Може ли малко съвет за кърмене на 2 месечно бебе

  • 2 792
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Бебето неиска дасучи от гърда вече няколко пъти му давам от шише и  изобщо не иска гърдата проблем ли е да се изцеждам и да му давам така има ли вероятност да ми спира по бързо така кърмата ?????

# 1
  • Мнения: 8 957
Мда, така има вероятност по-бързо да ти спре кърмата.
Има изключения - майки, които изкарват с месеци да цедят и да дават, но е по изключение, а е и голямо неудобство.

Не се отказвай. Настоявай си. Бебето е още малко, може да започне да суче правилно.

За повече съвети дай малко предистория - бебето сукало ли е от гърдата до този момент?
От едната гърда ли отказва или от двете? Изобщо ли не засуква?
Лактацията още сигурно не е добре регулирана - може в началото да тече по-силно млякото и да не му е приятно да суче така или пък да тече бавно и също да се дразни.

# 2
  • Мнения: 29
Мда, така има вероятност по-бързо да ти спре кърмата.
Има изключения - майки, които изкарват с месеци да цедят и да дават, но е по изключение, а е и голямо неудобство.

Не се отказвай. Настоявай си. Бебето е още малко, може да започне да суче правилно.

За повече съвети дай малко предистория - бебето сукало ли е от гърдата до този момент?
От едната гърда ли отказва или от двете? Изобщо ли не засуква?
Лактацията още сигурно не е добре регулирана - може в началото да тече по-силно млякото и да не му е приятно да суче така или пък да тече бавно и също да се дразни.

В началото ядешу само от гърдите но ьявно вече стана по мързелив сучи 5 мин и почва да ревее яко и аз немога да го успокоя когато е гладен...затова правя всичко възможно да е спокоен

# 3
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 678
Не се отказвай и му давай да суче.Аз се излъгах с цедене и изкарах 8 месеца така.Мъка голяма си е. ooooh!

# 4
  • Мнения: 29
Не се отказвай и му давай да суче.Аз се излъгах с цедене и изкарах 8 месеца така.Мъка голяма си е. ooooh!

А като веждам че само това е решението за бебока ?

# 5
  • Мнения: 8 957
Аз изкарах с цедене с голямата няма и два месеца.

Малка я кърмих до 3 години.

sladkatamiska , от гърдите се суче по-трудно. Ако започнеш да даваш от шише, бебето за нула време ще свикне на по-лесното. Затова - недей. Упорствай си и кърми.
Решението е - никакво шише. Освен ако ти е все едно дали ще кърмиш или ще минаваш на АМ.
От двете гърди ли даваш да суче на всяко кърмене? През колко часа кърмиш?

Кърмените бебета не могат като другите да имат строг режим - да ядат през три часа. Кърмата е по-различна от сухото мляко и по-бързо се усвоява от организма, затова те огладняват по-бързо. Може да се наложи да кърмиш през час. В това няма нищо странно и притеснително. На тази възраст обикновено бебетата са като залепени за майките си и само сучат - през час. Това е период, после нещата се променят, няма да е винаги така.

# 6
  • Мнения: 30 802
Ами всъщност на 2 мес. вече би трябвало и лактацията да е регулирана, и бебето да има вече сили и да се насуква точно за 5 мин. Също така е нормално и да има кърмачески стачки. За щастие бързо си забравят навиците, така че ако проявиш упорство, ще суче, къде ще ходи.

Ако трябва- суче малко, реве- оставяш го, после пробваш пак. Може да е ядосан, може да е сънен, може нещо друго да му пречи. Не се предавай лесно, ще се научи.

# 7
  • Мнения: 1 421
Еййй ама като почнете такива сектантски съвети да давате  ooooh! лошо ми става, точно заради това такава беля щях да си направя ,че....
sladkatamiska може да има хиляда причини детето да не суче, гледай ти да си спокойна и бебето да е спокойно и нахранено. Както ти прецениш, че за теб е удобно така действай, ако имаш ел. помпа цеди се, бързо и лесно е. От много нерви и притеснения защо бебето не иска да суче гледай да не ти спре кърмата, как ще се храни - на гърда или от шише, ти сама прецени. Гледай да си закрепиш кърмата за да може бебока да не се налага да се храни с химии.

# 8
  • Мнения: 8 957
Еййй ама като почнете такива сектантски съвети да давате  ooooh! лошо ми става, точно заради това такава беля щях да си направя ,че....

Кърменето не е фасулска работа, както си представят недостатъчно запознатите.
Има си моменти и моменти, и моменти.

От недостатъчно информираност се отказват майките да кърмят, не от друго. При първия проблем и решават, че нямат кърма, че бебето е недохранено и т.н.

# 9
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 678
Аз съвети не давам само казвам,че за майката си е мъка цедене през два-три часа.И моето около втория месец се отказа да суче и започнах с цеденето.Ами хич не ми беше комфортно пък да не говорим,че и през нощта се мъчех по два пъти.

# 10
  • Мнения: 1 421
utro77 никак не казвам, че е фасулска работа!!!
Говоря от опит  Peace

Майчинството не е кърмене на всяка цена на гърда. Нито кърмене на всяка цена. Майчинството е любов, топлина и спокойствие.
Цедила съм се една година, за миг не ми е досадило, имах си ел. помпа., 10мин. не ме бъркаха особено. Не смятам, че детето ми е по-лошо от тези кърмени 3 или 5 години, нито, че е по-добро от тези кърмени 2-3 месеца.

# 11
  • Мнения: 12
Моето бебе отказа да суче от гърда след като го захраниха от шише в болницата. Като се прибрахме и аз цедих и давах, но това е ужасно трудоемко и направо ходех като зомби.  Накрая се съгласи да суче, но със силиконов протектор, от тези, които се ползват за разранени зърна. Можеш да опиташ, но не са много евтини - към 15 лв комплект са тези на авент.

При нас около втори месец също имаше период, в който вместо да суче ревеше до посиняване. Оставях я да се успокои в креватчето, защото не обича много дундуркане и след 10-на минути пробвах пак. Хранехме се по-кратко, но по-често. Мина този период, сега сме почти на 3 месеца и ги няма тези проблеми.

# 12
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Упорствай на гърда!
Аз цедя вече пети месец и си е кошмарно. С ел. помпа на Медела съм и още за 10мин не съм успяла да се изцедя. Минимум 30мин и за двете гърди и то в благоприятни моменти.
Бебето ми не сучеше още в родилното и до 3 месец я натисках на гърда, но не се получи и в крайна сметка се отказах.
Не е задължително да ти намалее кърмата, но трябва да цедиш на често 2-3 часа. Ще намалее ако цедиш на рядко и по малко. Но щом бебето е сукало 2месеца нямаш причина да не натиснеш и упорстваш, ще суче.

# 13
  • Мнения: 30 802
Ще суче, правят кърмачески стачки по принцип. Може да му е горещо. Само спокойно, пищенето на бебе е неприятно, но не е опасно за никого. Като се успокои, пробвате пак и така докато пак се научи да суче нормално.

# 14
  • Мнения: 112
Ако си преценила, че е нужно дохранване, дохранвай със сонда през гърдата. Пипкава работа е, но помага да не се губи сукателния режим на бебето и да не се обърква с шишето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт