ХОРЕОГРАФИЯ

  • 1 488
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,

в последно време се заинтересувах от тази специалност, но не знам кой университет е достатъчно подходящ и засилено ли е преподаването, защото съм чувала,че повечето хора не си правят труда да присъстват на лекции, упражнения и т.н. и накрая си вземат изпитите от раз.

# 1
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Не трябва да те интересуват другите (дали и как си вземат изпитите), важно е ти да знаеш какво искаш да вземеш от това обучение.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 108
Аз завърших тази година във ВСУ"Черноризец Храбър" специалност Хореография. Вече имам педагогическа правоспособност за Учител по хореография.
Ами какво да ти кажа.. специалността е интересна, преподавателите са добри. Аз бях задочно и ходих само на очните, тогава се събираше целия курс от около 15-20 човека. Иначе, които са редовно обучение и са приети в университетския ансамбъл са много подготвени и почти прекарваха цялото си време в залата.
Аз бях специализация Български народни танци, но има доста колеги, които учат Съвременен танцов театър. Повечето ни дисциплини са общи, но има и много, които са за конкретната специализация.
Попринцип май най-доброто образование по Хореография се осъществява в Академията за танцово изкуство в Пловдив. В Благоевград също има и доста дръпнаха напред. Аз понеже съм от Варна и тук ми е по-удобно и затова реших да остана тук. Не съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт