не ходим никъде

  • 18 190
  • 133
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 228
Направо съм бясна...
С мъжа ми сме заедно от 10 г ,имаме 2 деца на 1г8 и на 4,8.За тези години не сме ходили никъде на почивка дори и за 1-2 дни,изключение прави този великден за 1 нощувка в една къща за гости.
Винаги ,когато има повече почивни дни ходим при баба му на село.Нямам против, но от кога му намеквам или дирекно му казвам да отидем някъде ,отговора е "ще видим " или "няма пари".Това лято той ходи сам да гледа рали в др град за една вечер, тогава намери пари.
Той работи 6 дни в седмицата, не ползвал отпуска отдавна, каза че иска да почива малко и аз си викам че най накрая ще прекараме малко време заедно.,ще отидем някъде, да ама не, искал да ходим на село.Направо откачих,как може грам да не иска да отидем никъде, всичките ни познати обиколиха България, ние само при баба му ходим.
КАК съм ги била мислила нещата, той като ходел оставял 100 лв (за ралито ставаше дума) за всичките трябвало 500-600,пълни глупости и тъпи оправдания.
Просто исках да се оплача ,защото вече се чувствам тотално отекчена от еднообразието в което живея.

# 1
  • Мнения: 3 031
Отиди сама с децата. Може и с други приятелки с деца. Той да си ходи при баба си.

# 2
  • Мнения: 2 850
А имате ли действително финансови проблеми? За теб са пълни глупости, което на мен ми говори, че имате възможност да отделите пари за почивка. Тогава наистина не ми е ясно как за 10 години не си му казала, че ти е омръзнало да ходиш на село и да настояваш да отидете някъде.

# 3
  • София
  • Мнения: 28 563
Мъжът ти може да вземе децата и да ходи при баба си. Ти отиди някъде с приятели.

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 228
НЕ сме богаташи,но даваме пари за достатъчно глупости ,че може да отделим пари .
Например купи за децата един куп надуваеми играчки за плажа, а можеше да минем и без тях, не казвам ,че те са проблема, а че се харчат пари за излишни неща.

# 5
  • Мнения: X
всичките ни познати обиколиха България, ние само при баба му ходим.
вече се чувствам тотално отекчена от еднообразието в което живея.

Не че нещо, но възможно ли е не вашият живот да е скучен и отегчителен, а просто да си жертва на  Фейсбук-надпреварата  - да пътуваш, да се снимаш, да се тагваш и да събираш "лайкове"? Замисли се дали този "бяс" и това "откачане" не са резултат на желанието ти по-скоро да се похвалиш и да си "като другите", а не че изведнъж (след 10 години!) селото на бабата е станало по-неатрактивно, а общият ви живот - крайно неудовлетворителен.

Ако децата ви се чувстват добре на селото, хранят се с домашна храна там, дишат чист въздух и играят на воля, за какво ти е да ги наюрдиш по стандартните туристически дестинации? При условие, че не се пътували досега, и нямате изградени навици, повярвай ми, пътуването с деца на 2 и 5 ще е твърде далеч от романтичната представа, която очевидно имаш.

Моят съвет е на първо време да се опиташ да разнообразиш ежедневието си тук и сега, и да спреш да се подвеждаш от напудрените реалности на "всичките ви познати".

# 6
  • Мнения: 14 830
Дал е 100 лв за рали за една вечер , а не може да ви заведе някъде за 2-3 дена.
Ами като иска да ходи на село му заяви че ти няма да отидеш да си ходи сам

# 7
  • варна
  • Мнения: 1 228
Аз като ходя някъде не се тагвам  Joy
А въпросното село дори не е пригодено за малки деца т.е двора бих казала ,че е дори опасен за малкия ,постоянно трябва да го пазя ,защото е неравен с бордюри ,стълби и на места в градината стърчат арматури ,на които ако падне може да е опсано. За мен ходенето там си направо изпитание за нервната система ,очите ми трябва да са на 6 .
Дори и на екскурзиика бих била доволна ,миналата година му предложих да отидем на замъка в Равадиново ,казали му че не било хубаво и не отидохме.

# 8
  • Мнения: 14 830
А ако откажеш да идеш на село как реагира.

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 228
Случвало се е да ходи сам ,или с каката .Сега като се размънках каза че ще иде с каката ,нали малкия иска бягане и грижи .
Още незнам дали да ходя ,хем не ми се седи сама в къщи с малкия ,хем не ми се ходи там.

# 10
  • Мнения: X
Ето ти една тема, която ще ти покаже, че не всички се скъсват от пътувания и екскурзии. Чистене, разходки, мързелуване, чат пат ходене или посрещане на гости - и това е.

опишете ми обикновения ви уикенд

Продължавам да смятам, че се пренавиваш точно с това "ходене някъде".
По-скоро нещо си ядосана и отегчена от мъжа ти и търсиш под вола теле, за да помрънкаш  Laughing
Сега пък селото зле. Ми не ходи. Едва ли те кара с пушка.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 563
Точно - не ходи с него. Да вземе децата с него и да отиде, а ти отиди някъде с приятели.

# 12
  • Мнения: 3 031
Ето ти една тема, която ще ти покаже, че не всички се скъсват от пътувания и екскурзии.
То не е казано да се скъсват от пътувания. Ама 10 години само на някакво досадно село Tired

Миме, добре, че сте от Варна, можеше да е много по-зле Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 850
Анонимен, ти прочете ли жената какво пише? 10 години ходи само до селотона мъжа си. На всяка ще й писне, още повече, че имат възможност да идат някъде другаде. Ей така за разнообразие.

# 14
  • Мнения: 2 553
НЕ сме богаташи,но даваме пари за достатъчно глупости ,че може да отделим пари .
Например купи за децата един куп надуваеми играчки за плажа, а можеше да минем и без тях, не казвам ,че те са проблема, а че се харчат пари за излишни неща.


За какво са им като не ги водите на плаж?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт