Биотехнологии в България

  • 2 166
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

тази учебна година ще завърша гимназия и за момента ме интересувам от специалността ,,БИОТЕХНОЛОГИИ". Потърсих и разбрах, в кои градове имам възможност да следвам и избрах София, но имам възможност между 3 университета ( СУ, Минно геоложки университет "Св. Иван Рилски" и Химикотехнологичен и металургичен университет).

Може ли да ми помогнете кой да избера, защото много се обърках и не знам кой университет ще ми даде достатъчно добра база знания, защото все пак тази специалност е нова като цяло в България и в чужбина  не желая да уча.

Ако може също да ми кажете дали има разлика между  Биотехнологии и Биомедицинско инженерство и да ми дадете малко повече информация.

Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 1
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Биотехнологиите в различните университети са с различна насоченост - в МГУ се изучава приложените им в преработването на минерални суровини, в ХТМУ може би приложението им в химикотехнологичните процеси, в Хранително-вкусовия - приложението им в преработването на храни и т.н.

Според мен трябва да се тръгне от това каква работа се цели, какво и къде искаш да работиш, за да знаеш и къде и какво да учиш.

# 2
  • Мнения: 685

Според мен трябва да се тръгне от това каква работа се цели, какво и къде искаш да работиш, за да знаеш и къде и какво да учиш.

И аз мисля, че оттук трябва да започнеш.

# 3
  • Мнения: 5
Ами то не пречи да си вземеш бакалавъра тук и магистъра в чужбина или просто да си намериш работа извън страната. Според мен специалностите са доста търсени поне биомедицинското инженерство. Най малкото е вид инженерство, а това доста се търси.

Общи условия

Активация на акаунт