който е направено.
Благодаря! Не знаех за тази тема.

# 625
  • Мнения: 1 787
Благодаря ви, радвам се, че ви харесва!  Hug

Ще я покажа цялата стая по-натам, в момента има неща за изхвърляне от нея и затова така на парченца съм я снимала, но мисля, че успях да изложа идеята каква е. Simple Smile Благодаря ви за насоките за гардероба!  bouquet Искам максимално да използвам нишата, защото по принцип не планирам много и големи мебели в апартамента, а имам обемни неща, които се вадят много рядко, веднъж-два пъти в годината (допълнителни завивки за гости, възглавници, одеала, пердета и т.н.), които трябва някъде да напъхам. В нашата спалня също ще има голям гардероб, обаче ние пък сме двама и там няма да остане достатъчно място, та затова си мислех да използвам най-горните рафтове на гардероба в детската за тази цел. Щом няма да стои странно, ще вземем такъв, няма да е вграден, но ще е почти до тавана. Остава да харесаме цвят, а и все още не сме използвали никъде светлосиньото от палитрата. Simple Smile

Относно пердетата - моят син по принцип не иска щори, перде му харесвало повече, много пъти сме го водили този разговор. За прозореца всичко е ок, ще стане добре, даже харесах вече и подходящ десен за перде, обаче тази врата тогава какво да я правя? Стаята има излаз на голям балкон, общ с дневната. Искам хем да осигурим лично пространство на детето, хем да може и да си я ползва все пак вратата по предназначение, тоест да е лесно отварянето и затварянето, което май изключва възможността за панелна щора там. Перде не знам как би стояло само на врата, а пък перде на прозореца и щора на вратата в една и съща стая.. не знам, не знам, този казус ми е много сложен.  ooooh!

За белите первази и аз съм много щастлива. Grinning Имах в началото опасения, че стените може да са криви, ама не са. Simple Smile Вратите ни не са бели, но сложих бели первази в абсолютно всички стаи и в коридора, и много красиво стана, а точно на тази стена просто "заспаха".  Heart Eyes

# 626
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте! Simple Smile

Записвам се при вас, за да следя за идейки и хитри решения при обзавеждането на детска, или по-скоро вече тийн стая за младеж на почти 10 години. Току-що приключихме с довършителните работи и вече трябва да помислим за мебели, аксесоари, декорация и т.н., за да я превърнем в приятно за обитаване място.

С цветовете при нас се получи така, че много преди боядисването младежът вече си беше харесал цветове - тъмно синьозелено, светлосиньо, оранжево и сиво, с което се опитах максимално да се съобразя. В резултат към момента разполагаме с тъмна синьо-зелена акцентна стена с прозорец, много светлосиви (почти бели, но имат разлика с белия таван) други три стени и ето такава леко сивееща настилка:

Скрит текст:

Оранжевото засега е само в лампата, по-натам ще видим Simple Smile :

Скрит текст:

Май добре стана - той е много щастлив, а това е най-важното! Simple Smile

И сега започвам с питанките. Simple Smile За момчешка стая перде, стандартен вид щора или панелна щора е най-подходящия вариант? Освен прозорец, стаята има излаз и на балкон със самостоятелна балконска врата на съседната стена (на снимките се вижда), която просто не знам как да "облека".  Confused Също - странно ли би стоял в детска стая много висок гардероб? Причината да се замислям за такъв е ниша в стената, предвидена точно за това, но пък се чудя как би изглеждал един такъв голям гардероб точно в детска стая.  Thinking

Имам още много въпроси, но хайде едно по едно. Simple Smile Ще се радвам да ми дадете идеи за тези две неща и особено за балконската врата, защото от месеци изобщо не мога да го измисля.   Sad

Здравейте,
Браво! Чудесно ви се е получила стаята. Учудващо и за мен, защото не съм привърженик на тъмни цветове. Щерката, ако види много ще и хареса, опитва се да ме придума за тъмносини стени. И аз съм за гоооляма гардероб, все не стига мястото за съхранение Sad. Защо да не е по поръчка и до горе?! За вратата, вариант от това самозалепващо фолио , мат -прозрачно, пропуска светлина. Може да е с печат по идея на младежа. Може би ще му се хареса?! Ако представлява интерес ще снимам, на терасата имаме Simple Smile. Не исках да зидам стена, а да си оставя прозореца, но пък съседите са отсреща и се вижда без него. Та това роди моята глава😃

# 627
  • Мнения: 1 787
Благодаря! Simple Smile

Избягвам поръчкови мебели, защото никак не съм доволна от начина по който работят бг фирмите. С удоволствие бих си поръчала нещо от чужбина, но гардероб специално няма как. Simple Smile

Много ще се радвам да видя прозорец с такова фолио.  Hug Минавало ми е през ума, но не съм много сигурна как би стояло.

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние сме запълнили нишата, която се получи при усвояване на балкона, с такъв гардероб - почти до тавана. Над него сме сложили разни кутии, така че мястото е усвоено на 100 %. Много си го харесвам, защото така в детската стая останалите мебели са по-ниски и не ме "задушават". Гардеробът е от Икеа.

# 629
  • Мнения: 1 326
Благодаря! Simple Smile

Избягвам поръчкови мебели, защото никак не съм доволна от начина по който работят бг фирмите. С удоволствие бих си поръчала нещо от чужбина, но гардероб специално няма как. Simple Smile

Много ще се радвам да видя прозорец с такова фолио.  Hug Минавало ми е през ума, но не съм много сигурна как би стояло.
Мисля, че момичетата имат предвид нещо такова


Аз също имам  на балконната врата на спалнята и на входната врата към етажа( това защото мъниците тряскат вратата и не дай си боже се счупи стълкото да не се пръсне на парчетата)

Общи условия

Активация на акаунт