Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 133 779
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 39 413
За първи път чувам думата "конкрет". Това извлек ли е?
Иначе за изгаряне съм ползвала мас и невен и нямам никакви белези. Та може да пробвам и аз. От къде се купува?

*Камея, имаш лично!

# 466
  • Мнения: 892
Да, вероятно значи и екстракт, аз повече като панел/панелен го знам, но така пише на кутийката. Купих го от аптека, която продава продукти Българска роза Карлово, продуктът е на същата фирма, имат и от рози, но нямаха в момента и затова взех този

# 467
  • София
  • Мнения: 20 115
Конкрет се получава, когато етеричните масла от даденото растение се извличат с помощта на летливи разтворители, а екстракт, когато се извличат чрез нелетливи. Т.е. разликата между двата е в метода на извличане на маслата.  Peace

# 468
  • Мнения: 39 413
Благодаря. Никога не съм предполагала.

# 469
  • София
  • Мнения: 20 115
Няма за какво.  Hug

# 470
  • Мнения: 433
Абе на тия хора, дето наемат разни агенцийки за Интернет рекламиране - не им ли е ясно, че един такъв пост, примерно, има обратен ефект? Или пък тези "рекламатори" по форумите поне да наемат средно интелигентни хора, които да постнат някакво реално мнение, а не пляснато копи-пейст от опаковката на продукта !

Брандове от ранга на Clinique, Filorga, Lierac (мога да изреждам много и от всички имам впечатления) нямат необходимист от реклама в BG mama. Първоначално се чудих как се отваря този витамин С и какво се прави, затова обясних подробно.
Страхотно посрещане във форума.

# 471
  • Мнения: 39 413
Друго?

# 472
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте!Можете ли да ми кажете кой витамин предизвикваше петна по кожата?Витамин А ли беше?По рецепта на дерматоложка ми бъркат един крем,който съдържа вит. А,вит.Е и други съставки.

# 473
  • Мнения: 39 413
Нямам идея.

# 474
  • София
  • Мнения: 3 754
Толкова много ходехме по дерматолози с щерката...но не помня за кое тя ни каза:"далече от слънце,че ще избият петна"...но за кой точно продукт беше...Дори и пилинг не правят лятото...с какво всъщност се прави този пилинг?

# 475
  • София
  • Мнения: 3 169
Витамин С избелва и серумите не са подходящи да се използват в летния сезон.

# 476
  • Мнения: 39 413
Ама тя пита за Вит. А или Е, който предизвиквал петна....

# 477
  • София
  • Мнения: 3 754
Хм...ретинол...може и да не са витамините...
Цитирам:
"...А кои козметични продукти могат да ни изненадат неприятно…
– Избелващи кремове не бива да се използват през лятото. Anti-age кремовете с ретинол и естрогени трябва да се прилагат само вечер, ако искаме да сме сигурни, че няма да провокират пигментации. "

# 478
  • София
  • Мнения: 1 422
Здравейте!Можете ли да ми кажете кой витамин предизвикваше петна по кожата?Витамин А ли беше?По рецепта на дерматоложка ми бъркат един крем,който съдържа вит. А,вит.Е и други съставки.

ФОТОЧУВСТВИТЕЛНИ ПЕТНА
Тази хиперпигментация може да се появи в резултат на използването на фоточувствителни продукти (някои антибиотици, витамин А киселина, растителни масла,козметични продукти). Ендокринната хиперпигментация може да бъде причинена от болестта на Адисън, която засяга надбъбрачната жлеза, от хиперфункция на щитовидната жлеза или от болестта на Кушинг, доброкачествен тумор на хипофизната жлеза.

# 479
  • Мнения: 350
Производните на витамин А във високи концентрации правят кожата фоточувствителна.

Общи условия

Активация на акаунт