Покажете си детските стаи - тема 23

  • 162 737
  • 760
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 787
Madeleine, още преди да отворя скрина се надявах да е точно този цвят.

Този, този ще е!:D

didib, ясно! Добра идея за вече веднъж обличани дрехи.  Peace Успех с реализацията и на стаята за занимания - интересно звучи, ще се радвам да проследя идеята в развитие.  Hug

# 661
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
didib, дори и да имаш отделна стая за игра, в тази ми се струва, че разминаването ще бъде трудно. Примерно, за да си легне понито в леглото, трябва да прескочи другото легло или да обере всички остри ръбове по пътя - 2 ръба на другото легло и един ръб на гардероба. Не мога да се ориентирам по мерките, но май мястото между гардероба и леглото не е много.
Дано не се сърдиш на критиката.  Hug

# 662
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Здрвейте и от мен Simple Smile
От близо половин година сме започнали основен ремонт на жилище и от тогава ви и воайорствам hahaha
 Е, дойде ред и да се разпиша - стигнах до обзавеждането на детската стая и съм тотален блокаж #Crazy

Имам моиче на 4 и 1/2 и момче на почти 7. Плановете ни са, детската, която в момента ще обзавеждам да остане само за дъщеря ми, след 3-4 години, но дотогава ще я делят с брат си.
3 от стените са боядисани в светло оранжево (на Vechro  клас Еко цвят pcm 332), а четвъртата (голямата стена срещу вратата) е изрисувана цялата като основния цвят е зелен, но има още оранжево, синьо, кафяво.
Контактите и ключовете за осветлението също са оранжеви, но наситено.
Таванът е бял със синьо, имитиращо облачно небе.
Мебелите ще правим по поръчка в оранжеви и зелени цветове.
И до тук с яснотата Mr. Green
Днес ще ходим да избираме паркет - мм държи да е Classen, аз мисля да е нещо в бедо оранжевата гама...Нещо такова ми се върти из главата, да видим на живо какво ще харесам.

Чудя се, дали да сложа едно двуетажно легло, което де факто ще се ползва още някоя и друга година или пък две единични, разположени зад вратата и срещу нея под ъгъл 90 градуса едно спрямо друго и с ракла между тях Rolling Eyes
Събирам всякакви мнения и идеи  Rolling Eyes

Ето модел на стаята https://planner5d.com/editor/?key=1648563877261f6af05faf80e307beff

# 663
  • Русе
  • Мнения: 319
didib, дори и да имаш отделна стая за игра, в тази ми се струва, че разминаването ще бъде трудно. Примерно, за да си легне понито в леглото, трябва да прескочи другото легло или да обере всички остри ръбове по пътя - 2 ръба на другото легло и един ръб на гардероба. Не мога да се ориентирам по мерките, но май мястото между гардероба и леглото не е много.
Дано не се сърдиш на критиката.  Hug


Ами, изобщо не се сърдя, винаги се радвам на забележки, които ме карат да се замисля.
Сега пресметнах, че най-тясното разстояние между леглото и гардероба, при стандартни размери е 60 см.- не е много малко, но си е тесничко.

Аз понякога обичам да си правя "емпирични опити" с мебелите- разполагам в стаята някакви мебели- например столове или разни кашони и др., които имитират бъдещите мебели, очертавам по пода с рулетката, и най-накрая си меря разстоянията, които остават.
В скоро време, ще направя този опит и в тази стая и е възможно да отпаднат някои от нарисуваните мебели, или да разположа леглата под ъгъл, за да освободя центъра на стаята.
 Flowers Four Leaf Clover

# 664
  • Мнения: 39 384
 sweet_maniche, на мен лично ми идват в повече цветовете на стените, контактите, тавана и мебелите. Бедна ми е фантазията какво ще се получи, ако заложиш и на цветни килим, завеси, и шалтета. Но, това, естествено си е само мое мнение.  Peace

# 665
  • Мнения: 1 787
sweet_maniche, този паркет на моя монитор изглежда розово-сив и ако това му е реалния цвят изобщо няма да подхожда на останалите цветове в стаята. Освен това шарката е много активна. Бих избрала нещо по-ненатрапващо се и по-неутрално, класическо - "средно" тъмно дърво в кафявата гама с по-спокойна шарка според мен ще се върже по-добре.

# 666
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Да, на живо като го видях изглеждаше доста по-различно и се отказах категорично от него.
Взехме мостри на един, който ми се струва ок, но вчера нямахме време, да наложим в стаята, за да видя "на живо" как се връзват Simple Smile

Относно цветовете - все пак е детска стая за малки деца Simple Smile Сами си избраха сюжета за рисуваната стена, а от там се определиха и останалите цветове.

Вратата с паркета ли да я съобразя? newsm78

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 13:14 от sweet_maniche

# 667
  • Мнения: 1 787

Относно цветовете - все пак е детска стая за малки деца Simple Smile Сами си избраха сюжета за последната стена, а от там се определиха и останалите цветове.

Вратата с паркета ли да я съобразя? newsm78 [/color]

Дам, децата трябва да се слушат, защото понякога имат по-добри и по-креативни идеи от нас. Simple Smile

Вратата не можеш, а и не трябва да съобразяваш с паркета. Предполагам във всички стаи той е различен, може ли едната врата да ти е тъмнокафява примерно, другата избелен дъб, третата жълтееща - не може Simple Smile Избери един цвят за всички врати, който да пасва на стила на цялото жилище.

И аз да помоля за помощ - на нашата синя стена ще има рамкирани постери, като желанието на синът ми е да бъдат на Star Wars. Имаме вече средния от тези, стои направо невероятно, все едно по поръчка сме го правили:



Ако някой има идея откъде бих могла да се сдобия с другите два (или други от филма), ще съм му безкрайно благодарна!  Praynig  bouquet

# 668
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
И аз съм на мнение, че децата, въпреки че са деца, са си човечета с мнение Simple Smile Както съобразявам другите стаи с мнението на мъжа ми, така за тяхната/техните се съобразявам с желанията им Simple Smile
Пък и реално погледнато - колко още време се са деца? - нека се радват сега, пък след някоя и друга година ще се прешпаклова и боядиса Simple Smile

Хм, за това, че вратите гледани от коридора ще са като сбирщайн изобщо не се бях замислила ooooh!
Паркета в другите стаи (освен бъдещата друга детска) е почти еднакъв с гранитогреса в коридора - дървесна шарка в бледо сивата гама.
Освен вратите да са бели или леко сивеещи? Още нищо конкретно не съм набелязала, ще разгледам днес онлайн пък утре евентуално - и в търговската мрежа.
Благодаря!

# 669
  • Мнения: 1 787
Аз съм за бели. Simple Smile Сивото е по-ангажиращо.

# 670
  • Мнения: 1 120
Аз пък да попитам виждали ли сте някъде фототапет или постер за врата? Искам да сложа нещо на вратата на детската стая, от вътре, да им е като картина, но си трябва да е за врата, в смисъл вертикална снимка, с подходящия размер? Навсякъде има само фототапети за стена Peace

# 671
  • Мнения: 40 951
 https://www.google.bg/search?q=стикери+за+врата&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=Y7dTWa6ZG-2AX7e5qKAB

# 672
  • Мнения: 124
https://www.ebay.com/sch/sis.html?_itemId=232196022174&_nkw= … 47675.m4096.l9146
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057 … ster&_sacat=0

Постери на Star Wars. В бг сайтове не мога да намеря.

Последна редакция: чт, 29 юни 2017, 14:04 от KK_1

# 673
  • Мнения: 1 120
Черна станция, нищо не ми излиза така, има някакъв проблем...

# 674
  • Мнения: 40 951
Черна станция, нищо не ми излиза така, има някакъв проблем...

Отиди в Гугъл, напиши "стикери за врата" и ще ти излезе.

Общи условия

Активация на акаунт